• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

MAGIA ŚWIĄT

Komedia, tragedia, nawet burleska i opera mydlana - wszystko, co można przenieść na scenę
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

MAGIA ŚWIĄT

#1 Post autor: Ryszard Sziler » 22 gru 2020, 08:24

Kabarecik „Bies teatru” zaprasza na wzruszającą polską wigilię Anno Domini 2020.

/ Polski dom, w nim rodzina : matka, ojciec, synek. Ostatnie przygotowania do wigilii. /

Synek : No mamooo, długo jeszcze ? No powieeedz!
Matka : Pawełku chwilę jeszcze. Przecież widzisz , co robię.
Ojciec : Najlepiej stań przy oknie i wypatruj gwiazdki.
Synek : Tato, przecież śnieg pada.
Ojciec : Nooo teraz pada, ale jak się bardziej ściemni , to miedzy chmurami da się ją może zobaczyć, bo emituje mocne światło.
Synek : Eee…Wy to tak zawsze. Patrz za gwiazdką, umyj ręce, uczesz się i takie tam. Co roku tak. A ja głodny jestem i już.
Ojciec : Nie nudź. Widzisz przecież, że matka spieszy się jak może. / patrzy w okno /Ależ śnieżyca, świata nie widać.
Synek : Właśnie, a ty mi każesz gwiazdki szukać.
Ojciec : Przecież nie dosłownie… Chociaż ta jest wyjątkowa, bo koniunkcja i w ogóle...Duży już jesteś, więc powinieneś wiedzieć, że to w gruncie rzeczy tylko taki symbol, jak na przykład Mikołaj. Tradycja taka.
Matka : Myśmy też wypatrywali gwiazdki. Ileż w tym było radości. Zobaczysz z jakim rozrzewnieniem będziesz to kiedyś wspominał.
Synek : A co tu wspominać ?
Ojciec : Tak mówisz, bo jeszcze nie pojmujesz wartości wspomnień.
Synek : E tam.
Ojciec : Pożyjesz zobaczysz. No.
Matka : Nie, nie! Komputera i telewizora dziś nie włączaj. Niech choć jeden wieczór będzie wolny od hałasu.
Synek : To co ja mam robić? I dlaczego nie mogę zjeść teraz, kiedy jestem głodny?
Ojciec : Bo taka jest tradycja.
Matka : Święta są.
Synek : Jakie?
Ojciec : Dorośniesz to zrozumiesz.
Matka / puszcza kolędy /
Synek : No jeszcze te nudne piosenki, z waszego dzieciństwa… Pełny obciach. Jeść mi się chce!
Matka : Synku, przecież ty zupełnie nie czujesz magii świąt!
Synek : A co tu czuć? Chociaż fakt, coś ci się przypala…
Matka : O Matko Boska!
Synek : Hehehe
/… /

Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

MAGIA ŚWIĄT

#2 Post autor: Ryszard Sziler » 22 gru 2020, 10:11

Dzieło to żadne, ale wydaje mi się, że oddaje nijakość "postępowców" i zagubienie dzieciaków, które niczego z tego " dorosłego świata" nie rozumieją. / Dzięki starym bałwanom oczywiście. 🙁 / Potem one mają dzieci i...i tak toczy się światek / jak zwykł mawiać Wolter / skoncentrowany głównie na przyjemnościach i mimochodem "tworzący" / w cudzysłowie, bo zło nie tworzy, a niszczy, często pozorując działania twórcze/antykulturę. Czego jesteśmy mimowolnymi świadkami.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

MAGIA ŚWIĄT

#3 Post autor: lczerwosz » 22 gru 2020, 22:56

Ciekawe jest poznawanie, czy rozpoznawanie magii świąt przez rosnące dziecko, nastolatka. Zmienia się świadomość, postrzeganie. Prezenty i dobre jedzenie, jako jedyny magnes. A jednak wiele osób z tego wyrasta w zupełnie poprawny sposób zamieniając zachłanność brania w czar dawania.

Awatar użytkownika
Ryszard Sziler
Posty: 409
Rejestracja: 04 cze 2013, 09:00
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Kontakt:

MAGIA ŚWIĄT

#4 Post autor: Ryszard Sziler » 23 gru 2020, 05:00

To co utracono ( być może bezpowrotnie ) to uroczystość Świąt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „UTWORY DRAMATYCZNE”