• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Pani na literę "k"

Opowieści pisane prozą - nie powieści
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Pani na literę "k"

#11 Post autor: eka » 12 cze 2022, 15:29

Hardy pisze:
12 cze 2022, 09:22
Eka, co doznaczenia słowa na "k" - nie zgadzam się. Dziewczynka wiedziała, że to jest brzydkie słowo (od rodziców), ale nie wiedziała, co ono dokładnie oznacza. Jedno nie zawsze musi być połączone z drugim, nie możemy patrzeć na wiedzę dzieci z pozycji wiedzy dorosłych. Jeżeli dorosły poucza dziecko: "Nie wkładaj gwoździa do gniazdka (elektrycznego), bo będzie ała albo gorzej", to nie tłumaczy szczegółowo, co to jest prąd elektryczny.

Słonecznej niedzieli :)
Zachmurzyło się, ale ciepełko jest, dzięki.
Hardy, ja nie napisałam, że dziewczynka wie, na czym polega stosunek. Mała wiedziała, że:
Hardy pisze:
10 cze 2022, 16:40
że ta pani jest k… – zająknęła się – no że do tej pani przychodzą panowie i oni robią takie brzydkie rzeczy i jeszcze za to ta pani dostaje od tych panów pieniądze!
Najstarszy zawód świata - trafnie określony : )

Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1353
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

Pani na literę "k"

#12 Post autor: Hardy » 12 cze 2022, 18:06

Eka, mnie nie robi problemu pisanie "w trzech postaciach". I nie jest to rozdwojenie jaźni, tylko umiejętność przestawienia się.

Wydłużone "echh" czy "ahaa" - nie pamiętam dokładnie - kilka lat temu albo przeczytałem na jednej ze stron o poprawnej polszczyźnie albo korektor w wydawnictwie poprawił mi w manuskrypcie (kiedy napisałem potrójnie a nie tylko podwójnie tę samą literę). Nie lubię marnować czasu na rzecz, którą już znam i pamiętam, aby ponownie grzebać w necie :smoker:

Pozostanę przy swoim zapisie "ała". Ja widzę różnicę w wymowie (zwłaszcza że mam ten problem w swoim nazwisku i wyraźnie akcentuję "ł", gdyż wielokrotnie próbowali je zapisywać przez "u") .
Ostatnio zmieniony 13 cze 2022, 06:39 przez Hardy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Pani na literę "k"

#13 Post autor: eka » 12 cze 2022, 21:59

Podzieliłam się swoimi spostrzeżeniami i wątpliwościami. A i czegoś się dowiedziałam. Dzięki.
Refleksją ostatnią jest myśl o zaletach Twojej postawy. Jesteś jak skała : )
Pozdrawiam, Hardy.

:kofe:

Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1353
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

Pani na literę "k"

#14 Post autor: Hardy » 13 cze 2022, 06:44

Eka, dzęki za dyskusję i... kawę. Już poranną :kofe:

ODPOWIEDZ

Wróć do „OPOWIADANIA”