• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

FELICJA 2 , czyli - sens odnaleziony / 7 /

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

FELICJA 2 , czyli - sens odnaleziony / 7 /

#1 Post autor: Ryszard Sziler » 05 sty 2022, 07:08

*
Jeśli się zatrzymałeś, to (praktycznie) się cofasz. I to jest prawda, no ale jak tu iść w tę mroczniejącą głębię lasu? W ogóle okazuje się, że bardziej czuję się zagubioną pośród drzew niż na otwartej przestrzeni łąk, czego nie przewidziałam i zupełnie nie rozumiem. Być może przyczyną tego jest istniejące tu echo. Piśniesz sobie, ot tak - na wiwat i nagle masz wrażenie, że jesteś w stadzie, które rozlazło się wcześniej w poszukiwaniu grzybów i zwołuje się teraz żeby wrócić i rozliczyć cię z grzybobrania. A takich spędów to ja wyjątkowo nie lubię. No i bądźmy szczerzy - za każdym drzewem może się coś kryć. Pal licho jeśli to tylko Baba Jaga, bo dobrze wiem, że moc każdej z wiedźm kończy się kiedy tylko mysz się pojawi; gorzej jeśli to któryś z futrzastych słodziaków hodowanych przez taką babunię… No problem mam : wejść w las, czy nie wejść ? – oto jest pytanie; a wieczór coraz głębszy. Po co mi ten las właściwie? Czy to ja jestem wiewiórka? Spoko, do świtu jakoś przebieduję na jego skraju, a potem się zobaczy. Howgh!

*
No wcale nie chce mi się iść dalej – mruczała mysz – Miało być babie lato, a jest wiocha, szaruga, ziąb i niepewność co do sensu wędrówki… Całość jak hotel w Nowej Słupi z widokiem na Łysicę. Trzeba się w tym jakoś urządzić i znaleźć sobie zajęcie, bo kac rozmyślań mnie dobije.

*
-… A jednak ciągle mi się wydaje, że na wszystko patrzę z niewłaściwej perspektywy – dywagowała trochę później - No bo rzeczywiście - czy ja wszystko muszę rozumieć? Ani nie muszę, ani nie dam rady. W końcu muszę pojąć, że wszystko jest mniejszą, albo większą, ale zawsze – tajemnicą. Ten tekst również. Jego wartość nie w tłumaczeniu, a w przyjęciu go, we wierze…I czy ja muszę całość kontrolować? Także nie muszę , choćby i dlatego żem na to za chuda w uszach, jak mawiała ta wredna Gryzelda Kociubińska. Zaufać mi trzeba. Ot co! Tylko komu lub czemu? „Świat jest stworzony przez Poetę dla marzycieli.” – mniej więcej tak powiedział Oskar Wilde, i tego się trzeba trzymać, chociaż nie da się tego zrozumieć. Capisci myszo?

*
Mało wiem, a to małe jest w dodatku niepewne. Skąd ja mogę mieć pewność? Nie z pychy, którą daje nauka, bo jakaż tam ze mnie uczona, szkoda gadać… Z wiary też nie, bo wiarę mam słabiutką jak motyle skrzydło, które czasem nawet błyśnie bajecznym kolorem, ale unieść niczego większego nie da rady… Ot, bida jestem, czyli - mysz po prostu; licho wie po co i na co teraz włażąca do lasu. No bo za nim, jak mi mówiono od dzieciństwa, jest być może coś wyjątkowo wielkiego… Dobra, zawracam do chałup.

*
- Mamusiu, popatrz jaka śliczna malusia szara mysia!
- A myśl tak sobie gówniarzu, myśl… – wycedziła mysz.
- Oj, rzeczywiście - MYSZ! – krzyknęła matka z przerażeniem.
- Nno…i o to jest właściwe podejście do tematu – pisnęła Felicja z nieukrywaną satysfakcją.
*

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16866
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

FELICJA 2 , czyli - sens odnaleziony / 7 /

#2 Post autor: eka » 07 sty 2022, 22:28

Fajna ta Felicja i wcale jej się nie boję : )
Dobry cykl!

:kofe:

Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

FELICJA 2 , czyli - sens odnaleziony / 7 /

#3 Post autor: Ryszard Sziler » 08 sty 2022, 07:32

Miło mi prawdziwie.
Pozdrawiam cieplutko. :kofe:

Awatar użytkownika
jaga
Posty: 754
Rejestracja: 02 gru 2011, 19:33

FELICJA 2 , czyli - sens odnaleziony / 7 /

#4 Post autor: jaga » 08 sty 2022, 13:50

daj mi link od początku opowiadania - bo tutaj jakoś trudno cokolwiek odnaleźć
Ostatnio zmieniony 10 sty 2022, 22:17 przez jaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

FELICJA 2 , czyli - sens odnaleziony / 7 /

#5 Post autor: Ryszard Sziler » 08 sty 2022, 17:04

Tekst o roboczym tytule "Felicja 2, czyli sens odnaleziony"jest kontynuacją książki "Felicja - z przypadków podczas ucieczki"( link do tej pierwszej części tutaj : viewtopic.php?f=137&t=3426 );
Dziewięć pierwszych odcinków drugiej części znajduje się pod tymi adresami:

1/ viewtopic.php?f=138&t=3506
2/ viewtopic.php?f=138&t=3522
3/ viewtopic.php?f=138&t=3690
4/ viewtopic.php?f=138&t=3691
5/ viewtopic.php?f=138&t=3694
6/ viewtopic.php?f=138&t=3695
7/ viewtopic.php?f=138&t=3702
8/ viewtopic.php?f=138&t=3706
9/viewtopic.php?f=138&t=3707

Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jaga
Posty: 754
Rejestracja: 02 gru 2011, 19:33

FELICJA 2 , czyli - sens odnaleziony / 7 /

#6 Post autor: jaga » 10 sty 2022, 22:21

Dziękuję - w wolnej chwili poczytam
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”