• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Czerwone krzesło 7 - z cyklu "Na strychu"

Reprodukcje Waszych obrazów i rysunków
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Czerwone krzesło 7 - z cyklu "Na strychu"

#1 Post autor: Lucile » 03 sty 2019, 19:08

czerwone krzesło - z cyklu Na strychu.jpg
rys. węgiel, ołówek, kredka, czerwony długopis, karton

3 stycznia 2019
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Posty: 1847
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Czerwone krzesło 7 - z cyklu "Na strychu"

#2 Post autor: Gorgiasz » 03 sty 2019, 19:39

Ciekawa kompozycja i nastrój, taki tajemniczy, jak Chirico. Tylko owal na podłodze jest nazbyt konkretny, "materialny"; rozumiem, że miało być to światło bijące z okna, ale coś tutaj nie wyszło.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Czerwone krzesło 7 - z cyklu "Na strychu"

#3 Post autor: lczerwosz » 04 sty 2019, 11:02

Owal właśnie doskonały, dematerializuje widoczek, odrealnia, trochę kubistyczny, geometryczna kompozycja

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Czerwone krzesło 7 - z cyklu "Na strychu"

#4 Post autor: Lucile » 04 sty 2019, 21:17

Drodzy Panowie,
bardzo dziękuję za odwiedziny ma moim kolejnym strychu. Nota bene, każda porządna budowla, w tym i Ośmiopiętrowiec, powinien mieć swój strych. Czyż nie?
Istotnie, ten jest nieco odmienny od poprzednich – ewoluuje, ale w jakim kierunku zmierza, nie wiem, nie zdecydowałam. Wiem tylko, że dorysuję jeszcze dwa, aby cykl zamknął się w dziewięciu rysunkach. Dlaczego? Sama nie wiem. Może dlatego, że lubię tę cyfrę: zamyka i otwiera. Jest (dla mnie) nieoczywista, pełna różnorodnych dróg. I nie mam tu na myśli symboliki tej cyfry w Biblii, innych świętych księgach, czy numerologii.

Poza tym już Seneka stwierdził:
Każdy nowy początek wywodzi się z końca innego.

A to, że Panowie różnie odebrali ten rysunek, może tylko cieszyć.
Gorgiasz pisze:
03 sty 2019, 19:39
Ciekawa kompozycja i nastrój, taki tajemniczy, jak Chirico. Tylko owal na podłodze jest nazbyt konkretny, "materialny"; rozumiem, że miało być to światło bijące z okna, ale coś tutaj nie wyszło.
Gorgiaszu, nie, nie wzorowałam się na symbolice (pittura matafisica) obrazów Giorgio de Chirico. Jednak za skojarzenie z ich aurą, atmosferą tajemniczości jestem Ci wdzięczna, traktuję to jako pochwałę i wyróżnienie - znaczy... nie dałam plamy.
Malowanie światła wpadającego przez okno i układającego się świetlistymi refleksami na podłodze jest (przynajmniej dla mnie) bardzo trudne. Też widzę zbyt wyraźny kontur, który chyba powinien być bardziej rozmyty.
lczerwosz pisze:
04 sty 2019, 11:02
Owal właśnie doskonały, dematerializuje widoczek, odrealnia, trochę kubistyczny, geometryczna kompozycja
Leszek dostrzegł w tym plus, zaletę - odrealnienie. Jak się temu ponownie przyjrzałam, można nawet przyjąć, że to celowo położone tam zwierciadło, nieco zniekształcające rzeczywistość.

Leszku, też spodobała mi się Twoja interpretacja – idąca (nieśmiało) w kierunku surrealizmu, czy szczypty kubizmu.

Czuję się usatysfakcjonowana, z mile połechtanym ego (u początku roku to bardzo cenna i oby owocna sprawa) oraz już przemyśliwuję nad kolejnym, ósmym, z pewnością znacznie mniej sterylnym strychem.

Gorgiaszu, Leszku, dziękuję i serdecznie pozdrawiam
L
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MALARSTWO I RYSUNEK”