• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Świadek

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomasz Gil
Posty: 211
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:39
Płeć:

Świadek

#1 Post autor: Tomasz Gil » 01 cze 2018, 05:52

Tak sobie bluźnię, że na początku Bóg stworzył cierpienie i obdarzył nim, według sobie tylko znanej sprawiedliwości, wszystko, co żyje. Potem ustanowił prawa tego Świata a ból, niespełnienie i niesprawiedliwość podstawami praw tych są. Zabijać i ból zadawać możliwością jedyną, by przeżyć dłużej, niż inni. Bóg lęk przed śmiercią i wolę życia w Istotę każdą wbudował… A prawa te dobrze działały, działają nadal, świat w dynamicznej harmonii trzymając.
Dobrze nas Bóg obdarzył, bluźnię, że nie ma innego świata.
A na koniec, żartem może, obdarzył nas Boga Wyobrażeniem, co na naszych potrzeb podobieństwo, tworzone jest przez tych, Co Wiarę Mają.
Nigdy, nikomu, za żadne zło wyrządzone, tej złudy naiwnej i pogodnej, odbierać nie wolno…


**
Zaczepił mnie Świadek Jehowy chcąc nawrócić na swoją idyllę. Po dziesięciu minutach rozmowy uciekł. Po prostu. On w swoją idyllę nie wierzy, udaje tylko, okłamuje się - pomyślałem.
Gdy patrzyłem, jak odchodzi ze spuszczoną głową, szybkim krokiem, poczułem się winny. A później poczułem współczucie, nie litość, współczucie.
Pomyślałem, że na swój sposób kocham tego człowieka.
Pomyślałem, że mam władzę zmięcia człowieka jednym słowem. Jak śmieć. Sam się wyrzuci do kosza.
Tomek

witka
Posty: 3230
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02

Świadek

#2 Post autor: witka » 01 cze 2018, 09:35

To nie Ty naiwny człowieku.

Pod przykrywką Świadków Jehowy działa /bardzo dobrze zresztą/ system wydawniczy wydający na świecie co miesiąc miliony tytułów - Strażnica ,i inne.

Wyznawcy zindoktrynowani pezez ten układ mają za zadanie pronumerować pewną ilość periodyków /czyli chłonnny, pewny, stały rynek zbytu/ , niby rozdawać w misji nawracania i oświecania.

A tak naprawdę są nieświadomymi akwizytorami tej zarestrowanem w New York firmy, bezskutecznie próbującej się wstrzelić w coraz to przesuwaną datę końca świata.

Idź nie myśl, że zgrzeszyłeś, być może nie chcąc mieć cudzego Boga przed swoim.

Pozdrawiam.
Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka

Awatar użytkownika
Tomasz Gil
Posty: 211
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:39
Płeć:

Świadek

#3 Post autor: Tomasz Gil » 02 cze 2018, 09:37

witka, to symbol. Nie lubię Świadków Jehowy i - zazwyczaj - nie rozmawiam z nimi. Ten był wyjątkowo nachalny. Nie zgrzeszyłem, to obrazek ilustrujący "cytat" pisany kursywą. Świadek jest rekwizytem. A historia na faktach, kłóciliśmy się cytatami z Biblii. Wymiękł szybko, bo nie znał "niewygodnych". :) Ja wiem, w co nie wierzę.
Pozdrawiam.
Tomek

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Świadek

#4 Post autor: eka » 03 cze 2018, 09:25

Okruch a googol tematu, Tomek.
Tekst rozbija się na część teoretyzującą (kursywa) i praktyczną.

I wszystko jest tu do dyskusji. Nawet to, czy wiesz w co wierzysz:)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tomasz Gil
Posty: 211
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:39
Płeć:

Świadek

#5 Post autor: Tomasz Gil » 03 cze 2018, 22:49

Wiem w co nie wierzę, eka. Co do tego,w co wierzę, sam mam wątpliwości. Tak, jak piszesz, miało być. Teoretycznie i praktycznie. A to "teoretycznie" ma szerszy kontekst.
Dzięki za komentarz,
Pozdrawiam.
Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”