• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Woda (z Opowieści szpitalnych)

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomasz Gil
Posty: 211
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:39
Płeć:

Woda (z Opowieści szpitalnych)

#1 Post autor: Tomasz Gil » 25 sty 2019, 12:06

Pogubili mi się gdzieś pacjenci. Na wizytę przyszło sześć osób, z całą pewnością mam ich więcej. Szukam po salach – nie ma. Z wyjątkiem okruszyny z życia – Pani Ani, która jest związana w pasy bezpieczeństwa. – Pani Ania w końcu umrze nam, nie chce jeść, wraca do szpitala po ostatecznej metodzie leczenia, po kilku tygodniach. Ostateczna metoda to elektrowstrząsy.
Pani Ania tylko na tę metodę reaguje, choć poprawy są bardzo krótkie. – Znów trzeba jej było założyć sondę do żołądka, nie chciała jeść ani pić, ani zażywać leków. Teraz musi leżeć w pasach, żeby nie wyrwała sobie tej sondy, jest kilka razy dziennie wyprowadzana w towarzystwie dwóch silnych panów. Leżąc tak łatwo o odleżynę, o zapomnienie, jak się chodzi…
Czuję się jak Charon, który przeprawia ludzi na drugi brzeg Styksu, Pani Ania czeka, nie ma pod językiem obola, właściwie nie powinna mnie interesować.
Wysycha w ustach. Popijam wodę z kranu, aby ktokolwiek potrafił zrozumieć, co mówię.
Tomek

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Woda (z Opowieści szpitalnych)

#2 Post autor: eka » 25 sty 2019, 19:24

O p. Ani, w jakiejś poprzedniej miniaturce już czytałam.

Nieodmiennie powtarzam, że ostatnim zawodem, na który bym się zdecydowała to lekarz.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tomasz Gil
Posty: 211
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:39
Płeć:

Woda (z Opowieści szpitalnych)

#3 Post autor: Tomasz Gil » 27 sty 2019, 08:42

Masz dobrą pamięć. To zmyślone imię bardzo chorej pacjentki, istniejącej w realności. Ale nie opisuję tylko jej.
Dziękuję za komentarz.
Pozdrawiam.
Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”