• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Testamenty

Na pograniczu prozy i wiersza
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Marcin Sztelak
Posty: 5184
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Testamenty

#1 Post autor: Marcin Sztelak » 28 kwie 2021, 15:35

Koty wciąż bawią się w paradoksy nie bacząc na ostatnie wole, dopiski na marginesie i przede wszystkim wiersze – ku przerażeniu szczęśliwych posiadaczy ryz papieru oraz puent. Najcelniejszych z celnych.
Ja do nich nie należę, zbyt zajęty liczeniem liści, które spadły z drzew poprzedniej
jesieni. Zajęcie dobre w czasie ciągłych zwątpień i upadków, lecz to pojmują tylko
szaleńcy. Nawiedzani przez najcichsze myśli wypełzające z najgłębszych zakamarków i śmietników świata. Albo odwrotnie, zależnie od percepcji nielicznie zgromadzonych, przypadkowych widzów.
Zresztą większość zbyt zajęta zbieractwem nie zwraca uwagi ani na nich, ani na coraz większe sterty liści.
A kosmos ze stoickim spokojem ignoruje to wszystko. Niech nikt nie twierdzi, że to inna historia, bo dokładnie ta sama, różnica tylko w skali.
Dla mnie to w dalszym ciągu nie ma znaczenia, po zakończeniu zabawy liczbami mam zamiar, głaszcząc paradoksalne koty, dopisywać do testamentów wulgaryzmy.
Takie jak: całuski, papatki oraz najgorsze: pozdrowienia z drugiej strony okładki.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Testamenty

#2 Post autor: lczerwosz » 28 kwie 2021, 18:17

Marcin Sztelak pisze:
28 kwie 2021, 15:35
dopisywać do testamentów wulgaryzmy.
Takie jak: całuski, papatki oraz najgorsze: pozdrowienia z drugiej strony okładki
To jeszcze nic złego. Przecież ani jednego złego słowa o nieboszczyku nie nabazgrały. Humor?

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”