• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

PONIEDZIAŁEK w poniedziałek

Miejsce na wszelką satyrę pisaną wierszem - fraszki, limeryki, tudzież dłuższe formy prześmiewcze
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1369
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

PONIEDZIAŁEK w poniedziałek

#1 Post autor: Hardy » 11 gru 2023, 10:24

...i nastał Poniedziałek,
przez ludzi nielubiany,
lecz musi być wyjątek -
ten jest oczekiwany.
.
Dzisiaj aż dwóch premierów
na żywo zobaczymy,
na szczęście już pod wieczór
jednego wykreślimy.
.
Ten dzień zapamiętamy,
w przyszłość popatrzmy śmielej,
historia stawia pieczęć,
znów się na żywo dzieje.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16894
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

PONIEDZIAŁEK w poniedziałek

#2 Post autor: eka » 15 gru 2023, 16:37

Hardy pisze:
11 gru 2023, 10:24
historia stawia pieczęć,
znów się na żywo dzieje.
A jak to rozumiesz? :myśli:

Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1369
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

PONIEDZIAŁEK w poniedziałek

#3 Post autor: Hardy » 16 gru 2023, 01:27

Eka, no nie... nie można o to pytać autora! To czytelnicy mają interpretować utwory, a te z nich, które później zasłużą na umieszczenie ich w spisie lektur, dostępują zaszczytu wykorzystania przez polonistkę na lekcji: "A teraz, drogie dzieci, napiszcie, co autor miał na myśli". Gdyby autor wyłożył wszystko kawę na ławę, to polonistki nie miałyby o co pytać dzieci! Albo, co gorsza - autor by napisał, że akurat był w transie alkoholowo-delirycznym i tak mu się tylko napisało, bez głębokich przemyśleń (vide Witkacy i wielu innych). Przecież tego nie można do dziatek naszych małych mówić! Ot, nasz misztrz Jan z Czarnolasu i jego "Fraszki nieprzyzwoite" - a fe! Nie treny, a fraszki niemoralne!

Tak że: "Nie pytaj autora, co miał na myśli. Pomyśl, co później o tym napiszą następcy". No :smoker:

Ale, jak już tak pytasz, to na ucho (tylko na ucho!) podpowiem - zakończyło się nasze dotychczasowe życie, stało się historią, więc zapieczętowane i odłożone na półkę w archiwum. Nowy rozdział w historii życia rozpoczęliśmy na żywo przeżywać. To autor miał na myśli.
PS. Tylko nie mów nikomu! Cholera wie, czy... jak we wstępniaku mojej odpowiedzi ;) :smoker:

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16894
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

PONIEDZIAŁEK w poniedziałek

#4 Post autor: eka » 19 gru 2023, 06:34

Hardy pisze:
16 gru 2023, 01:27
"A teraz, drogie dzieci, napiszcie, co autor miał na myśli". Gdyby autor wyłożył wszystko kawę na ławę, to polonistki nie miałyby o co pytać dzieci!
Już jesteś w podręcznikach? Sorry, nie wiedziałam. :)
Zatem ... ciii...
Poczekajmy na dziatki i polonistki : ))))

Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1369
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

PONIEDZIAŁEK w poniedziałek

#5 Post autor: Hardy » 20 gru 2023, 13:15

eka pisze:
19 gru 2023, 06:34
Hardy pisze:
16 gru 2023, 01:27
"A teraz, drogie dzieci, napiszcie, co autor miał na myśli". Gdyby autor wyłożył wszystko kawę na ławę, to polonistki nie miałyby o co pytać dzieci!
Już jesteś w podręcznikach? Sorry, nie wiedziałam. :)
Zatem ... ciii...
Poczekajmy na dziatki i polonistki : ))))
Nie, jeszcze nie... ale przyszłościowo myślę :smoker: :)
PS. Chociaż... niektórymi moimi wierszykami z cyklu "Zabawy słowem" polonistki już męczą młodzież w szkołach średnich ;) Zwłaszcza tymi z pułapkami ortograficznymi :P Nawet na UAM w Poznaniu jakaś wykładowczyni pomęczyła wierszykierm "Polski to trudna język, cz.3/3" :smoker: Tak że... może po śmierci mojej za 100-200 lat... znaczy nie to, że umrę dopiero za 100 lat, ale w tym drugim znaczeniu :P :beer:

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16894
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

PONIEDZIAŁEK w poniedziałek

#6 Post autor: eka » 21 gru 2023, 17:33

:bravo: no proszę, dziatki męczysz :jez:

Nom omnis moriar więc życzę!

:kofe:

Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1369
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

PONIEDZIAŁEK w poniedziałek

#7 Post autor: Hardy » 22 gru 2023, 09:12

Dziatki nie, ale młodzież i nawet (jak na UAM) czasem studentów - to już tak. Taki jestem... ekhm... wredny :cha: :smoker: Zaznaczam, że nie było to moim zamiarem! No :smoker:
PS. Moim znajomym polonistkom z miejscowych szkół średnich zastrzegłem, że mogą wykorzystywać wierszyki na lekcjach, ale bez informowania, że ich autor "u nas mieszka". Chcę spokojnie chodzić po ulicach, bez oglądania się, czy coś nie leci w moją stronę :jez:

ODPOWIEDZ

Wróć do „RADOSNA TWÓRCZOŚĆ”