• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Koszmar

Opowieści pisane prozą - nie powieści
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Krokus
Posty: 481
Rejestracja: 18 gru 2020, 19:45
Płeć:

Koszmar

#1 Post autor: Krokus » 21 lut 2021, 14:17

Samochód jadąc z dużą prędkością wpadł w poślizg, przekoziołkował zatrzymując się na drzewie. Po paru minutach przyjechało pogotowie i szybko przewiozło poszkodowanych do szpitala.

- Kim jesteś?
- A kto mówi? Nie widzę, jest ciemno.
- To ja zadaję pytania.
- Ale…? Czy jestem na tamtym świecie?
- Można tak powiedzieć.
- Jestem arcybiskupem, nazywam się Mędraszewski.
- A jakie były twoje marzenia?
- Żeby być papieżem, ale się nie udało. Zresztą miałem małe szanse.
- Czego nienawidziłeś?
- Wielu rzeczy, mleka, kaszy gryczanej a ostatnio tęczowej zarazy!
- A komuny?
- Z nią nie było tak źle. Oni o nas trochę dbali… no może nie o wszystkich, ale przymykali oko na nasze…
- Zboczenia?
- Teraz, gdy jest tyle zboczeń to się czepiają, a przecież wiele zawodów ma jakieś ulgi. Mogą iść na wcześniejszą emeryturę. A my? Przecież tych zboczeńców wcale nie jest tak dużo, a te wredne dzieciaki same się tulą i siadają na kolana. Powołań coraz mniej, zapewne wielu by chciało, ale…
- Ale?
- Boją się, teraz nie ma zmiłuj dla zboczeńców w sutannach.
- No cóż, tutaj od zawsze się uważa, że to trzeba leczyć.
- No niby tak…
- A czytałeś biblię?
- Bardzo pobieżnie, tak do egzaminów, zakuj, zdaj, zapomnij.
- No i w tym problem.
- Wiem, wiem, ale przecież nikt tego nie czyta.
- Co byś chciałbyś robić po śmierci?
- Hm…? Może… ingerować w życie?
- W jaki sposób?
- No, żeby było na nasze, niszczyłbym to całe gender, odebrałbym Nobla Tokarczuk. Wyciąłbym wszystkie drzewa na świecie, wystrzelał wszystkie dzikie zwierzęta i uczyniłbym sobie ziemię poddaną. Z kapłanów zrobiłbym najbogatszą kastę.
- Ciekawe? A przecież Chrystus żył skromnie, jeździł co najwyżej na osiołku, ze wszystkimi się dzielił…
- On był Bogiem, po co mu bogactwa, władza i poklask, on nie miał potrzeb, wątpię by w ogóle w coś wierzył.
- Ale tutaj rozlicza się ludzi, a oni powinni być wierzący, mieć pozytywne potrzeby i realizować je w swoim życiu.
- Wiem.
- Więc co zrobiłeś dobrego?
- No… pomogłem takiej jednej małolacie.
- W jaki sposób?
- Chciała popełnić samobójstwo, przekonałem, żeby tego nie robiła.
- O! To naprawdę chwalebne, powiedz coś więcej?
- Pewien ksiądz ją wykorzystywał seksualnie. Wkładał ręce w majtki i nie tylko ręce. Była bardzo tym zdołowana i popadała w coraz większą depresję. Sytuacja była bardzo delikatna, więc powiedziałem jej, że nie ma czym się przejmować. To taka energoterapia, która pogłębia jedność z mocą bożą. I udało się, dziewczyna uwierzyła i ozdrowiała.
- A ja już miałem nadzieję, że jednak masz w sobie małą cząstkę dobra.
- Święty Piotrze ukaż mi się, rozmawianie z samym głosem jest takie…
- Nie jestem Świętym Piotrem.
- A kim?
- Głosem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- Coo!!! – krzyknął ze wściekłością.
- Co się tak unosisz?
- Nienawidzę!!!
Obudził się przerażony.
- O Boże to był tylko sen. – Odetchnął z ulgą arcybiskup. Spróbował się podnieść. – Au! – Zabolało go w krzyżu, a i głowa była jakaś taka ciężka. Leżał w łóżku wokół panowała ciemność. Próbował sobie coś przypomnieć…
- Tak… poślizg, wypadek, drzewo. – Pamięć zaczęła wracać. – Jestem zapewne w szpitalu i żyję, żyję! – Ciesząc się szukał po omacku włącznika światła.
- Jest! – powiedział z zadowoleniem.
Zrobiło się jasno, delikatnie podciągnął się na łóżku.
- Ma się farta – pomyślał z satysfakcją. Potem zauważył czerwone serduszko na ścianie z informacją „Łóżka wielofunkcyjne, zafundowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy”.
- Co!!! – krzyknął na cały głos, potem coś go zakłuło w okolicy serca, zajęczał i osunął się na poduszkę.

- Trzeba przekazać, że zachował się jak trzeba – powiedział ściszonym głosem, wychodząc z cmentarza, kardynał Nitz.
- Tak, wolał zginąć niż oddać się w ręce zła – stwierdził biskup Pitz.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Koszmar

#2 Post autor: eka » 21 lut 2021, 17:15

Celibat winien być tylko dla chętnych w Kościele. Protestanci, prawosławni... zobacz, jakoś nie ma doniesień o pedofilii ani o homoseksualizmie. A tu, dla utrzymania majątków wprowadzony, przyniósł tyle zła.
Myk z dziełem Owsiaka humorem zabarwia opko, którego temat niezwykle ciężki. Trudno wręcz pisać wprost. Chyba dlatego uciekłeś w historyjkę.

Krokus
Posty: 481
Rejestracja: 18 gru 2020, 19:45
Płeć:

Koszmar

#3 Post autor: Krokus » 21 lut 2021, 20:03

Tak, temat ciężki, ale takie historyjki też są potrzebne, żeby w trochę tragi komiczny pokazać charakter, co niektórych hierarchów. A ten o którym piszę, moim zdaniem jest szczególnie wstrętny.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Koszmar

#4 Post autor: eka » 21 lut 2021, 23:18

Szczerze Ci powiem, że temat pedofilii w tej konwencji wydaje mi się być spłaszczonym, a przede wszystkim rani ofiary.
Niby ośmieszenie sprawcy zła powinno go zaboleć najbardziej, ale gubi się tu ranga odczuć dzieci.
Nieskładnie o tym piszę. Takie zachowania trzeba mocno piętnować, ukazując cierpienia, traumy ofiar.
Mam nadzieję, że rozumiesz, i się nie obruszysz.

Krokus
Posty: 481
Rejestracja: 18 gru 2020, 19:45
Płeć:

Koszmar

#5 Post autor: Krokus » 22 lut 2021, 19:15

eka pisze:
21 lut 2021, 23:18
Szczerze Ci powiem, że temat pedofilii w tej konwencji wydaje mi się być spłaszczonym, a przede wszystkim rani ofiary.
Niby ośmieszenie sprawcy zła powinno go zaboleć najbardziej, ale gubi się tu ranga odczuć dzieci.
Nieskładnie o tym piszę. Takie zachowania trzeba mocno piętnować, ukazując cierpienia, traumy ofiar.
Mam nadzieję, że rozumiesz, i się nie obruszysz.
Zgadzam się z Tobą, ale mi bardziej chodziło o przedstawienie duchownego dostojnika, ośmieszenie takiego podejścia do pojęcia dobra i zła, a problem pedofilii jest tutaj by dobitniej pokazać i sparodiować taki rodzaj myślenia. Najgorsze jest to, że oni mają duży wpływ na innych ludzi. Chciałem przekazać, że to totalne świry, nienawidzące wszystkiego co inne.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021, 18:28 przez Krokus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Koszmar

#6 Post autor: eka » 24 lut 2021, 17:00

No tak, jego wziąłeś na plan pierwszy, rozumiem.
Butę i pogardę dobrze potraktowałeś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „OPOWIADANIA”