• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Kartka z notatnika

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
e.jot
Posty: 385
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:32
Płeć:

Kartka z notatnika

#1 Post autor: e.jot » 17 maja 2021, 11:04

Grudniaczek ma już niemal cztery latka, i nic nie stracił na aktualności, a wręcz przeciwnie.


poniedziałek, 18.12.2017;20:30-21:10

Takie tam różne różności przychodzą mi do głowy, najczęściej na spacerze. Nie to, żebym była fanką łażenia bez celu i z kijkami do... jak to się nazywa... znowu plik z nazwami mi się zawiesił... podobne do Modern Talking... o, mam - do nordic walking!

A może jakoś inaczej? Nie chce mi się teraz pukać do profesora Google. Później wpadnę.

I tak, na przykład, dzisiaj w trakcie łażenia (bez kijków i celu) doszłam do wniosku, że wyczerpałam cały przyznany mi limit wierszy do napisania, chociaż lepszą nazwą dla tego czegoś mojego autorstwa byłoby, hmm... wierszowanie? O, dobre to! Wierszowanie. Albo... wierszenie. Jeszcze lepsze!

Na dzisiaj dosyć.

Lecę do sklepu, bo mleko wyszło, co zdaje się, zaczyna wchodzić mu wieczorami w krew. Znaczy, mleczne braki - nie mylić z zębami - w lodówce. A ta z kolei nie jest ukrwiona.
Absolutnie! I na bank!

'No i jeszcze przytrafiła mi się dziwna historia. Wracając ze sklepu, spotkałam sąsiada. W jednym ręku trzymał smycz, do końca której przyczepiony był piesek, a w drugim latarkę skierowaną światłem na podłoże.
- Może pani spojrzeć i powiedzieć, czy ja mam halucynacje - zapytał szeptem - czy to jest prawdziwe?

Założyłam okulary, i zerknęłam.
O, matko kochana! Na brukowej kostce alejki żuczek-gnojarek toczył jedną łapą - wielką w porównaniu do jego gabarytów - kupę gnoju, a do drugiej przytulała się muszka-plujka, tocząc ślinę z pyska.
Skąd to towarzycho wylazło o tej porze roku? Nie mam bladego pojęcia.

Sąsiad, uspokojony znacznie co do stanu swojego umysłu, udał się - ku radości pieska - na dalszy spacer.


PS Sprawdziłam.
Nordic walking jest prawidłową nazwą dla sztuki zawracania nóg kijkami. Jak tango oraz wszelki inny taniec do zawracania głowy nogami.

_________________
Rudi Schuberth - Muszka Plujka i Żuczek Gnojarek -
https://www.youtube.com/watch?v=6VqQxflkwVo
EM

Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

Kartka z notatnika

#2 Post autor: Ryszard Sziler » 10 cze 2021, 08:24

:) :ok:

Awatar użytkownika
e.jot
Posty: 385
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:32
Płeć:

Kartka z notatnika

#3 Post autor: e.jot » 11 cze 2021, 19:21

:green: :D
EM

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”