• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Mowa nienawiści

Reportaże, felietony itp.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bonkreta
Posty: 497
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:07

Mowa nienawiści

#11 Post autor: bonkreta » 22 lut 2019, 22:19

skaranie boskie pisze:
22 lut 2019, 22:06
pan ksiądz nie działał do końca bezinteresownie. Po wyzdrowieniu poszłaś przecież do komunii, bierzmowania, ślubu... Policzyłaś profity?
Wybacz, ale cynizm co najmniej nie na miejscu, więc odmeldowuję się z dyskusji, bo przypisywanie ludziom, których się nie zna, intencji wyssanych z palca (domniemanych, wymyślonych, założonych, nieudokumentowanych, wygodnych dla prezentowanego stanowiska), jest zwyczajnym przypinaniem łatki.
Nie chcę żyć w swoich dziełach, chcę żyć w moim apartamencie. - Woody Allen

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Mowa nienawiści

#12 Post autor: lczerwosz » 23 lut 2019, 00:18

Alek Osiński pisze:
21 sty 2019, 15:35
No tak, ten artykuł wydaje mi się akurat doskonałym przykładem jak mowę nienawiści stosować w praktyce.
To mylny pogląd. Jest podobnie w innej przestrzeni, na poziomie międzynarodowym. Wszelka krytyka to anty... Zliczane są wszystkie epizody przez specjalny Instytut. A odwrotnie: dozwolone są wszelkie insynuacje, kłamstwa, których nikt nie zliczy.
skaranie boskie pisze:
22 lut 2019, 21:39
w ukrywanie poczynań tej bandy degeneratów, którzy myślą, że wciąż są nietykalni
A byłeś jednym z nich, skoro tak ich nienawidzisz? To by wiele wyjaśniało. Każda dyskusja na dowolny temat kończy się obsesyjną krytyką kleru. Mam tego dosyć. Miało być delikatniej, założyłeś nawet zamknięte pokoje. Oficjalnie to pokoje dyskusyjne, jednak moja obserwacja dotychczasowych dyskusji na ten temat, wskazuje, że poglądy pozostają rozbieżne i stanowiska się do siebie nie zbliżają. To objaw skostnienia i braku udziału rozumu na rzecz emocji zawłaszczających rozum. Zapewne po obu stronach większości sporów światopoglądowych. Bezpośrednio po śmierci Adamowicza sianie nienawiści do kleru i religii katolickiej wyciszyło się na trochę, nawet się dziwiłem, a teraz nareszcie w swoim żywiole.
Ale nie musisz odpowiadać na moje pytanie.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Mowa nienawiści

#13 Post autor: skaranie boskie » 24 lut 2019, 08:13

lczerwosz pisze:
23 lut 2019, 00:18
A byłeś jednym z nich, skoro tak ich nienawidzisz?
Nie, nie byłem.
lczerwosz pisze:
23 lut 2019, 00:18
Miało być delikatniej, założyłeś nawet zamknięte pokoje.
Tak, założyłem i - zgodnie z obietnicą - odpuściłem w nich krytykę kleru. Tu jest reakcja na artykuł gloryfikujący kler, który - w moim mniemaniu - na tokową nie zasługuje, co starałem się udowodnić.
bonkreta pisze:
22 lut 2019, 22:19
Wybacz, ale cynizm co najmniej nie na miejscu
To wcale nie jest cynizm.
Religia jest biznesem, podlegającym tym samym prawom, co każdy inny. Wyznawca jest w niej klientem i tyle jest wart dla biznesmenów, ile są w stanie z niego wydoić. I ani grosza więcej. Jedyna różnica między tymi dwoma formami działalności gospodarczej jest taka, że jednym z nich państwo stawia wyjątkowo preferencyjne warunki finansowe, dodatkowo angażując swój (finansowany przez podatników) aparat ścigania w egzekwowanie ich fanaberii.
Wyłączanie się z dyskusji to ujawnienie braku kontrargumentów. To proste - nie wiem, co powiedzieć, więc się obrażę.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
bonkreta
Posty: 497
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:07

Mowa nienawiści

#14 Post autor: bonkreta » 24 lut 2019, 09:26

skaranie boskie pisze:
24 lut 2019, 08:13
Wyłączanie się z dyskusji to ujawnienie braku kontrargumentów. To proste - nie wiem, co powiedzieć, więc się obrażę.
Nie mnie obraziłeś, tylko człowieka, konkretnego, którego nazwisko podałam, a który na tę obrazę, niestety, nie odpowie, nie udzieli riposty.
Szkoda, że mnie uratował? Prawda? Nie byłoby "znanego Ci przypadku". (Tu sarkazm, ale chyba potrzebny, jak wiadro zimnej wody na przegrzaną w politbojach głowę)

Lubię Cię, Skaranie, ale w pewnych kwestiach zwyczajnie przeginasz.
Miłego dnia.

:kofe:
Nie chcę żyć w swoich dziełach, chcę żyć w moim apartamencie. - Woody Allen

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Mowa nienawiści

#15 Post autor: skaranie boskie » 26 lut 2019, 23:46

bonkreta pisze:
24 lut 2019, 09:26
Lubię Cię, Skaranie, ale w pewnych kwestiach zwyczajnie przeginasz.
Co do pierwszego - z wzajemnością. :)
Jeśli o drugim mowa - nigdy nie przeginam za dużo, jeśli w grę wchodzi powstrzymanie okupantów przed grabieniem kraju z majątku, a ludzi z ich sumień. A że są okupantami, nie ulega wątpliwości. Już o tym wielokrotnie pisałem, ale dla Ciebie powtórzę. To armia umundurowanych funkcjonariuszy obcego państwa, zarządzająca wszystkimi - bez wyjątku - sferami życia publicznego w Polsce.To doskonale przygotowana ekipa, której zadaniem jest podporządkowanie kraju centrum decyzyjnemu w Watykanie, oraz nieustanna dbałość o strumień gotówki zasilający tę centralę. To jest jedyny cel istnienia i działalności KRK we wszystkich krajach świata. Oczywiście są społeczeństwa, które w znaczący sposób potrafią się temu przeciwstawiać, jednak akurat polskie się do takich nie zalicza. Na razie.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gloinnen
Admin
Posty: 12420
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:58

Mowa nienawiści

#16 Post autor: Gloinnen » 02 kwie 2019, 22:51

Alek Osiński pisze:
21 sty 2019, 15:35
A ten fragment to mnie szczerze mówiąc rozbawił. Nie wiem, może to jakaś warszawska specyfika. Ale tutaj gdzie mieszkam dzieciaki są wszędzie - w sklepach, lokalach, biurach, autobusach i pociągach i nie zauważyłem, żeby wywoływały jakieś negatywne emocje, a raczej wszyscy reagują przyjaźnie. Bo ludzie generalnie lubią jednak dzieciaki i przymykają oko na ich rozróby, choćby to obce dzieciaki były. Takie mam spostrzeżenia.
Na szybko odniosę się do tego spostrzeżenia. Nie wiem, co Cię tak rozbawiło. Bo to nie jest wcale śmieszne.
Być może to warszawska specyfika, ale nie sądzę. To raczej specyfika dzisiejszych czasów, gdzie w ogóle następuje całkowity rozkład podstawowych więzi społecznych.
Człowiek nie potrafi już funkcjonować we wspólnej przestrzeni z innymi ludźmi. To znaczy wszystko jest ok, dopóki ci inni są przyjemnym elementem wystroju, jak drzewa, ławki, latarnie, fontanny, architektura. W momencie, gdy dochodzi do interakcji, ludzie wokół stają się wrogami. Jak nie pasują, nie wyglądają estetycznie, nie wkomponowują się harmonijnie w społeczny landszafcik.

Proponuję na przykład poczytać sobie dyskusję pod takim artykułem:

https://www.papilot.pl/zycie/historie-c ... ko-w-bloku

I o ile jestem w stanie zrozumieć argumenty obydwu stron w sporze, o tyle nie akceptuję hejtu i bluzgów. Czy to nie jest mowa nienawiści?
A to tylko jeden z przykładów, mam ich znacznie więcej, bo prowadzę research. Przymierzam się do napisania felietoniku właśnie o stygmatyzacji matek z małymi dziećmi, bo problem dotyczy w ogóle całej, szeroko pojętej przestrzeni publicznej. Coraz więcej ludzi postuluje, aby tworzyć miejsca z zakazem wstępu dla dzieci (hotele, plaże, knajpy, nawet w samolotach zakazać albo odizolować w zamkniętych strefach, itp.). Szkoda, że w obronie tęczowych tyle piany się bije, a tutaj każdy cicho siedzi. Jakby stworzyć w pociągach przedziały dla gejów, to podniosłoby się larum (no chyba, że to zrobiłby pan Trzaskowski w warszawskim metrze, w ramach karty LGBT, coby nie czuli dyskomfortu, iż podróżują z heteronormatywnymi).
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gloinnen
Admin
Posty: 12420
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:58

Mowa nienawiści

#17 Post autor: Gloinnen » 02 kwie 2019, 23:11

skaranie boskie pisze:
24 lut 2019, 08:13
Tu jest reakcja na artykuł gloryfikujący kler,
Nie gloryfikuję kleru. Sprzeciwiam się mowie nienawiści i podsycaniu nienawiści do określonej grupy społecznej. Czym innym jest publikowanie rzetelnych, sprawdzonych informacji o konkretnych, udowodnionych przypadkach, a czym innym rozmnażające się przez pączkowanie artykuliki, infografiki, pseudoanalizy, wywiady, mające na celu tylko i wyłącznie budowanie wrażenia, że zjawisko jest tak powszechne, jak picie alkoholu przez meneli.

Inny przykład: popatrz. Łonet dziś na wszystkie możliwe sposoby wałkuje temat palenia książek przez księży. Zgodzę się, że katabasy (bo to nie księża, tylko właśnie durne katabasy) wygłupili się z tym stosem sakramencko. Wiocha nie z tej ziemi. Lecz dlaczego, dajmy na to, w tymże samym łonecie nie pojawiło się dziś nic na temat chociażby Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, obchodzonego właśnie 2 kwietnia? Nie wypadałoby, z czystej dziennikarsko-informacyjnej uczciwości i dla profesjonalizmu, czegoś o tym napisać, aby oświecić trochę ciemny lud? (akurat w kwestii autyzmu niedoinformowanie, przesądy, mity i uprzedzenia są dużą bolączką). To byłoby coś o wiele bardziej pożytecznego społecznie. Jakiś artykuł, wywiad, przecież mnóstwo jest fundacji, ludzi żyjących z autyzmem i osiągających sukcesy w życiu społecznym. W promowanie wiedzy o autyzmie zaangażowało się mnóstwo szkół. Ale widać jak na dłoni, na owym pierwszym z brzegu przykładzie, że to walka z klerem, a nie rzeczywista troska o świadomość, postawy, tolerancję, otwartość, jest wpisana w linię programową tej tuby.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
mirek13
Posty: 1617
Rejestracja: 18 mar 2017, 19:23

Mowa nienawiści

#18 Post autor: mirek13 » 02 kwie 2019, 23:52

Czasami i mnie załamuje łączenie gruchy z pietruchą.
Jeśli obchody Dnia Świadomości Autyzmu byłyby zorganizowane przez kościół, to bym rozumiał asymetrię tematyki w mediach.
Ale co ma piernik do wiatraka?
Kościół jako instytucja się stacza. To medialny fakt i o nim piszą i dyskutują.
Norma, bo to niezwykle ważna instytucja w naszym życiu. Ale jaki to ma związek z dniami autyzmu? :crach:
Nie piszą o autyzmie nie ze względu na problemy kościoła, tylko dziś świat poszukuje chwytliwych tematów medialnych.
Mnie też, dużo bardziej interesowała ta durnota o paleniu książek, niż Dzień Autyzmu.
Znaczy, że jestem mało empatyczny i nieczuły na problem?
Może to zwyczajnie kwestia priorytetów i zainteresowań?
Glo, równie ważna jest śmierć z głodu i chorób w Etiopii i Syrii. Bardzo tragiczna.
Ale w Polsce (takim ciasny obywatel świata), bardziej mnie interesuje powrót do ciemnogrodu, niż kłopoty dzieci autystycznych.
Kwestia prerogatyw, bo być może nie kojarzysz związku pomiędzy paleniem czarownic, a autyzmem i chorobami psychicznymi.
Wiele czarownic spłonęło właśnie z takiego powodu.
To może ustalmy, od czego pomoc trzeba zacząć.
Bo w/g mnie od durnoty.

Awatar użytkownika
Gloinnen
Admin
Posty: 12420
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:58

Mowa nienawiści

#19 Post autor: Gloinnen » 03 kwie 2019, 07:25

mirek13 pisze:
02 kwie 2019, 23:52
Nie piszą o autyzmie nie ze względu na problemy kościoła, tylko dziś świat poszukuje chwytliwych tematów medialnych.
Mnie też, dużo bardziej interesowała ta durnota o paleniu książek, niż Dzień Autyzmu.
Znaczy, że jestem mało empatyczny i nieczuły na problem?
Może to zwyczajnie kwestia priorytetów i zainteresowań?
Glo, równie ważna jest śmierć z głodu i chorób w Etiopii i Syrii. Bardzo tragiczna.
Ale w Polsce (takim ciasny obywatel świata), bardziej mnie interesuje powrót do ciemnogrodu, niż kłopoty dzieci autystycznych.
Widzę, że masz, kolego, problem, aby czytać ze zrozumieniem.
Autyzm nie ma nic wspólnego z kościołem, racja, i właśnie dlatego onet się nim nie zajął (poza jedną nieciekawą megakrótką zajawką). O tym piszę. Onet nie zajmuje się niczym, przy pomocy czego nie dałoby się dowalić kościołowi lub PiSowi. Poza, oczywiście, kroniką kryminalną i newsami o Meghan Markle.
Zapewniam, że każdy problem można przedstawić tak, aby był atrakcyjny dla czytelnika i "chwytliwy". Śmiem jednak przypuszczać, że nie o medialność zagadnienia chodzi, tylko o linię programową jednego z najpopularniejszych portali informacyjnych.
Głód i choroby w Etiopii i Syrii akurat są bardzo często przedstawiane na onecie. Choć przywołany przeze mnie przykład autyzmu jest niewątpliwie bardziej adekwatny, bo autyzm to nie egzotyka, to rzeczywistość także i u nas, w Polsce.

Natomiast właśnie takie epatowanie incydentami, jak to robi onet, przyczynia się do kreowania wizerunku ciemnogrodu. Bo z incydentu tworzy się regułę. W innych kwestiach (autyzm, to tylko jedna z wielu dziedzin) tym ciemnogrodem jesteśmy i o tym się nie mówi.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
mirek13
Posty: 1617
Rejestracja: 18 mar 2017, 19:23

Mowa nienawiści

#20 Post autor: mirek13 » 03 kwie 2019, 15:04

Masz jednak problem z czytaniem że zrozumieniem, koleżanko.
Na mnie, jako Polaka i katolika, takie incydenty mają dużo większy wpływ, niż osoby autystyczne, stąd, siłą rzeczy, jestem tymi incydentami dużo bardziej zainteresowany, niż problemem autyzmu.
I takiego zainteresowania oczekuję od mediów w Polsce, bo sprawy kościoła mają po prostu ogromny wpływ na moją rzeczywistość w przeciwieństwie do podniesione przez Ciebie problemu.
Może faktycznie przestań y się interesować pedofilią w kościele, a skupmy na Dniu chorych na pryszczycę jelita grubego?
To przecież też ważna sprawa i nią niech się media zajmują, a nie biednym klerem z incydentami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „DOKUMENT I PUBLICYSTYKA”