• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Kontynuacja cdn

Tu piszemy powieści w odcinkach
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Kontynuacja cdn

#1 Post autor: skaranie boskie » 05 maja 2018, 17:38

Jeżeli któryś z naszych Userów zechce kontynuować swoją powieść rozpoczętą na starym forum, może zgłosić do mnie na pw potrzebę założenia mu subforum. Linki do poprzednich odcinków będą przekierowywać do zamieszczonych w zarchiwizowanej bazie danych. Proszę się nie obawiać, ani jedna literka z Waszych prac i otrzymanych komentarzy nie przepadnie bez śladu.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

Kontynuacja cdn

#2 Post autor: szczepantrzeszcz » 29 lip 2018, 18:43

Zgłaszam się... podobno tutaj nie biją... a jak biją, do nie chce im się biegać i przy odrobinie instynktu samozachowawczego zgłaszający może uciec.

Autor: Trzeszcz... Szczepan Trzeszcz
Tytuł: Najcenniejsze na świecie
Długość: Strasznie długie... nie wiem, czy silnik Forum wytrzyma.

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Kontynuacja cdn

#3 Post autor: eka » 01 sie 2018, 11:51

Szczepanie Trzeszczu, zaliż Najcenniejsze na świecie było rozpoczęte na Starym Forum?
Jeśli nie, po prostu otwórz nowy temat i publikuj:)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Kontynuacja cdn

#4 Post autor: skaranie boskie » 02 sie 2018, 18:41

Jako rzekła Eka.
Pisz pierwszy odcinek, jako nowy temat tutaj. Potem pisz kolejne, jako osobne, opisując je w tytule, że to kolejne części. Pamiętaj o zamieszczaniu linków do poprzednich i następnych. Jak nazbierasz dziesięć odcinków, założę Ci osobny folder. Gdybyś sobie nie radził, pisz. Najlepiej do mnie na pw. Nie zawsze zdążam przejrzeć wszystkie fora, pw zaś czytam w pierwszej kolejności.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

Kontynuacja cdn

#5 Post autor: szczepantrzeszcz » 02 sie 2018, 20:16

Skaraniu, opko jest skończone i kilku niezłych weryfikatorów... w zasadzie Weryfikatorów już nad nim popracowało. Nie znaczy to oczywiście, że moje wypociny nie zawierają błędów. Myślę, że zawierają i każda opinia na wagę flaszki... złota, chciałem powiedzieć. Problem w tym, że tekst ma ponad sto stron. Nauczony doświadczeniem z innych forów nie chcę wrzucać zbyt długich kawałków, a potem czekać aż wyjdą z szeolu przymusowego zapomnienia. Moja narracja jest z gatunku tych niespiesznych i nie-potrafię/nie-ma-sensu dzielić tego na kawałki dziesięcio czy dwudziestostronicowe.

But from the other side - jak mawiał Tewje Mleczarz - bardzo chętnie usłyszałbym opinię kogoś jeszcze, a pewnie zdajecie sobie Państwo sprawę, że amatorów długich opowiadań wyszukać trudno. Najchętniej, pomimo ryzyka, że nikt nie przeczyta, wrzuciłbym wszystko na raz. Mam trzy problemy/pytania: czy forumowe prawo pozwala, gdzie wrzucić, jak wrzucić (silnik statystycznego forum staje dęba po wrzuceniu około sześćdziesięciu czterech kiloliter).

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1658
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:01
Płeć:

Kontynuacja cdn

#6 Post autor: Alicja Jonasz » 02 sie 2018, 21:39

a ja to bym doradzała, Koledze, żebyś po fragmencie wstawiał; kilkaset stron może odstręczyć; inaczej smakuje kawa podana w filiżance albo w kubeczku, a inaczej w wiaderku; podana w wiaderku, no cóż... i tak człowiek szuka mniejszego naczynia, by zaczerpnąć kilka łyczków drogocennego naparu, a reszta wietrzeje; wstawiaj, Kolego, to dzieło, boś smaka narobił, a teraz się droczysz, odwlekasz; pozdrawiam :)
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

Kontynuacja cdn

#7 Post autor: szczepantrzeszcz » 02 sie 2018, 22:25

Alicjo, piękna kobieto...

Różne też były dla dam i mężczyzn potrawy:
Tu roznoszono tace z całą służbą kawy,
Tace ogromne, w kwiaty ślicznie malowane,
Na nich kurzące wonnie imbryki blaszane
I z porcelany saskiej złote filiżanki,
Przy każdej garnuszeczek mały do śmietanki.
Takiej kawy jak w Polszcze nie ma w żadnym kraju:


Twoje nawiazanie do napoju bogów...
i to, że odważyłaś się zestawić prozaiczny kubek z arystokratyczną filiżanką... nikt przed Tobą się nie odważył... poruszyło Szczepanie serce, poruszyło myśl (po dwóch zacnych szklanach wermótu z dżinem... wermót w odróżnieniu od wermouth'u budzi pragnienia poszukiwań)... sprawiło, że porzuciłem klepanie w klawiaturę, porzuciłem Poetę i jego trudne sprawy... Wrzucam. Tak jak kiedyś ten tekst podzieliłem... Cholera, tego nie da się podzielić!

:tan:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĄG DALSZY NASTĄPI”