• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Krótka bajka o lataniu

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Toyer
Posty: 1130
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:44
Płeć:

Krótka bajka o lataniu

#1 Post autor: Toyer » 13 paź 2018, 13:58

— Nie umiesz latać, źle to robisz — powiedział żółw do ptaka, gdy ten wzbijał się do lotu. —Jesteś do niczego, nie znasz się na lataniu. I
podciął mu skrzydła. Ptak zleciał z hukiem na ziemię, otrzepał się i zapytał żółwia:
— To jak ty latasz?
— Lepiej od ciebie.
— Zaprezentuj może się czegoś douczę?
Żółw wzniósł parę przekleństw do lotu i schował się w skorupie. Ptak z gracją odfrunął wysoko.
Morał z tego jasny i wszystkim znany: żółw nie potrafi latać, resztę dopowiedzcie sobie sami.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 10:56 przez Toyer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Krótka bajka o lataniu

#2 Post autor: eka » 13 paź 2018, 15:18

Nie krytykuj, jeśli nie potrafisz być w tym czymś lepszy:)
A gdyby dwa skrzydlate konkurowały w umiejętności latania? Czy ich lot musiałby oceniać trzeci ptak, aby werdykt był uczciwy?
I jeszcze załóżmy: żółw od zawsze obserwuje ptaki, bo kocha latanie. Taki dziwak z głową w niebie:)
Zabroniłbyś oceniania?

Awatar użytkownika
Toyer
Posty: 1130
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:44
Płeć:

Krótka bajka o lataniu

#3 Post autor: Toyer » 14 paź 2018, 10:41

eka pisze:
13 paź 2018, 15:18
Nie krytykuj, jeśli nie potrafisz być w tym czymś lepszy:)
A gdyby dwa skrzydlate konkurowały w umiejętności latania? Czy ich lot musiałby oceniać trzeci ptak, aby werdykt był uczciwy?
I jeszcze załóżmy: żółw od zawsze obserwuje ptaki, bo kocha latanie. Taki dziwak z głową w niebie:)
Zabroniłbyś oceniania?
Na każdych zawodach są osoby do oceniania-uczestnicy sami siebie nie oceniają:P Gdyby dwa ptaki konkurowały w umiejętnościach latania najlepiej jakby je oceniało yury złożone z trzech ptaków, żółwi czy innych zwierzątek, jednak musiało by mieć jakąś wiedze i pojęcie o lataniu. Niekoniecznie musi być to wiedza praktyczna. A co do żółwia nie wiem czy wiesz, ale żółwie widzą wszystko w przyspieszonym tempie, to tak jakby wyświetlał się im film przed oczami kilka razy szybszy od tego co widzi człowiek - dlatego żółwie są takie powolne. Oglądałem od nich program na discovery chanel:D Ocenienia bym mu nie zabronił, ale mądrzenia się, wytykania błędów bez wiedzy teoretycznej czy praktycznej już tak. Dodatkowo żółw może zaobserwować tylko ptaki wzbijające się do lotu, takie lecące wysoko już nie:) Jeśli by też powiedział nie podoba mi się jak latasz to ok ale już jak mówi: źle to robisz to coś jest już nie tak:)

edit: Zmieniłem puentę bo tamta była jakaś koślawa:)

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Krótka bajka o lataniu

#4 Post autor: eka » 14 paź 2018, 19:26

Inaczej odczytałam, Toyer. Jednoznacznie, jako protest przeciwko komuś, kto nie nie posiada umiejętności, którą ocenia.
Dajmy na to krytyk literacki, który sam nie pisze.
Albo kiper bez własnej winnicy.
Albo kustosz, który nie maluje, a organizuje wystawy.

__________
Dzięki za info o widzeniu żółwi, pojęcia nie miałam. Bardzo ciekawe, bardzo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”