• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Zamaskowania

Na pograniczu prozy i wiersza
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Marcin Sztelak
Posty: 5184
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Zamaskowania

#1 Post autor: Marcin Sztelak » 03 maja 2021, 18:17

Siła wyższa chyba się nieco na nas wkurzyła stwierdził Zenek, tutejszy filozof egzystencjalista. Dlatego nie oddycham w miejscach publicznych, szczególnie przez nos. Na balkonie nocami rozpalam ogniska sygnałowe – próby połączenia z obcą cywilizcją, z drugiej strony podwórka. Bezskuteczne, więc sąsiadom mówię tylko do widzenia, o czwartej nad ranem, na całe gardło. Wyrażają niezadowolenie rzucając kamieniami w okna, te są jednak za miękkie aby przebić szyby z tektury. Najprzedniejszego sortu.
Od kiedy nauczyłem się pędzić w łazience bez przerwy dezynfekuję całą dostępną przestrzeń. Na szczęście nie śpiewam, nagminnie opuszczałem lekcje muzyki. Schowany za garażami paliłem skręty, z herbaty granulowanej i liści babki lancetowatej – medycyna naturalna.
Tak mi zostało do dzisiaj, w beczkach po kapuście sadzę tytoń, całkowicie nieakcyzowalny.
Ogólnie siedzę w domu, zabijając czas pomiędzy kanapą a okulałym krzesłem. Tylko niekiedy przemykam, niczym bajkowy don Pedro, na stację.
Kolejową, aby policzyć pociągi odchodzące do nikąd lub wracające skądś tam.

I to właściwie wszystko, nie licząc przerw na sen i czytanie dobrych wiadomości w pożółkłych gazetach, drukowanych przed erą informatyczną.
Wtedy wszystko było prostsze, a przynajmniej trudniej dostępne.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Zamaskowania

#2 Post autor: eka » 09 maja 2021, 08:03

Świetnie rozpisane frazy. Ocean dystansu w metaforach. A o niego niełatwo.
Gratki, Marcin, za ten kawałek podłogi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”