• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

FELICJA 2 , czyli sens odnaleziony / 17

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

FELICJA 2 , czyli sens odnaleziony / 17

#1 Post autor: Ryszard Sziler » 16 sty 2022, 08:02

Z pogwarek felicjańskich

- „Myślę – mówił (a jego grzmiący głos często płoszył nas w norkach) – że sedno człowieczeństwa stanowi kwestia wyboru. Wybór, to jedno co nam pozostało z rzeczywistej wolności i prawdziwie zależy od nas samych! Streszczam to prostym: wybieram więc jestem!”
I co? I wybrał, proszę pana, intratną posadę więziennego strażnika! Naturalnie, jak twierdził, tymczasowo i bez głębszego zaangażowania. W towarzyskich rozmowach odcinał się od tego zajęcia, dając znać dwuznacznościami, że on oczywiście myśli zupełnie inaczej (szczególnie w zaciszu domowym), ale brutalność życia zmusiła go do chwilowego ustępstwa na rzecz zrozumiałej przez wszystkich praktyczności, itd. Tak bywa z bohaterskimi teoretykami (spokojnie - ja wiem, że to się nie musi powtarzać, ale się powtarza), więc proszę mi tu nie wyjeżdżać z kolejnymi emisariuszami, bo nie dam się przekonać… A, że brak mi ich wzniosłej demagogii, to przede wszystkim z sentymentu do niezatartych dziecięcych wrażeń. Niekoniecznie przyjemnych, ale jedynych w swoim rodzaju, które bądź co bądź mnie ukształtowały. Powiem jeszcze panu, że miasto jest miejscem, gdzie wszystko da się sprzedać, kupić i rozmienić na drobne, nawet bohaterstwo, a słowa znaczą tam raz to, a raz całkiem coś innego. Pewną staje się wtedy tylko ucieczka w siebie. Jednak czasem i to nie wystarcza – powiedziała ze smutkiem Felicja.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

FELICJA 2 , czyli sens odnaleziony / 17

#2 Post autor: eka » 16 sty 2022, 15:34

Ryszard Sziler pisze:
16 sty 2022, 08:02
wybieram więc jestem!”
Nie, to nie tak, Szanowny bohaterze : )

Wybieram, więc jestem wolny.

Przynajmniej w jakiś tam widełkach dostępnych opcji.
Więzienie jest dokuczliwe, bo ich ilość znacznie maleje.

Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

FELICJA 2 , czyli sens odnaleziony / 17

#3 Post autor: Ryszard Sziler » 17 sty 2022, 05:58

Myślę, więc jestem myśliwym :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”