• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Nie pytać o... (droubble)

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1354
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

Nie pytać o... (droubble)

#1 Post autor: Hardy » 19 paź 2020, 21:33

– Ale cacko! Dwumiejscowy… Ile wyciąga?
– Na wstecznym mogę do dwustu. Sama maszyna i do dychy w tysiącach. Ale to dla tych, co uprawnienia mają, egzaminy zaliczyli. Co wtedy było i takie tam duperele. Głowę tym zaśmiecać? No to zamontowali mi, cholery, ten ogranicznik czasu. Inaczej nie sprzedadzą.
– Lepsze ograniczniki zdejmowałem. Mogę się pobawić… Godzinka i gotowe. To co? Skoczymy gdzieś, tak z trzy tysiączki?
– Potrafisz?! Dawaj! Ja skoczę i kupię tamtejsze ubranka. Trzy tysiące, powiadasz? Niech będzie.
* * *
– Jak idzie? Masz ciuchy, przymierz.
– Już po krzyku, w pół godziny zdjąłem. Takie żelastwo wtedy nosili? I te czerwone szmatki? Uff… jak wyglądam?
– Prawdziwy legionista rzymski. Tak się zwali. Popatrz, tu musimy trafić, na ten jakby but. Dobra, nastawiam, trzy tysiące wstecz… wyskoczył trzydziesty pierwszy grudnia dwieście szesnasty przed naszą erą. I jakieś ostrzeżenie „Nie pytać o…”.
– Dobra. Ciągle by czegoś zabraniali. A jak będziemy wiedzieli, czy dobrze działa? Masz na gwarancji w razie czego. Dobra, startuj. Aha, połknijmy te tabletki z ichnią mową.
* * *
– Ciemno już. Ale popatrz, ci przy ognisku mają takie same ubranka, jak my. Idziemy.
– Saluto. Zgubiliśmy się. Mamy już nowy rok, czy jeszcze dwieście szesnasty przed naszą erą?
– Jaki rok? Przed czym?! To szpiedzy Hannibala! Na gałąź z nimi!

Awatar użytkownika
Jana
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2018, 10:59
Płeć:

Nie pytać o... (droubble)

#2 Post autor: Jana » 23 paź 2020, 10:47

No...może kiedyś tak będzie, w sumie czemu nie? Tylko nasz umysł nas ogranicza.
Czy morał jest taki tej bajki, że przed użyciem należy czytać wszystkie instrukcje i ostrzeżenia, bez miejsca na spontaniczność?
Byłoby jednak smutno.
Nie jesteś kroplą w oceanie. Jesteś całym oceanem zawartym w kropli – Rumi

Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 1354
Rejestracja: 06 sie 2017, 14:32
Płeć:

Nie pytać o... (droubble)

#3 Post autor: Hardy » 23 paź 2020, 14:59

Jana pisze:
23 paź 2020, 10:47
No...może kiedyś tak będzie, w sumie czemu nie? Tylko nasz umysł nas ogranicza.
Czy morał jest taki tej bajki, że przed użyciem należy czytać wszystkie instrukcje i ostrzeżenia, bez miejsca na spontaniczność?
Byłoby jednak smutno.
Taki morał, Jano. Niezależnie od czasu i miejsca - masz nowe urządzenie, zapoznaj się obsługą :smoker:

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”