• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Głęboki kosmos

Wszystko, co wydaje się za krótkie...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7235
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46

Głęboki kosmos

#1 Post autor: alchemik » 30 paź 2018, 23:25

Deszcz nie pada bez przerwy. Nieciągłość stochastyczna przejść objawia się zaś tylko w kałużach, albo zmąconych delikatnymi zmarszczkami taflach jezior, w których mogę wybierać interesujące mnie słońca. Ale to za daleko. Stąd moje przywiązanie do miejskiej fontanny. W pobliżu wygodna ławeczka i snująca się ospale spiżarnia. W kieszeni obfity łup w postaci całkiem długich kiepów.
  • Obrywam filtra i pakuję niedopałek do, ociekającej smołą, szklanej lufki. Zaciągam się aż po pępek.
Proxima Centauri oferuje świetną opiekę medyczną. W tym dentystyczną. Nie przeszkadza mi, że atmosfera fluorowo - chlorowa zmienia smak mentolowych półchesterfieldów na ichni odpowiednik tekili. Czeka mnie wątpliwa przyjemność konwersacji z chudym w uszach Proximańczykiem. Dosłownie chudym, z powodu przewężenia czaszki na wysokości niby króliczych słuchów.
Załatwiam mu przysługę na planecie krążącej wokół błękitnej Vegi. To może nie tyle przysługa, co spłata długu. Proksi są świetni w zamianie ziemskich nawyków żywieniowych. A ja chodziłem ostatnio niedożywiony. To ten brak środków płatniczych. Teraz już ich nie potrzebuję. I kończyna mi odrosła. Fantomatycznie, ale przecież. Pożywienie pachnie nęcąco i samo przychodzi do mnie. Przy tym, można z nim czasami interesująco pogadać, lub zabawić się przed konsumpcją.
Z piątej Vegi mam ściągnąć na Proximę pewne superinteligentne zwierzę, które posiada jakieś tam naukowo mistyczne znaczenie dla Proksów. O ile się zorientowałem, interesuje ich osad, który wydziela się z zielonkawej cieczy wyciskanego ręcznie soku z korpusów Vegańczyków. Podobno wieszczy do tyłu w czasie.
Do tyłu? Komu potrzebna jest prawdziwa historia? Jest jak jest, a było jakoś tam.
Z tym wyciskaniem to może niezupełnie ręcznie, bo Proksi zamiast rąk posiadają dwie podobne do słoniowych trąby.
Nie przeszkadza mi specjalnie, że mój tryb życia zmienili na nocny, a słońce Sol mnie teraz zabija. Tak jak drewniane kołki, zresztą. Tylko dlaczego krzyże? Proksi obiecali coś na to poradzić (podobno Jezus nawet dla nich jest póki co nie do obejścia), chyba że z Syriusza A sprowadzę dla nich krzemowoorganiczny, metażywy żyrożuloskop wskazujący sposoby i inne bogate gwiazdy w galaktyce. Może nawet poza galaktyką.
  • Przypalam kolejnego peta. To był kiedyś Camel. Czy łyknąć jeszcze, zanim wstąpię w portal fontanny miejskiej?
    Ale z którego naczynia?
W pobliżu wyczuwam pulsowanie krwi apetycznej mamuśki i jej pulchnej córeczki.
Osiołkowi w żłobie dano...

Na razie łykam z flaszki Parkową. Przyda się też do dezynfekcji tętnic szyjnych. Trzeba dbać o higienę spożywania.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Posty: 1847
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Głęboki kosmos

#2 Post autor: Gorgiasz » 01 lis 2018, 14:00

Ciekawy i dobrze napisany tekst.
Jest jak jest, a było jakoś tam.
Jest, jak jest, a było jakoś tam.

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

Głęboki kosmos

#3 Post autor: szczepantrzeszcz » 01 lis 2018, 21:47

Ech, ta potrzeba pożerania. Ale widocznie tak już Wszechświat urządzony i cała sztuka, aby się znaleźć po właściwej stronie posiłku.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2018, 08:45 przez szczepantrzeszcz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Głęboki kosmos

#4 Post autor: lczerwosz » 01 lis 2018, 23:43

kosmici też żrą?
się?

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

Głęboki kosmos

#5 Post autor: szczepantrzeszcz » 02 lis 2018, 08:53

lczerwosz pisze:
01 lis 2018, 23:43
kosmici też żrą?
Z naszego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby nie żarli.
lczerwosz pisze:
01 lis 2018, 23:43
się?
Tam, gdzie pojawia się myślenie, pojawia się również potrzeba hierarchii oraz potrzeba wyścigu do lepszych miejsc. To całkiem normalne - trzeba jakoś ująć w karby atawistyczną walkę o przetrwanie, która ciągle jest, a która straciła rację bytu. Myślę, że kosmici żrą się ze sobą tak samo jak my... no, chyba, że z jakichś względów nie podlegali procesom ewolucji, jednak na to Szczepania wyobraźnia zbyt słaba jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”