• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Kobiety po czterdziestce

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eka
Posty: 16893
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Kobiety po czterdziestce

#11 Post autor: eka » 10 kwie 2021, 11:22

No racja, 'dużość' nie musi być definiowana przez długość.
Mea culpa : )
Pozdrawiam, Agnieszko!

Grogu, dziękuję:)

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Kobiety po czterdziestce

#12 Post autor: lczerwosz » 10 kwie 2021, 12:51

Sądzisz, że pierwsze czterdzieści lat, to chlipanie i wycieranie nosa, przez co potężnieje on. Albo dopiero po czterdziestce zaczyna się ten proces (tak piszesz: zaczynają się robić duże nosy). Gdy zmienia się punkt widzenia i potrzeby, już nie naiwnego dziewczęcia, ale matki-polki. Pytanie o te gwałty, czy to mąż gwałcił, czy kto inny. Mogło tak być, że mąż alkoholik był pijanym gwałcicielem, sprawcą przemocy domowej, przedwcześnie źle skończył z tego samego powodu. A u ewy rozwinął się szósty zmysł, umiejętność wczesnego ostrzegania przed tym czego nie ustrzegła się będąc dwudziestką.

Awatar użytkownika
tabakiera
Posty: 4826
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:48
Płeć:

Kobiety po czterdziestce

#13 Post autor: tabakiera » 10 kwie 2021, 15:02

Agnieszka R. pisze:
09 kwie 2021, 19:59
w ich nosie szósty zmysł
- prawdę mówiąc mieć coś w nosie oznacza w mowie potocznej mieć coś w d..., więc myślę, że kobieta po czterdziestce może spokojnie zlekceważyć przeczucia, ma na tyle doświadczenia życiowego, że nie musi zdawać się na intuicję. Nie jestem pewna, czy pisząc tekst nie umknęło Ci czasem to powiedzenie.

Wielki nochal kojarzy mi się z wychudzoną i pomarszczoną twarzą, która się zapada, eksponując tę część twarzy. Niektóre panie po czterdziestce zaokrąglają się, więc nie jestem przekonana, czy każda ma ten nochal ogromny. Dużo po czterdziestce pewnie mają, bo jednak zmarszczki robią swoje, u mężczyzn jest podobnie.
Pisząc o ujawnianiu gwałtów po śmierci męża i o wycieraniu wspomnianego nosa w chusteczkę, co jest przyczyną jego wielkości, sugerujesz że życie kobiety jest pełne strachu, rozpaczy i upokorzeń. Przedstawiasz płeć żeńską jako potencjalną ofiarę, czy tak jest zawsze?
Nie sądzę.

Nie wiem, czy mój komentarz jest godny wiersza, ale miałam go w głowie wcześniej i jednak postanowiłam zapisać, bo szkoda mi tych myśli niezapisanych.

Awatar użytkownika
Agnieszka R.
Posty: 911
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:09

Kobiety po czterdziestce

#14 Post autor: Agnieszka R. » 10 kwie 2021, 16:37

Leszku, Tabakiero potraktowałam ten tekst jako ćwiczenie wprawkę po przerwie pisania. Niestety nie jest to wybitny tekst. No cóż... dziekuje bardzo Wszystkim za komentarze.

Marcin Sztelak
Posty: 5187
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Kobiety po czterdziestce

#15 Post autor: Marcin Sztelak » 14 kwie 2021, 18:04

Żart, ale jednak coś w.nim jest. Kobietą nosy, facetą brzuchy... ech.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „WIERSZE BIAŁE I WOLNE”