• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Klawiaturę mam i ja!

Reportaże, felietony itp.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bonkreta
Posty: 497
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:07

Klawiaturę mam i ja!

#1 Post autor: bonkreta » 23 lut 2019, 11:44

Peace and Love!? A gdzie tam! Wojna, Mości Panowie, wojna! Nie strzelają, jeńców nie biorą, a jednak! Z arsenału toczą memy, fejki, nabijają konta youtube zabójczymi filmikami, oręż rozsiewa się jak wirus, a ofiary nieświadome, bo przebieg bez wyraźnych klinicznych objawów… Tylko sieć pęka w szwach - na portalach społecznościowych, tematycznych, literackich, wre! Prasa (nasza, nie nasza) też przebija się w ilości publikowanych newsów, a nad informacją wzięła górę agitacyjna komentatornia zdarzeń, faktów i fantastycznych historyjek, wyssanych z paluchów agresorów.

Nazwijmy tę jednostkę “wojną propagandową”, w której najważniejsze jest SŁOWO! I to ono zbiera żniwo. Nazwijmy je “mową pijaru”, elementem szerzej pojętej “socjotechniki zaawansowanej”, pomimo jej konstrukcyjnej prostoty!
Proste? Ależ tak! Bo kto chce być KATOLEM?! Nawet jeśli nie wierzy w żaden absolut i kojarzy mu się on jedynie z flaszką, znanej na rynku alkoholowym, marki. I tak będzie KATOLEM, bo miano jest przypisane pakietowi zbiorczemu, obejmującemu nomenklaturę złożoną z zawołań: KATOL, NAZISTA, MOHER, HOMOFOB, RASISTA, PISUAR, BOLSZEWIK. Zbiór wyrażeń jest otwarty na wszelakie nowe pomysłowe obrzydliwe elementy.

W tej wojnie PATRIOTYZM jest niebezpieczny dla idei jednoczenia kontynentu, bo celem jest odnarodowienie, jak za czasów Sojuza, w którym najważniejsza była idea mocarstwa ponadnarodowego. I już z arsenału toczy się NAZIZM, by PATRIOTĘ zdmuchnąć, jak ruchomy cel.

Nie podoba się MULTIKULTI i utrata własnych tradycji, budowanych przez wieki i spajających kulturową zbiorową świadomość? Zabiją cię RASISTĄ! Wstyd?! A fee?!

Chcesz Mikołaja w marketach przed Świętami, choinek w centrum Rynku? Upadniesz, MOHERZE, KATOLU jeden! NIETOLERANCYJNY wobec innych wyznań, obrażanych epatowaniem twojej religii. A religia to przecież wróg racjonalizmu, znowu jak za Sojuza!

Nie lubisz korupcji i afer? Jesteś BOLSZEWIK! Wylądujesz w zbiorze otwartym słów obrzydliwych. I jak w nim się czujesz? Cool?

Rodzina, to dla ciebie mąż, żona i potomstwo, HOMOFOBIE!?

Odpyskniesz - KOMUCH, KODZIARZ, LEWAK, SHIT!
Nie ciesz się - przeciwnik robi sztuczny tłok, gdzie się da - udostępnia słowno-obrazkowy oręż na każdej witrynie, paginie, start-upie… Elementy zbioru są skazywane na bezwzględny OSTRACYZM; KATOLE, NAZIŚCI, RASIŚCI są publicznie biczowani wszędzie i za wszystko, co groźne dla celu nadrzędnego - JEDNOCZENIA KONTYNENTU, jak za Sojuza…

I już? Po ptokach? Odmóżdżonyś, czy zlękniony? Nieważne, ważne, że siedzisz cicho wobec wrzawy, wobec PROPAGANDOWEJ, zatem bezkrwawej, WOJNY.


Dlaczego dzielę się z tobą niniejszym tekstem? A bo też mam klawiaturę i mam gest!

Gest-Kozakiewicza-800x445.jpg
Foto z sieci, of course.


.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie chcę żyć w swoich dziełach, chcę żyć w moim apartamencie. - Woody Allen

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Klawiaturę mam i ja!

#2 Post autor: lczerwosz » 23 lut 2019, 12:10

:ok:

Awatar użytkownika
bonkreta
Posty: 497
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:07

Klawiaturę mam i ja!

#3 Post autor: bonkreta » 23 lut 2019, 12:12

lczerwosz pisze:
23 lut 2019, 12:10
:ok:
:kwiat:
Nie chcę żyć w swoich dziełach, chcę żyć w moim apartamencie. - Woody Allen

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Klawiaturę mam i ja!

#4 Post autor: eka » 24 lut 2019, 22:39

No nie rozumiem tego bolesnego zacietrzewienia:)
Niedługo miną 4 lata jak atakowana formacja rządzi krajem, mając dzięki skutecznym, konkretnym posunięciom pełnię władzy. Oprócz tej wynikającej z wygranej w wyborach - wykonawczej i ustawodawczej, niemal również w pełni sądowniczej, policyjnej, wojskowej i różne media (państwowe i prywatne) posłuszne swojej idei. Mocno lansowanej - jak by nie patrzeć - w formie propagandy popartej realnymi działaniami, bo skoro się aktualnie rządzi... jest łatwiej cel podeprzeć konkretem.

Czyżbyś wnosiła o zamknięcie ust innym opcjom, światopoglądowo odmiennym?
Oczywiście walka jest, ale nie do jednej bramki, żadne tam zwycięstwo opozycji walkowerem.
No dla zjednoczonej prawicy zapewne opcja Zero Krytyki jest kusząca. Tak miała przez dekady już nieboszczka - PZPR. O to chodzi w tym artykule?
Zgoda w postaci zamknięcia gęby przeciwnikom? Których równo się miesza z błotem. Zdrajcy, antypolacy, złodzieje, pedały...

Demokracja kosztuje, stawką jest nie tylko poczucie władzy, szelest na kontach, ale brak akceptacji ze strony politycznie odmiennej.
Klawiatur takich jak Twoja multum + tych oficjalnych, z głównego, szerokiego nurtu Władzy:)
Że też nie zauważyłaś:)
Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
bonkreta
Posty: 497
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:07

Klawiaturę mam i ja!

#5 Post autor: bonkreta » 24 lut 2019, 22:53

Eka, zauważam więcej niz myślisz. :)
Dziękuje za przeczytanie.
Nie chcę żyć w swoich dziełach, chcę żyć w moim apartamencie. - Woody Allen

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

Klawiaturę mam i ja!

#6 Post autor: szczepantrzeszcz » 14 wrz 2019, 14:16

Szczepan, jakby nie patrzeć katol (nie darzę tego słowa entuzjazmem) i moher (jedyne dobre, co moim skromnym zdaniem wniósł do rzeczywistości Donald Tusk) nie zachwycił się tekstem, choć też nie odebrał go jako próby zamknięcia ust tym, którzy inne zdanie mają.

Czasem zastanawiam się, kto w tym kraju jest opozycją, a kto władzą.

Ale do meritum wracając, za dużo w Twoim artykule złości na ten świat. Masz klawiaturę, i bardzo dobrze, że masz. Możesz pomachać ręką takim jak ja i powiedzieć: a'kuku, panie i panowie, nie jesteście sami w swoim moherowym (czy jak tam nazwać) widzeniu świata. Spróbuj napisać to samo, ale inaczej. Popatrz na zamieszczone pod spodem cudowne zdjęcie i pomyśl: chociaż gest nieładny, sama radość na twarzy Mistrza Władysława. Zero agresji. Gdyby był chociaż cień agresji, zdjęcie straciłoby swój urok, prawda? Trudną i niewdzięczną rzecz proponuję, jednak świat lepszym się stanie dzięki rodzinom, mężom, żonom i potomstwu, nie dzięki świętemu oburzeniu, gdy ktoś na mnie zawoła "ty homofobie".

Napisz coś jeszcze ;)

falkon

Klawiaturę mam i ja!

#7 Post autor: falkon » 21 wrz 2019, 17:42

Myślę, że tu chodzi o zemstę J. Kaczyńskiego na narodzie Polskim.
Przecież wykrzyczał " Zamordowaliście mi brata "

Powiem tak: bo to jest proste jak drut kolczasty.
Rząd rozdaje pieniądze, żebyśmy byli bogaci. To bardzo dobrze.
Ale jednocześnie chce żeby upadła służba zdrowia i szkolnictwo.

Macie pieniądze to leczcie się prywatnie i zdobywajcie wiedzę również tak samo.

Szpitale i szkoły przejdą w prywatne ręce, czyje? Nowych elit pisowskich.
Ale nie chodzi tylko o te dwa segmenty. To będzie dotyczyć wszystkiego.

Tak było z majątkiem nieboszczki komuny.
teraz ci co wtedy się nie załapali, dokonają teraz.
Bo to im się należy, bo to prawdziwi patrioci itd. ble ble ble.

Szpitale i szkoły są technicznie dobrze wyposażone, Trudności są sztuczne.

tak powstaną nowe elity.

Dziś gołodupce, jutro właściciele firm i spółek.

Widocznie taki już nasz żywot.

Nie od parady ustalono obrady starego sejmu tuż po wyborach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „DOKUMENT I PUBLICYSTYKA”