• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Ponte Morandi

Mogą być zdjęcia z imienin, ale nie u cioci.
No i nie mogą pokazywać choćby kropli alkoholu... który został zmarnowany.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Ponte Morandi

#1 Post autor: skaranie boskie » 29 sie 2018, 21:46

Załącznik a po środku resztka gruzu.jpg nie jest już dostępny
Wiem, że to forum jest przeznaczone na fotografię artystyczną, te zaś, które niżej przedstawiam, nijak do takiej kategorii zaliczyć się nie da, niemniej - pomimo, iż podobnych setki krążą po sieci - wrzucę je z dodatkowym komentarzem odautorskim.
Zrobiłem je dzisiaj smartfonem, nie psioczcie więc na jakość. Zrobiłem je w miejscu dla mnie dość szczególnym. Konkretnie w Genui, niemal pod zawalonym mostem Morandi na autostradzie A10. Mostem, po którym jeździłem dość regularnie od ponad dwudziestu lat. Ostatni raz na kilka dni przed katastrofą. W chwili, gdy się zawalił, byłem na urlopie. Czasami myślę, że moja własna, osobista śmierć, poszła na urlop wraz ze mną.
Widok kikutów na zdjęciu nie robi wrażenia, uwierzcie jednak, że na żywo robi. A jeszcze większe gromada fotoreporterów czekających na ciąg dalszy...

Kliknięcie w zdjęcie je powiększy. Niestety, jakośc jest kiepska z uwagi na sprzęt, jakim aktualnie dysponowałem.
jeden kikut.jpg
drugi kikut.jpg
a po środku resztka gruzu.jpg
Dodam jeszcze zdjęcie mostu sprzed katastrofy. Jak go pierwszy raz zobaczyłem, a było to ponad dwie dekady temu, od razu powiedziałem, ż ekiedyś runie, bo go chyba z zapałek zbudowali. Od dziś obiecuję milczeć w podobnych kwestiach.

Obrazek

Prawda, że nie poraża solidnością?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Posty: 1847
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Ponte Morandi

#2 Post autor: Gorgiasz » 29 sie 2018, 21:52

Bardzo ciekawe zdjęcia. Świetnie, że się nimi z nami podzieliłeś.
A jeszcze większe gromada fotoreporterów czekających na ciąg dalszy...
To rzeczywiście robi dodatkowe wrażenie. A jak się nie zawali, to chyba trzeba będzie całość rozebrać, a to przecież nie takie proste i kosztowne. I wyobrażam sobie, jak wygląda obecnie ruch kołowy w tym rejonie.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Ponte Morandi

#3 Post autor: skaranie boskie » 29 sie 2018, 22:06

Przyznam, że ruch jest dość dobrze zorganizowany. Akurat niedawno oddano do użytku nowy most oddalony o jakiś kilometr w kierunku morza. Ruch z autostrady idzie tamtędy. Pojazdy, które nie muszą jechać przez Genuę, mogą ją ominąć innymi autostradami. Ruch ciężarowy (powyżej 7,5 ton) jest wstrzymany w godzinach szczytu, tj. od 7.30 do 9.00 i od 17.00 do 19.30. Dziś przejeżdżałem przez miasto ok. 15.00 i większych niż zwykle problemów nie zauważyłem. Należy jednak pamiętać, że tam wciąż są wakacje. Prawdę o ruchu poznamy dopiero we wrześniu.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA I AMATORSKA”