• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Alea iacta est*

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Alea iacta est*

#1 Post autor: Lucile » 23 lis 2018, 15:32

O kobietach tak nieumiejących odmawiać, że w miłości posuwają się do obowiązku wzajemności.

To było w czasie przyszłych strachów, kiedy klucząc, doprowadziłeś mnie do wilczej godziny.

- Chodźmy. - Moje zawahanie rozwiał twój półuśmiech.

Czy bałam się? Nie. Nie wierzyłam, że oddasz mnie w ich łapy. Przecież i tak, jak cień zawsze snuły się za mną; tylko twoja obecność była zakładnikiem bezpieczeństwa.

- Ciekawe, czy kiedykolwiek myślałaś o tym, że wędrując z miejsca narodzin do miejsca śmierci, i tak nie wiesz, kiedy przekraczasz swój rubikon?

- Rubikon? Do czego zmierzasz? - To niespodziewane pytanie, a raczej stwierdzenie natychmiast powiązałam z jego uśmiechem. A raczej obietnicą uśmiechu. Był tak przelotny, krótkotrwały, że przez moment nie byłam pewna, czy go sobie nie wykreowałam, bo... chciałam czegoś się uchwycić. Nagle uświadomiłam sobie, że był także nieco odmienny, jakby podszyty niecierpliwie spychanym w głąb chichotem.

Przeszedł mnie dreszcz, w głowie zrodziła się myśl; z miejsc nadmiernie nażytych coraz trudniej wrócić do siebie, a ja do końca nie będę wiedziała, kogo wybrałeś na świadka wziemiowstąpienia.

• łac. Gajusz Juliusz Cezar


listopad 2018


https://www.youtube.com/watch?v=V7RgzGRF5g0
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”