• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

haikai no renga po polsku

Wasze pomysły na gry i zabawy - niekoniecznie literackie
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
bronmus45

haikai no renga po polsku

#1 Post autor: bronmus45 » 26 wrz 2018, 09:56

:ok:

Chcę uruchomić kolejną zabawę, zdając sobie jednak sprawę, że klimat dla niezbyt "wysublimowanych" tekstów jest tutaj podejrzanie oziębły. Ja jednak - zapewne na swój wiek, jak i niskie umiejętności - preferuję lekką rozrywkę, bez potrzeby wysilania swojej mózgownicy na poszukiwanie czegoś, czego tam nie było i nie ma. Do rzeczy:

Proponuję naszą tutaj - polską i forumową - odmianę haikai no renga, we wspólnym tworzeniu w miarę żartobliwego tekstu, na zadany przeze mnie temat. Temat ten będzie widoczny już w pierwszej strofie, przedstawionej poniżej. Jedyną zasadą jest konieczność zapisu tekstu w pięciu do dziesięciu wersach, no i oczywiście "pociągnięcie" tematu, związanego z ową parą i ich domem. Najprostszym dla mnie wydaje się być metrum z gatunku limeryków z rymem AABBA, więc takim też rozpocznę. A wy twórzcie sobie według swoich upodobań.

Haikai (dosł. żart; skrót od haikai no renga – żartobliwa pieśń wiązana) to dłuższy utwór składający się z kilkunastu do kilku tysięcy wersów.

Dobrze byłoby, aby ta zabawa zaistniała w osobnym pokoju, lecz już raz się o taki prosiłem - bez skutku - więc niech administrator sam zadecyduje, czy przeznaczyć dla tego wątku odpowiedni pokoik.
Jeśli jednak ów wątek pozostanie martwy, to sam osobiście poproszę administrację o jego usunięcie po kolejnych moich po sobie następujących trzech wpisach w odpowiedziach.

:bravo:

Jaś z Małgosią w miejscowości Sioło,
urządzili sobie dom o kształcie koła.
Bez kantów - okrąglutki,
nie ma miejsca na smutki.
Zatem u nich ciągle jest wesoło.
...
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2018, 09:51 przez bronmus45, łącznie zmieniany 4 razy.

bronmus45

haikai no renga po polsku

#2 Post autor: bronmus45 » 26 wrz 2018, 10:08

:tan:

Na otwarcie zaprosili Zdzisia
- Zdziś się do nich bardzo chętnie przysiadł.
Sam przyniósł prezentów kupę
- klaser do znaczków i lupę
oraz bardzo zniszczonego misia.

:sorry:

bronmus45

haikai no renga po polsku

#3 Post autor: bronmus45 » 27 wrz 2018, 03:23

Jaś z Małgosią mieli dzieci dwójkę
- one Zdzisia nazywały wujkiem.
Wzięły od niego prezenty
i misia - dziab!!! - śrubokrętem.
Zaś o klaser rozpoczęły bójkę ... :badd2:

Awatar użytkownika
jaga
Posty: 754
Rejestracja: 02 gru 2011, 19:33

haikai no renga po polsku

#4 Post autor: jaga » 28 wrz 2018, 22:35

:)
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ

Wróć do „GRY I ZABAWY”