• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Co teraz czytasz?

Książki warte polecenia, te do których che się wracać
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4609
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Płeć:

Co teraz czytasz?

#1 Post autor: Patka » 01 wrz 2018, 14:56

Nie wierzę, że jeszcze taki temat na nowym forum nie powstał. Nic to, zacznę.

Obecnie czytam "Brudnopis" Tomasza Kubisa. Jako że nie chce mi się tworzyć własnych opisów książki, posłużę się już istniejącym:

"Tomasz, dręczony nerwicą natręctw nauczyciel języka angielskiego z Kalisza, zostaje wytypowany przez kuratorium do wzięcia udziału w programie edukacyjnym EDEN. Razem z innymi nauczycielami borykającymi się z problemami psychicznymi przyjeżdża na szkolenie do Smoczego Zamku w Pępku nieopodal Kalisza i tam postanawia odkryć, kto stoi za EDEN-em i jakie są jego cele. Prywatne śledztwo prowadzi go do zaskakujących odkryć i podjęcia brzemiennych w skutkach decyzji…
Para płatnych morderców, Cow i Chicken, przyjeżdża do Polski na zlecenie tajemniczej i bogatej firmy Dreamcatcher. Swoją misję mają wykonać pod przebraniem nauczycieli uczących w Gimnazjum Eksperymentalnym EDEN-u w Pępku. Ich misja jednak zmienia się w zaskakujący sposób po odkryciu zagrażającego światu spisku Redguyów i po spotkaniu Tomasza z Cowem…"

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/242546/brudnopis

Moja opinia po ok. 200 stronach (książka ma ponad 500)? Barwny język, świetne opisy (kurde, chciałabym tak sprawnie posługiwać się słowem jak pan Kubis), absurdalny humor, absurdalne sytuacje, dziwaczni bohaterowie, ciekawa akcja. Innymi słowy, jak ktoś nie ma niczego innego pod ręka do czytania, to polecam wybrać się do biblioteki po tę książkę. Dobra zabawa gwarantowana.

Awatar użytkownika
pallas
Posty: 1693
Rejestracja: 22 lip 2015, 19:33

Co teraz czytasz?

#2 Post autor: pallas » 05 wrz 2018, 18:31

Obecnie czytam: "KSIĘGI JAKUBOWE ALBO WIELKA PODRÓŻ PRZEZ SIEDEM GRANIC, PIĘĆ JĘZYKÓW I TRZY WIELKIE RELIGIE, NIE LICZĄC TYCH MAŁYCH. OPOWIADANA PRZEZ ZMARŁYCH, A PRZEZ AUTORKĘ DOPEŁNIONA METODĄ KONIEKTURY, Z WIELU ROZMAITYCH KSIĄG ZACZERPNIĘTA, A TAKŻE WSPOMOŻONA IMAGINACJĄ, KTÓRA TO JEST NAJWIĘKSZYM NATURALNYM DAREM CZŁOWIEKA. MĄDRYM DLA MEMORYAŁU, KOMPATRIOTOM DLA REFLEKSJI, LAIKOM DLA NAUKI, MELANCHOLIKOM ZAŚ DLA ROZRYWKI" - Olgi Tokarczuk. Tytuł istnie barokowy.

Jak mi to powiedział bibliotekarka, może mnie zainteresuje. Byłem sceptycznie nastawiony, po zmęczeniu innej powieści wziąłem się za tą książkę. Tak mnie porwała, że przeczytałem hurtem z pięćdziesiąt stron. Chciałem poczytać o żydach w I Rzeczpospolitej i to dostałem. A język, który został w książce użyty to porostu mistrzostwo. Widać, że nie jest współczesny, jest stylizacja i czuć, kiedy się czyta opowieść z punktu widzenia bohaterów. Przeczytałem ok. 4000 stron, a przede mną jeszcze 700 stron historii Jakuba Franka.
Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie.
/Dante Alighieri - Boska Komedia/
Nie patrzcie na człowieka, jeno na jego uczynki.
/Władysław Stanisław Reymont - Chłopi/

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Co teraz czytasz?

#3 Post autor: eka » 29 paź 2018, 23:13

Wacław Sadkowski: Precz! Jesteś Tyranem! (Pamiętnik miłości nieodwzajemnionej)

: ) Warto zajrzeć, rzecz o poezji i właśnie czytam takie zdanko z książki:
Twórcy nie będą czekali, aż do ich poziomu dorosną czytelnicy.

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Co teraz czytasz?

#4 Post autor: Lucile » 23 lut 2019, 00:32

52840290_691749014560319_5039935996330770432_n.jpg
właściwie nadal aktualne i ciekawe
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Co teraz czytasz?

#5 Post autor: eka » 26 lut 2019, 08:32

Psychodela dla wszystkich. Czechosłowacki fenomen LSD. Lekarze w skórze pacjentów.
"Narkotyczny odlot komuny".
Kwartalnik "Przekrój" - najnowsze wydanie.

Awatar użytkownika
Olgierd Jaksztas
Posty: 138
Rejestracja: 17 cze 2022, 11:13

Co teraz czytasz?

#6 Post autor: Olgierd Jaksztas » 28 mar 2024, 21:42

Krowa i Kurczak? A to dobra xiążka. Moją ulubioną jest "A Troo Storey" by I.R. Baboon, ale niczego nie czytam. Czytacze to duchy upadłe, co wolą czytać o łące zamiast na nią pójść. Zombie. Zresztą my pisarze nie czytacze. Sienkiewicz był kiepskim pisarzem, żałosnym. Dlaczego nikt nie mówi? To Kraszewski umiał pisać, ale czytanie, jako się rzekło, to objaw choroby. Pisanie to próba ozdrowienia czasami.
Nie ma niczego, czego by nie było.

ODPOWIEDZ

Wróć do „KSIĄŻKI”