• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

FELICJA 2 czyli - sens odnaleziony /2 /

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

FELICJA 2 czyli - sens odnaleziony /2 /

#1 Post autor: Ryszard Sziler » 13 wrz 2021, 07:58

*
„ No, niewątpliwie żuki gnojne mocno stoją na nogach – rozmyślała mysz - W końcu jak się całe życie pcha takie sy(zy)fowe kule, jak im się przytrafiło, to się nieprawdopodobnie wzmacniają łydy. Ta siłownia na zdrowym świeżym powietrzu jednocześnie jednak działa mocno wybiórczo i z czasem całkiem na margines schodzą inne potrzeby ćwiczącego osobnika. Karleją i w końcu gdzieś niezauważalnie odpadają. W końcu dochodzi do tego, że kiedy się takiego siłacza spyta mimochodem, dajmy na to, co sądzi o sensie istnienia. Delikwent długo stoi z rozdziawioną gębą, następnie drapie się wszystkimi łapami po brzuchu i niby przypadkiem demonstruje swoje mięśnie, żeby w końcu pyszcznąć z wyrzutem:
- Ja to jestem bardzo praktyczny, proszę pani i nie mam czasu na takie tam…
I natychmiast ponownie zapiernicza z tą swoją kulką przed siebie, jednak teraz z kiełkującym w sercu żalem, że świat nie docenia jego osiągnięć, a wikła się w fantastyczne abstrakcje, z których (według niego) nic nie wynika.”
Tymczasem żuk zinterpretował spotkanie znacznie prościej. Sapnął: - Im się to bierze z lenistwa i tyle. - Po czym o wszystkim zapomniał, a Felicja długo jeszcze rozmyślała o nim.
*

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

FELICJA 2 czyli - sens odnaleziony /2 /

#2 Post autor: eka » 13 wrz 2021, 18:05

:) Monotonna praca, każdego ogałaca.
Ryszard Sziler pisze:
13 wrz 2021, 07:58
Karleją i w końcu gdzieś niezauważalnie odpadają [,] W końcu dochodzi do tego, że kiedy się takiego siłacza spyta [się]mimochodem, dajmy na to, co sądzi o sensie istnienia [,] delikwent długo stoi z rozdziawioną gębą, następnie drapie się wszystkimi łapami po brzuchu i niby przypadkiem demonstruje swoje mięśnie, żeby w końcu pyszcznąć z wyrzutem:
- Ja to jestem bardzo praktyczny, proszę pani i nie mam czasu na takie tam…
Tak mi się widzi... :)

Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

FELICJA 2 czyli - sens odnaleziony /2 /

#3 Post autor: Ryszard Sziler » 14 wrz 2021, 06:35

Owszem tak, "czemu ni?" :D Z tym jednak, że mysz to mysz i taka "przesadnie ucona", to ona nie jest :D :rosa:

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”