• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Burzostany

Na pograniczu prozy i wiersza
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Marcin Sztelak
Posty: 5184
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Burzostany

#1 Post autor: Marcin Sztelak » 17 maja 2021, 18:14

Chodząc po wodzie nie jestem wniebowzięty, ostre grzbiety fal łaskoczą moją achillesową piętę. Jak dotąd nie ugodzną żadną strzałą posłaną ze zdradzieckiej ręki. Pioruny biją dookolnie, podobno nie trafiają dwa razy w to samo mejsce, mnie jednak martwią trzecie i następne. Szczególnie, że wiatr zerwał z głowy filcowy kapelusz i zastąpiłem go krzyżackim hełmem prosto z bitwy pod Grunwaldem. Szczęściem miecze nie są nagie, nie marzną w baranich kożuszkach. Zresztą nieco to dziwne – pełnia lata lub coś koło tego.
Cały kalendarz spłonął, być może ze wstydu. Ewentualnie, co bardziej prawdopodobne spalili go wikingowie, którym się pomyliła kolejność czynności. Jak wiadomo – najpierw rabować i gwałcić, palić na końcu, pod żadnym pozorem odwrotnie. Skonsternowani odpłynęli długimi łodziami na dywanik do Odyna.
I ja powoli odpływam, dla bezpieczeństwa zakosami.

Jak tu nie wierzyć snom skoro w powietrzu ozon a w na wpół stopiony hełmie pusty róg po miodzie prosto z Walhalli.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Burzostany

#2 Post autor: eka » 20 maja 2021, 22:55

No co, wszystko jest możliwe : )
Dobre!

Awatar użytkownika
tabakiera
Posty: 4801
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:48
Płeć:

Burzostany

#3 Post autor: tabakiera » 22 maja 2021, 12:35

Gdy miesza się czas, wiara i obyczaje - nawet cud chodzenia po wodzie może stać się uciążliwy dla Zbawiciela.
Świat potłuczony, a odłamki szkła tak zmieszane, że nawet Kopciuszek ich nie przebierze.
Groch z popiołem, groteska i surrealizm w roli głównej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”