• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Ponad ćwierć tysiąca słów bólu

Wiadomość
Autor
zimny grog
Posty: 834
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:30

Ponad ćwierć tysiąca słów bólu

#11 Post autor: zimny grog » 20 sty 2024, 13:52

eka pisze:
19 sty 2024, 16:13
Mieliśmy, Grogu? Kiedy?
wtedy kiedy mam możliwość wyboru. tej czy tamtej stacji (oczywiście nie wtedy gdy gadają to samo) sięgnięcia po tę czy tamtą gazetę (oczywiście że nie piszą tego samego) bez przymuszenia do łykania tego, a nie tamtego. ( pod warunkiem że jest to jeszcze naturalne, nie daj Boże mączki insektowej) iść do kina na taki, owaki film ( maluczko a będzie repertuar ustalany przez komisję poprawności) itede itepe do tej pory była to można rzec ta reglamentowana wolność. idzie chybko do zakładanie kagańca z napisem wolność. jestem w tej lepszej sytuacji że pełni tej nowej wolności nie dożyję. i to jest mój przywilej człowieka o którym przyszłe pokolenia będą mogły pomarzyć. oczywiście jeżeli jeszcze będą umiały marzyć i rozumieć definicję prawdziwej wolności. trzymcie się jeszcze wiatru który wieje kędy chce, maluczko a i on będzie wiał zgodnie z wytycznymi komisji do spraw szczęśliwości zniewolonej ludności.

:rosa:

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16904
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Ponad ćwierć tysiąca słów bólu

#12 Post autor: eka » 23 sty 2024, 14:50

No wiesz, jak powiedział pan ongiś ważny: Ciemny lud to kupi. Z obu stron, zaznaczam. Złotoustych nie brakuje.
Ale są priorytety, aksjomaty niemal, którymi się kierujemy, i wg uwzględniania ich w programach (oraz z ich minionych realizacji) głosujemy.
Demokracja to spór rzucony wyborcom. Wyborcy bywają zorientowani (mniej lub bardziej), bywa że bardziej rozgarnięci od partyjnych szefów. Nie łapią się na ściek propagandowy, bo przecież każdy zarzut można przedstawić z klasą, bez taniego jazgotu, na faktach.
Faktem jest, że nie miałam nic do powiedzenia w kwestii opłaty abonamentowej na partyjne media publiczne. Pal licho z mld z budżetu, bo kto rządzi, ten dosypuje, jak mu wygodnie.
Ale... zmuszanie mnie do opłaty za abonament na rządzącą partię?! Gdzie tu choćby minimalna wolność?
Płacę na kablówkę, gdzie partyjne stacje już są. Dlaczego więc jeszcze dodatkowa pomoc, na coś, co urągało debacie publicznej?
Bunt skończył się karą, finansową rzecz jasna. Niech se każda partia swoje media założy i indoktrynuje.

I jeszcze. Globalizacja przyspiesza w tempie geometrycznym. Zaczęło się od hord, plemion, państw, ich unii... i nie będzie inaczej. Ekonomia to narzuca, a nie "chcenia" jednostek czy rządów.
Paradoksalnie ta globalizacja daje więcej wolności jednostce, nie przypisanej jak chłop pańszczyźniany do swego pana i płachetka ugoru.

No to pogadaliśmy :)

:kofe:

Awatar użytkownika
Toyer
Posty: 1159
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:44
Płeć:

Ponad ćwierć tysiąca słów bólu

#13 Post autor: Toyer » 23 sty 2024, 15:15

Cieszę się że mój wiersz - bodaj słaby wywołał dyskusję :beer:

ODPOWIEDZ

Wróć do „WIERSZE BIAŁE I WOLNE”