• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Raport

Opowieści pisane prozą - nie powieści
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Raport

#1 Post autor: eka » 27 lip 2018, 17:44

Numer: 127/E

Obiekt: P/Swg/3/G58329
Nieciekawy i nietyczny świat. Brak głębokich struktur na rzecz ilości podobnych jednostek w populacjach. Samozachowawcze materiały genetyczne nie preferują innowacji. Najliczniej występujące w ekosferze organizmy są prymitywne i niewidoczne dla swoich nosicieli. Pokrywają ich zewnętrza lub zamieszkują wnętrza, współpracując albo pasożytując.
Każda prosta forma życia, jeśli nie napotka na przeszkody, prze do niekontrolowanego wzrostu. Najszybciej powielają się ubogie schematy reprodukcyjne.
Bardziej zaawansowane formy biologiczne – owady, płazy, gady, ptaki, ssaki - nieemocyjne rozmnażanie zastąpiły aktem seksualnym wymuszanym narastającym pożądaniem. Kopuluj ze mną albo odejdź - to podstawowe hasło tego świata. Dzieci są z reguły drugoplanowym celem i najczęściej niepożądanym. Warto pokazać naszej społeczności ową egoistyczną emocję, trudno bowiem teoretycznie pojąć, że można być efektem ubocznym pieprzenia się (nazwa czynności z języka miejscowego).

Kongresie, życie biologiczne na planecie może być dobrym materiałem dla naszego poziomu wczesnoedukacyjnego, rekomenduję zebraną obserwację do wykorzystania w szkolnym pakiecie: Małe apokalipsy światów. Zainstalowałem monitoring planetarny oraz wybiórczo w organizmach przedstawicieli większości tutejszej fauny i flory.
Kultura najbardziej rozwiniętego gatunku niemal w 100% nadal podporządkowana strategii ego. Nie ma w dotychczas poznanym Kosmosie inteligentnego życia, które przetrwało bez stopniowej minimalizacji egoizmu osobniczego, jak i tworzonej gromady. Analiza współczesnych nośników komunikacyjnych tutejszej memosfery nie pozostawia złudzeń: koniec ludzi nastąpi niebawem.

Pozytywem badanego świata są tzw. barwy. Tego w naszych mechanizmach percepcji nie mamy.
Teoretycznie, sprawdziłem, przewidzieliśmy kolorowość widzenia. Barwności odbioru świata doznałem po transformacji. Przeistoczyłem się na dobę (trzy tutejsze lata) w osobnika najwyżej rozwiniętego gatunku (poziom cywilizacyjny 3c/10). Miałem wrażenie, że wysoka aktywność cząstek atmosfery (akurat trwała burza) rozsadzi moją aktualną strukturę na pojedyncze jądra. Bardzo niski jest ludzki poziom zapętleń, wiązań, zgrubień i przerostów, w tym mentalnych. Bezbronni są w swojej prześwitującej, indywidualnej przestrzeni molekularnej, niemniej barwnej.
Co dziwne, kolor tzw. czerwony jest zarówno dokuczliwie nieznośny dla ich mózgu, jak i wzbudza pożądanie. A krew człowieka, warto podkreślić – niezbędna w jego trwaniu - również jest czerwona.
Tutejsza ewolucja wypracowała nigdzie wcześniej przez nas nieodnotowany proces kolorowania oglądu. Narzędzia rozrodcze roślin (tzw. kwiaty) w parze z owadami wydaje się, że zapoczątkowały barwność widzenia. Wielkim plusem zjawiska jest to, że pogłębiło moje indywidualne doznanie piękna, np. podczas obserwacji zaćmienia naturalnego satelity tej planety, ale nie tylko. Kilkanaście minut spędziłem na satysfakcjonującej obserwacji koloru skóry i oczu jednej z kobiet.

Szanowny Kongresie, wydrukowałem budowę narządów barwnego widzenia i współpracujących z nimi ośrodków sterowania świadomością aż u kilkunastu gatunków, by wybrać najszerszą gamę barwności oglądu. Teraz zastanawiam się, jak zobaczę nasz świat po powrocie, bo nie odinstalowałem od siebie tego elementu transformacji.
Rekomenduję Kongresowi Galaktycznemu jego przydatność po przeprowadzonej inspekcji planety. Oczywiście, jeżeli wynik Waszych testów będzie dla kolorowej percepcji negatywny, wymażę ją z mojej pamięci, po wcześniejszym usunięciu innowacji anatomicznej.

Chwała Andromedzie (tak nazywają naszą galaktykę tubylcy) i Szlachetnym Pozanieskończnościom!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ekatrion

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

Raport

#2 Post autor: szczepantrzeszcz » 29 lip 2018, 20:51

Twój tekst trochę przypomina wstęp do Pamiętnika znalezionego w wannie.

eka pisze:
27 lip 2018, 17:44
Dzieci są z reguły drugoplanowym celem
Zamiast "dzieci" napisałbym "potomstwo"

eka pisze:
27 lip 2018, 17:44
jednej z kobiet.
"Kobiet" również brzmi zbyt człowieczo.


Brakowało dygresji o muzyce. Warta implementacji, choć nieco w realizacji trudniejsza, wydaje się dygresja o percepcji kształtu.

...i w ogóle, zabawne by być mogło niezrozumienie ludzkich kategorii estetycznych.

Gdybym sam pisał opko o takim charakterze, wyszłoby, że człowiek nie jest taki zły. Jednak jest to myśl kontrowersyjna, którą ciężko zmieścić w niewielkiej objętości tekstu.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Raport

#3 Post autor: eka » 30 lip 2018, 20:25

Ekatrion też nie sporządził raportu na papyrze). Dzięki za śladowe skojarzenie.
Genialna powieść, jedna z najlepszych Mistrza.

Masz rację co do potomstwa i samicy człowieczej:), ale jakoś paskudnie mi brzmiało, no i w końcu sprawozdawca dość długo przebywał na Ziemi, kolokwializmy i wulgaryzmy ogarnął.

Raport 'usprawiedliwia' brak dygresji, tu ma być sprawozdawczo, sucho, w jednym, najważniejszym wątku.
szczepantrzeszcz pisze:
29 lip 2018, 20:51
Gdybym sam pisał opko o takim charakterze, wyszłoby, że człowiek nie jest taki zły. Jednak jest to myśl kontrowersyjna, którą ciężko zmieścić w niewielkiej objętości tekstu.
Ale w opku nieczłowiecza perspektywa, poniekąd.

Wielkie dzięki, Szczepanie, za komentarz. Pozdrawiam:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „OPOWIADANIA”