• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

"Ile kosztuje kilogram dziecięcej radości?" fr.3

Najbardziej wymagająca literatura
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1658
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:01
Płeć:

"Ile kosztuje kilogram dziecięcej radości?" fr.3

#1 Post autor: Alicja Jonasz » 30 wrz 2018, 12:59

do początku
do poprzedniego
Od razu przypadliśmy sobie do gustu. Miś pasował do mnie, a ja do misia! Byliśmy jak dwie cząsteczki kolorowych puzzli, które połączone tworzą piękny obrazek. Wszędzie chodziliśmy razem - do sklepu na zakupy, do parku zbierać kasztany i barwne liście, na plac zabaw huśtać się na huśtawce, zjeżdżać ze zjeżdżalni i fikać koziołki, do lasu z koszem na grzyby i do biblioteki po książki, wszędzie razem, kic kic niczym kangurki, a spotkani po drodze ludzie uśmiechali się do nas i witali serdecznie jak z kimś bliskim. Tworzyliśmy zgraną parę przyjaciół, najweselszą i najmilszą w całej okolicy.
Nic jednak nie trwa wiecznie, nawet szczęście... Czasami chciałoby się je uwięzić w klatce, żeby zostało z nami na zawsze, ale my, drogie dzieci, którzy nosimy mocno bijące serduszka w kieszonkach, dobrze wiemy, że jest to niemożliwe - nie można zatrzymać niczego na siłę.
Pewnego dnia szczęście gdzieś się nam zawieruszyło. Trudno powiedzieć gdzie. Może zrobiło sobie wakacje i z walizką pełną radosnych chwil, kolorowych snów i rozchichotanych zabaw pojechało na Wyspy Kanaryjskie albo na Biegun Północny? A może po prostu poszło na dłuższy spacer do parku? Nie wiem... Zawieruszyło się i tyle! "Pewnie wróci niedługo", pomyślałam z nadzieją.
Najgorsze, że miś posmutniał i już nie przekrzywiał głowy tak zabawnie jak dawniej, już nie uśmiechał się, jakby cały świat się do mnie uśmiechał.
Zapytałam cicho:
- Misiu, co ci dolega?
Miś jednak milczał, a ja nie wiedziałam, jak mu pomóc, jak na nowo rozpalić w jego oczach wesołe iskierki.
I wtedy właśnie napisała do mnie wasza pani:
"Przyjdźcie do przedszkola. Radość dzieci na pewno ze smutku misia wyleczy".
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 19:20 przez Alicja Jonasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 965
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

"Ile kosztuje kilogram dziecięcej radości?" fr.3

#2 Post autor: refluks » 30 wrz 2018, 15:13

Ukradnięte dla siostrzeńca.

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1658
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:01
Płeć:

"Ile kosztuje kilogram dziecięcej radości?" fr.3

#3 Post autor: Alicja Jonasz » 30 wrz 2018, 18:12

A kradnij :D
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

ODPOWIEDZ

Wróć do „UTWORY DLA DZIECI”