• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Odsłona VIII

Reprodukcje Waszych obrazów i rysunków
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Odsłona VIII

#1 Post autor: Lucile » 12 lut 2023, 20:05

Kot w krakowie VIII.jpg
Z tego cyklu to już VIII,
akryl na tablicy malarskiej.
LuBe
dwanaście, dwa,
dwadzieścia dwadzieścia trzy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Odsłona VIII

#2 Post autor: lczerwosz » 12 lut 2023, 23:32

Dlaczego odsłoniona cegła jest tak krwawo czerwona? Ale nie wszędzie.

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Odsłona VIII

#3 Post autor: Lucile » 13 lut 2023, 00:47

lczerwosz pisze:
12 lut 2023, 23:32
Dlaczego odsłoniona cegła jest tak krwawo czerwona?
Mogę przez chwilę wejść w rolę adwokata tejże (z bożej łaski) artystki i podać kilka wyjaśnień:

1. Po pierwsze primo – malarka nie dysponowała „ceglastym” kolorem farby, a próby mieszania dały taki właśnie efekt.
2. Po drugie primo – odcień koloru zależy od naświetlenia obrazu w chwili jego fotografowania.
3. Po trzecie primo – ekran laptopa, czy innego nośnika nieco przekłamuje barwy.
4. Po czwarte primo – malarka ma jakiś problem z rozróżnianiem kolorów, a może raczej tylko ich odcieni.
5. Po piąte primo – na odsłoniętych fragmentach gotyckie cegły, jak to drzewiej bywało, nasączone zostały byczą krwią i właśnie tę krwistość zachowały.
6. Po szóste primo – gdzie jest napisane, że przestała obowiązywać swoboda, fantazja i wyobraźnia twórcza. Przecież to nie jest praca dokumentacyjna, a tym bardziej inwentarzowa miejskiej zabudowy, a raczej swoiste „ambiente”; rzeczywistość zrodzona z niegdysiejszych wspomnień włóczęgi po zaułkach ulubionego miasta oraz z rozbuchanej wyobraźni tejże malarki.
7. Po siódme primo – mogłabym mnożyć kolejne wyjaśnienia, ale nie chcę przynudzać, dlatego pozostanę przy tych przytoczonych powyżej.

Mam nadzieję, że choć w części wyjaśniłam i zasłużyłam na gratyfikację, o którą niewątpliwie upomnę się u rzeczonej artystki. :cha:

Pozdrawiam :kofe:
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Odsłona VIII

#4 Post autor: lczerwosz » 13 lut 2023, 16:52

Najbardziej przekonuje punkt pierwszy i piąty. Właściwie pierwszy by wystarczył, jak z zapytaniem "dlaczego nie strzelaliście?" i odpowiedzią: "po pierwsze: nie mieliśmy armat". Dalszy ciąg wyjaśnień jest więc zbędny. Ale piąte wyjaśnienie jest mądre, logiczne i osadzone w historii. Mimo, że jest zapewne kłamliwe, to brzmi naukowo i je przyjmuję, jako dostateczne, a zweryfikować ponad wszelką wątpliwość się nie da. Jak wiele innych mitów, używanych zresztą w polityce. Nie mogło być wtedy tyle bydła rogatego, bo by się klimat zmienił i ludzkość by wyginęła, jak się teraz powszechnie sądzi, więc musi to być prawda.
Skąd autorko znalazłaś taką wygadaną papugę.
Pozdrowienia dla oby Pań.

ODPOWIEDZ

Wróć do „MALARSTWO I RYSUNEK”