• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Sąd i list do Mamusi

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agnieszka R.
Posty: 911
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:09

Sąd i list do Mamusi

#1 Post autor: Agnieszka R. » 19 paź 2018, 21:07

Kochana mamusiu, ty piękna i wyniosła jesteś, niczym schody wspinam się po Tobie. Wieżo z kości słoniowej z licznymi piętrami, zakamarkami, w których ukryć się mogę.
Mamusiu, na podwórku już wiedzą, że mam psyjaciólkę, tę małą Beatkę niedorozwiniętą z krzywymi nóżkami. Nazwałam ją malutka czarownica, bo lubi się bawić w sposób wręcz magiczny, lata na miotle, często hałasuje, gdy coś ją zezłości. Wiesz przecież, mamusiu, że "malutka czarownica " to moja ulubiona pozycja. Czytałaś mi ją nie raz, a potem sama chętnie przeglądałam tę książkę starowinkę. I cieszę się, że jesteś za czarownicami. I tak sobie myślem, mamusiu, że to prototypy późniejszych feministek takie czarownice były, szczególnie palone na stosie.
Otóż ostatnio na naszym podwórku ktoś pewnej dziewczynce ubrudził misia i jego właścicielka krzyknęła:
- Kto ubrudził misia niech się przyzna!
I był sąd na szczęście nieostateczny: na spotkaniu w remizie strażackiej. Ale mamusiu wcześniej dowiaduję się od innych kolezanek, że to malutka czarownica czyli ma kochana psyjaciólka do sądu podana, to ona oskarżona! Nie mogłam przeżyć, że koleżanki tak za plecami o Beatce rozmawiają, więc wkroczyłam do akcji i mówię jej aby poszła do tej koleżanki od misia, i powiedziała że kupkę niechcący zrobiła, przeprosiła, bo przecież wiesz Mamusiu, sama kiedyś mówiłaś, że pedagogika polega na wzajemnym wychowywaniu, a kodeks Hammurabiego jest ci obcy.
Ale Beatka młodsa ode mnie, dobrze jeszcze rozmawiać nie umiała i jej się dostało za misia, no na sąd apelacyjny nie zdąrzyła, dziewcynka z krzywymi nóżkami.
Jedno jest pewne, mamusiu: cieszę się, bo dziewczynka nabrała takiej pewności siebie, że już potem nikt jej nie podskoczył i za plecami przestał obmawiać.
Całuję cię kochana mamusiu.
Twoja J.

Awatar użytkownika
Tomasz Gil
Posty: 211
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:39
Płeć:

Sąd i list do Mamusi

#2 Post autor: Tomasz Gil » 20 paź 2018, 17:56

Kolejna odsłona rozliczeń z matką, tym razem dobra, wg mnie. - Nie wiem, dlaczego umieszczona tutaj, bo to mało "miniaturkowe". Pozdrawiam.
Tomek

Awatar użytkownika
Agnieszka R.
Posty: 911
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:09

Sąd i list do Mamusi

#3 Post autor: Agnieszka R. » 20 paź 2018, 19:11

Drogi Tomku:) psyjaciólka mi doradziła bym tutaj wrzuciła, no zapomniałam sie. Tak to jest słuchać niedorozwinietej psyjaciólki. Wybacz nam, to powinno mieć miejsce w okruchach prozatorskich:) chyba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”