• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Wokół

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agnieszka R.
Posty: 911
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:09

Wokół

#1 Post autor: Agnieszka R. » 23 lut 2021, 21:22

Wczoraj zapukał do drzwi dziwny kogut. To nie był mój kogut. Przyszedł z bukietem narcyzów. Duszący zapach sprawił, że wieczorem łóżko zaczęło się zapadać, a ja poczułam zimne deski trumny.
Dziś rano kogut siedział zgarbiony w korytarzu. Musiałam, musiałam go oddalić. Narcyzy wylałam wraz z wodą za okno. Wylalam jak mocz ojca bohatera sklepów cynamonowych.
Po południu poczułam się bardzo dobrze. W pamięci pozostał ten obrzydliwiec. Kazałam kogutowi zadać się z ufo i wypierdalać w podróż kosmiczną.

***
Dziś byłam u okulisty. Nie wzięłam rano jednego lekarstwa i nadawałam jak katarynka. Lekarka szepnęła: wolniej, wolniej.
Instrument wypluł pierniki, a ty podszedłeś, wziąłeś jednego do ust i powiedziałeś: - Nie bój. Już się nie bój. Smaczne.
Po czym czule się uśmiechnąłeś.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Wokół

#2 Post autor: lczerwosz » 23 lut 2021, 23:24

Moim zdaniem, jak na miniaturę, za dosłowne. Lóżko-trumna, mocz ojca, wyp..nie, ufo, podróż kosmiczna. Happy end u okulisty. Znaczy pl-ka pogodziła się z kogutem. To po co ta cala histeria. Szkoda kwiatów. Ale to już na temat kompozycji, która pokazuje dwa sprzeczne obrazy.

Awatar użytkownika
Agnieszka R.
Posty: 911
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:09

Wokół

#3 Post autor: Agnieszka R. » 24 lut 2021, 06:27

To dwie różne historie- balsam i szampon. Kogut kogutem, a ten po okuliście to przyjaciel;)

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Wokół

#4 Post autor: lczerwosz » 24 lut 2021, 10:21

No tak, ale razem to się nie klei. Kompozycja przypadkowa, zlepek dwóch wiadomości. Oczywiście można bronić: akurat dwie specjalnie dobrane wiadomości zostały wybrane. Przeciw: każde dwie wiadomości można powiązać niewidocznymi nitkami. Ale lepiej pokazać, jaka jest między nimi relacja, jeśli jest nieoczywista. Pytanie rozstrzygające: no i co z tego wynika. Jeśli banał albo bardzo skomplikowane wnioski, to rzecz nie nadaje się w takiej postaci do publikacji. Banał powoduje wzruszenie ramion. Nieoczywistość czy niezrozumienie daje w efekcie również wzruszenie ramion. A publikacja literacka powinna wzruszyć by podziałać, zainteresować.
Piszesz sama, że to dwie różne historie: balsam i szampon. Tych nazw nie kojarzę z tymi dwiema scenkami. Jest coś, o czym wiesz tylko Ty, jako autorka, czytelnicy nie wiedzą. Czy powinni?

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16866
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Wokół

#5 Post autor: eka » 24 lut 2021, 15:57

: ) Schiza z twardym podtekstem.

Awatar użytkownika
Agnieszka R.
Posty: 911
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:09

Wokół

#6 Post autor: Agnieszka R. » 24 lut 2021, 19:01

Jak Ty Eko dobrze mnie znasz. Oczywiście wyobraznia tez jest...

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16866
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Wokół

#7 Post autor: eka » 24 lut 2021, 21:59

Wiesz, Agnes, nie wchodzę w surrealny tekst za głęboko. Nie znam się, a pisząc info zwrotne, kieruję się wrażeniem, pierwszą myślą. I tak, na pewno wyobraźnią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”