• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

To jest Polska

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

To jest Polska

#11 Post autor: eka » 26 lip 2021, 17:47

gabriel123 pisze:
25 lip 2021, 21:45
Francji już nie ma
to jest powidok
złożony z cudzoziemców

:)
Dobre! Powiedz to głośno w Paryżu, koniecznie po francusku.
gabriel123 pisze:
25 lip 2021, 21:45
autobusy
W produkcji autobusów jesteśmy europejską potęgą, do Francji też eksportujemy, wychodzi, że pozbywamy się części Polski! :jez:
gabriel123 pisze:
25 lip 2021, 21:45
i co z tego
że kiedyś znikła
z mapy świata
ale nigdy
z Polskich serc
Przetrwamy, kiedy cudzoziemski powidok nas zasłoni. Nie bój żaby, młody!

Awatar użytkownika
tabakiera
Posty: 4801
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:48
Płeć:

To jest Polska

#12 Post autor: tabakiera » 26 lip 2021, 18:15

tabakiera pisze:
26 lip 2021, 05:32
Nie podoba mi się od strony spojrzenia na świat, że w tekście podkreślone jest, że nikogo nie należy tu wpuszczać, wszystko jest nasze i wyłącznie dla nas, mamy tworzyć zamknięty Kaczogród z bocianem w tle. Ale to nie wpływa na ocenę jakości tej dziecinnej próby nawet nie literackiej.
Jak już cytować, to większy fragment, nie wyrwany z kontekstu.
Pod tekstem rozmawiam o tekście, reszta to dygresja.

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

To jest Polska

#13 Post autor: lczerwosz » 26 lip 2021, 23:13

eka pisze:
26 lip 2021, 17:47
W produkcji autobusów jesteśmy europejską potęgą, do Francji też eksportujemy, wychodzi, że pozbywamy się części Polski!
tabakiera pisze:
26 lip 2021, 18:15
Jak już cytować, to większy fragment, nie wyrwany z kontekstu.
No właśnie. A tam było więcej niż autobusy.
gabriel123 pisze:
25 lip 2021, 21:45
autobusy ulice jeziora
plaże przy Bałtyku
puszcza Białowieska
tatry
żubr
bocian na kominie
to jest Polska
To otoczenie autora, to jest co widzi, może oczami wyobraźni. Nie wyzłośliwiajcie się już proszę. Mnie kpiny z żubra, tatr, autobusów oburzają. Jest mi po prostu po ludzku przykro w imieniu autora. Przecież autor ma praw do własnych poglądów, interpretacji, symboli czy skojarzeń. A posypały się kpiny.
Że nie wyszedł dobry wiersz, trudno. Będzie następny.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

To jest Polska

#14 Post autor: eka » 27 lip 2021, 07:58

Sprostowanie. Tabakiera nie jest mną, więc zarzut o wybiórcze cytowanie nie powinien/nie może być ripostą, która ma pokazać Jej hipokryzję. No ale odpowiedzialność zbiorowa jak widać ma się ciągle dobrze.
Nie zamierzam tłumaczyć się nawet nie z kpiny, a kpinki odnośnie ducha polskości zaklętego w autobusie, tym bardziej że zawiera on części importowane : )
lczerwosz pisze:
26 lip 2021, 23:13
o otoczenie autora, to jest co widzi, może oczami wyobraźni. Nie wyzłośliwiajcie się już proszę. Mnie kpiny z żubra, tatr, autobusów oburzają. Jest mi po prostu po ludzku przykro w imieniu autora. Przecież autor ma praw do własnych poglądów, interpretacji, symboli czy skojarzeń. A posypały się kpiny.
Nikt nie jest zwolniony z logiki, tym bardziej Autor publikujący teksty. I żaden z niego naiwny "prostaczek" Polak, o czym świadczy początek z "powidokiem".
Nawet jeśli "ściągnął", to nader przemyślnie. Powstał, mniejsza że nieuprawniony, logiczny kontrast.
A tę wypowiedź w komentarzu odautorskim:
gabriel123 pisze:
25 lip 2021, 22:40
nie wiem dlaczego nie piszemy gwarowo
to byłoby bardziej patriotyczne
- odebrałam jako kpinę do kwadratu.
lczerwosz pisze:
26 lip 2021, 23:13
Nie wyzłośliwiajcie się już proszę.
Zero moich komentarzy pod tekstami tego Autora.
lczerwosz pisze:
26 lip 2021, 23:13
Przecież autor ma praw do własnych poglądów, interpretacji, symboli czy skojarzeń. A posypały się kpiny.
Jeżeli czytelnik, komentator, nie ma mieć prawa do wyrażenia własnych poglądów, interpretacji, symboli czy skojarzeń, nawet jeśli spotkają się z kpiną... to będę musiała z wielkim żalem komentarz nr 14010 uczynić ostatnim na Ósmym.

Krokus
Posty: 481
Rejestracja: 18 gru 2020, 19:45
Płeć:

To jest Polska

#15 Post autor: Krokus » 27 lip 2021, 09:25

No i takie są dzisiejsze, polskie realia. Mierny, ale wierny, byle wypowiada się "poprawnie" wg. naszej władzy, która, chce widzieć wokół samych patriotów, których nie można krytykować, a przecież w tym tekście poezja nawet nie kuleje, tylko się stacza do czegoś, czego nawet przez litość nie można nazwać poezją, zresztą jak wszystkie teksty tego autora. Może by tak pomyśleć o otworzeniu nowego działu pt. "Patriotyczne Disco Polo" ?

Alek Osiński
Posty: 6557
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

To jest Polska

#16 Post autor: Alek Osiński » 27 lip 2021, 15:44

Wydaje mi się, że w całym tym zestawieniu, największą kpiną z Polski, Polaków i poezji jest właśnie tekst autora gabriel 123
w związku z tym jakaś merytoryczna czy rzeczowa ocena tego tekstu byłaby tylko tej kpiny aprobatą
a na takie traktowanie nie zasłużyła ani Polska, ani Polacy, ani poezja. Zresztą wydaje mi się, że te teksty są pisane
świadomie w celu zdezawuowania sztuki i wartości pisania jako takiej :jez:

Marcin Sztelak
Posty: 5184
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

To jest Polska

#17 Post autor: Marcin Sztelak » 29 lip 2021, 16:53

Poglądy każdy może mieć jakie chce, oczywiście o ile nie chce narzucić im innym.
Niestety tekst, bo nie sposób nazwać go wierszem, jest czystą grafomanią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „WIERSZE BIAŁE I WOLNE”