• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Wulkaniczna idiosynkrazja

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7235
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46

Wulkaniczna idiosynkrazja

#11 Post autor: alchemik » 04 lut 2019, 19:48

Koincydencja z punktu widzenia matematyki wydaje mi się mniej prawdopodobna niż zaistnienie podwójnego skutku, albo raczej skutku, który objawia się różnorako.
I czekaj! Wiem, że Kinga była uznawana za dziewicę, bo Bolesław Wstydliwy miał być impotentem. Ale to historyczne bzdury. Wierzysz w takie przekazy? Wiem, że nie, bo drążysz. Supernowa tworzy światy. Przez swoją śmierć rodzi nowe gwiazdy, a przede wszystkim stwarza pierwiastki bez których Życie, czyli My, nie istniałoby.
Koincydencje, czyli zbieżności w czasie albo przestrzeni mogą oznaczać wiele i nic. Rekiny przypominają pokrojem delfiny.
Zastanawiam się czy wierzę w Boga.
Wypieram się Go?
A może wierzę.
Ale nie w takiego, który rządzi lub chociaż podpowiada.
Zapisz się, Lucia, do miłośników spiskowej teorii dziejów.
Wiem jednak, że myślisz inaczej.
Nie Krak i nie Wanda lokowały ukochany przez Ciebie Kraków, tylko Twój impotent.
Nie powinnaś prowokować swojego przyjaciela, alchemika.

Napisz mi, wygrzeb coś o Gdańsku.
Będę wdzięczny.
Jurek
Ostatnio zmieniony 04 lut 2019, 20:06 przez alchemik, łącznie zmieniany 1 raz.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7235
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46

Wulkaniczna idiosynkrazja

#12 Post autor: alchemik » 04 lut 2019, 19:52

Ale, cholernie uśmiecham się całym pyskiem do tego co napisałaś. Gdybyś tego nie zrobiła, to zrobiłbym to Ja.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7235
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46

Wulkaniczna idiosynkrazja

#13 Post autor: alchemik » 05 lut 2019, 19:31

W kwestii Gdańska.
Bardzo niewiele wiemy o założeniu tego miasta.
Miasta ulokowanego u ujścia Wisły, która niosła w swoim nurcie żyzne gleby Słowian.
Z kolei na południu nad Wisłą stanął kiedyś Kraków.
Rzeka była jak tętnica niosąca w sobie życie. Łącząca ważne organy tworzącego się Państwa.

Lingwistyczne podobieństwo pomiędzy Gdańsk a Dansk wskazywałoby na kolonię duńskich wikingów.
Z kolei wiemy, że Pomorcy dawnych czasów to Bałtowie, inna odnoga ludów indoeuropejskich niż Słowianie czy Germanie.
W walkach i współpracy tworzyli wspólną społeczność Pomorzan. Ostatecznie zdominowaną przez Słowian.
Dlatego wszelki lud zamieszkujący nad Bałtykiem był określany jako Wenedowie, przez historyków romańskich, a potem germańskich, choć dotyczył właściwie Słowian Pomorskich.
Przeczytałem kiedyś, że Wenecja miałaby być zapoczątkowana przez kolonię Wenetów na Półwyspie Italskim.
Ale ja nie jestem molem książkowym i nie noszę okularów. Książki pożeram jednym kęsem.

A jednak wpływ Wikingów jest niewątpliwy. Ci rabusie morscy narzucali swoją religię i język. Przejechali się na chrześcijaństwie, które okazało się silniejsze przez rozsadzanie ich idei od wewnątrz.

Gdańsk - Dansk

Półwysep Hel, który w tamtych czasach mógł być jeszcze gronem wysp. Nazwa jak nic oznacza nordyckie piekło rządzone przez Hel, boginię śmierci umarłych w sposób naturalny. Bowiem Wikingowie uważali, że do Ich raju, czyli Walhalli można było dotrzeć tylko przez śmierć w walce.

Poszperasz coś o tym, la strega?
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Marcin Sztelak
Posty: 5184
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Wulkaniczna idiosynkrazja

#14 Post autor: Marcin Sztelak » 17 lut 2019, 17:28

Bardzo ciekawa idiosynkrazja, z dużą ilością tropów i odwołań, a ich powód nader sporadyczny... Na marginesie ludzie dzielą się na wyciskaczy i tych, którzy oczekują na naturalne rozwiązanie.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „WIERSZE BIAŁE I WOLNE”