• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Przypadki Luśki (3)

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Przypadki Luśki (3)

#1 Post autor: Lucile » 30 lip 2018, 19:15

Przypadek 3.

Czyli biorą mnie na przeczekanie.
- Luśka usiadła na łóżku, zastanawiając się co dalej. Wszyscy sobie poszli; studenci do budowania chlewików, a komendant Wowka, zdziwiony, z wielkim znakiem zapytania w oczach, że ktoś się ośmielił nie podporządkować wydawanym zazwyczaj ex cathedra poleceniom, wycedził przez zęby – Ну, хорошо, подождем и посмотрим.

Całe szczęście, że mam pod ręką papierosy, przynajmniej sobie bez pospiechu popalę i nikt nie będzie wyrzucał mnie na korytarz. Najbliższe miasto, Jögeva, znajduje się około czterdzieści kilometrów od Kuremaaa, wiec mam sporo czasu na spokojne przemyślenie strategii, jak dostać się do Katii, do Moskwy. Przecież jej obiecałam, że będę przy niej na peronie dworca Białoruskiego i razem powitamy przyjeżdżającego (przez Helsinki, bo taką marszrutę - z Krakowa - nakazały mu konsularne władze) Maxima.

A problem był skomplikowany, bowiem grupa polskich studentów przyjechała do ZSSR, wpisana do zbiorowego paszportu, który znajdował się w rękach ich kierownika – studenta i działacza ZSMP (Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej).

Krok pierwszy: uwolnić się od codziennej harówki budowania komunistycznych chlewni, chociaż jak się zastanowić, to świnie – pod każdą szerokością geograficzną, i w każdym systemie politycznym - niczemu nie są winne. Pod warunkiem, że są to świnie czteroraciczne, z przynależnym im chrumkającym ryjkiem.
Krok drugi: dostać się do telefonu i zadzwonić do Katii, a już wiedziała, że aparat znajduje się w biurze dyrektora sowchozu.

Kiedy z ust Luśki wydobywały się coraz piękniejsze, puszczane starannie i z namaszczeniem kółka dymu, do pokoju weszły dwie osoby. Komendant Wowka z wielce niezadowoloną miną oraz bardzo młody człowiek w białym fartuchu ze stetoskopem na szyi i czarną, podniszczoną lekarską torbą w ręku.
Zgasiła papierosa i usiadła na łóżku, jednocześnie z uwagą przyglądając się młodemu lekarzowi. - Zbyt młody, a jeżeli to tylko student medycyny to... bułka z masłem.

cdn
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Przypadki Luśki (3)

#2 Post autor: eka » 01 sie 2018, 11:24

A wiesz, że należy Ci się wielka bura za zdradzenie obrotu sprawy (paszport i Moskwa)?
Albo mi, bo choć nie zawsze czytam komenty pod tekstami, to tutaj ten błąd popełniłam:)

Niemniej i tak czekam na cdn., bo sprawne pióro i ciekawa osobowość Luśki przyciągają.

:rosa:
Lucile pisze:
30 lip 2018, 19:15
niczemu nie są inne.
winne:)

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Przypadki Luśki (3)

#3 Post autor: Lucile » 01 sie 2018, 22:16

eka pisze:
01 sie 2018, 11:24
Niemniej i tak czekam na cdn., bo sprawne pióro i ciekawa osobowość Luśki przyciągają.
Luśka bardzo jest zadowolona, ale ona zawsze była, i jest optymistką oraz "suszy zęby" przy lada okazji.

Dzięki, także za zauważenie braku "w". Niestety klawiatura mojego laptopa bawi się ze mą w chowanego
i ukrywa przede mną tę literkę.

Pozdrawiam
L
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
tetu
Posty: 1305
Rejestracja: 03 gru 2016, 09:44

Przypadki Luśki (3)

#4 Post autor: tetu » 04 sie 2018, 15:59

Luśka jest osobą mocno stąpającą po ziemi.
Podoba mi się taka postawa.
Co sobie postanowiła to natychmiast wcielała w życie, nawet jeśli miałoby to skutkować jakimiś karami.
Sprytna, cwana i zorganizowana, do tego błyskotliwa, toteż podejrzewam że młodego doktorka będzie się starała przeciągnąć na swoją stronę:)
Czy to będzie rzeczywiście bułka z masłem? Zobaczymy.
Czekam zatem na następną porcję przygód i perypeti Luśki:)
Lucile pisze:
30 lip 2018, 19:15
Luśka usiadła ma łóżku,
na* wkradła się literówka

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Przypadki Luśki (3)

#5 Post autor: Lucile » 06 sie 2018, 20:30

Luśka oświadczyła, że chętnie by Ci, Tetu, postawiła Sowietskoje Igristoje :bal:

Dziękuję za wyłapanie literówki i pozdrawiam
L
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”