• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Od zmierzchu do świtu

Na pograniczu prozy i wiersza
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Marcin Sztelak
Posty: 5184
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Od zmierzchu do świtu

#1 Post autor: Marcin Sztelak » 19 sie 2020, 15:38

Zmierzcha – już po śniadaniu.

Grzeszę myślą, uczynkiem i przegadaniem, sprawy wczoraj wrzucone pod dywan dzisiaj, dziwnym trafem, rozlazły się po kieszeniach. Na szczęście dostarczono mój wyrok, na miarę skrojony, sprawiedliwy i według potrzeb. Dobrze, sam pobiegnę w podskokach na szafot głowę niosąc pod pachą, dar przedgrobowy dla zbyt młodego kata, (aby się nie wykazał niesprawnością, jakoś mi szkoda gówniarza). Zwrócę to, co napisane, do ostatniego zdania, nie omieszkajcie spalić jak najdokładniej. Pewnie nie wiecie: one i tak nie spłoną, mimo iż drukowane.
Więc bijcie, byle mocno, perfidnie, prawowiernie nadstawię drugi policzek, pośladek i co jeszcze tam chcecie. No, na co czekacie, do dzieła panowie i panie, przecież nie oddam, zresztą nie pozwolicie.
A niechże was szlag trafi – zawieszono wykonanie, bezterminowo, a już się pożegnałem, testamentem podzieliłem dobra i długi doczesne (tych ostatnich jakby więcej). Moratorium przez plecy – tak się nie robi skazanym.

Świta – czas na kolację.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Od zmierzchu do świtu

#2 Post autor: eka » 20 sie 2020, 19:44

Pisze się przede wszystkim dla siebie. Człowiek silny powie: to co mam, wystarcza mi. Nie muszę zabiegać o uznanie, o poklask.
Dystans wobec "wyroków" w tej materii - to panaceum. I życie za dnia.
No to się pomądrzyłam:)

A metaforyczny tekst i klamra ujęły pomysłem i wykonaniem.
:kofe:

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”