• Nasze rekomendacje
  •  
    CO WARTO PRZECZYTAĆ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI?
    Dziś Lucile poleca wiersz Alka Osińskiego
    pt. "Neologizmy"
    Dodatkowo Gloinnen poleca opowiadanie szczepantrzeszcza
    pt. Rumcajs, najlepsze miejsce do życia i Pani Szymborska

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"

Zabij sobie księdza

Wolne wypowiedzi i dyskusje.
Uwaga! Nie zawsze cenzuralne
Na tym forum możliwe jest pisanie bez logowania
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
@psik

Zabij sobie księdza

#1 Post autor: @psik » pn cze 10, 2019 3:05 pm

księża nie są uciskana mniejszością więc co jakiś czas można zabić sobie księdza?
Skaranie bijesz brawo? wyprawiasz bankiet? leci konfetti?
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Site Admin

Zabij sobie księdza

#2 Post autor: skaranie boskie » pn cze 10, 2019 6:06 pm

Nie cieszy mnie przemoc, niezależnie kogo dotyczy.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.

[email protected]

Awatar użytkownika
Gloinnen
Site Admin

Zabij sobie księdza

#3 Post autor: Gloinnen » wt cze 11, 2019 12:28 am

Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Site Admin

Zabij sobie księdza

#4 Post autor: skaranie boskie » wt cze 11, 2019 7:18 pm

Z zacytowanego artykułu można wyciągnąć wniosek, że najlepiej byłoby przyjąć taktykę hierarchów KRK i dalej trzymać wiedzę o pedofilii w tej instytucji pod dywanem. Niestety, prędzej, czy później i tak by wylazła, bo Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło (Łk 8;17)
Fakt próby zabójstwa księdza wcale nie musiał wynikać z obejrzenia filmu Sekielskich. Oczywiście mógł, ale to nie oznacza, że film nie powinien być pokazany. Nie dalej, jak w ostatnią niedzielę pewien kierowca ciężarówki spowodował na autostradzie pod Szczecinem wypadek, w którym zginęło kilka osób. Czy tego faktu też nie należało nagłaśniać w przeróżnych wiadomościach, bo może to spowodować kiedyś w przyszłości atak jakiegoś szaleńca na przypadkowego kierowcę? Dziwna logika, Glo. Temu panu, który ten idiotyzm napisał się nie dziwię, o twojej inteligencji mam jednak nieco lepsze zdanie. I wolałbym go nie zmieniać.
Wracając do tematu - za tę próbę zabójstwa nie braci Sekielskich należałoby obwiniać, ale raczej panów biskupów, którzy przez dziesięciolecia ukrywali pedofilów w sutannach. Z panem Wojtyłą na czele, on bowiem wydał papieski edykt nakazujący to ukrywanie w imię dobrego imienia instytucji. Zraniony ksiądz może się więc czuć męczennikiem za wiarę. A przynajmniej za jeden jej dogmat, ten o nieomylności papieża. I proszę, by nikt mi nie zarzucał kpin z uczuć religijnych, moim celem nie jest bowiem drwina, a jedynie wyciągnięcie najbardziej sensownych wniosków z zaistniałego ciągu zdarzeń.
Kloszard to nie zawód...

[email protected]

Awatar użytkownika
Gloinnen
Site Admin

Zabij sobie księdza

#5 Post autor: Gloinnen » wt cze 11, 2019 9:12 pm

skaranie boskie pisze:
wt cze 11, 2019 7:18 pm
Fakt próby zabójstwa księdza wcale nie musiał wynikać z obejrzenia filmu Sekielskich.
Ale gościu sam przyznał, że wynikał.

https://wiadomosci.wp.pl/wroclaw-ranil- ... 696057473a

Nagonka Sekielskich odpaliła do działania różne indywidua.

Zresztą
skaranie boskie pisze:
Czy tego faktu też nie należało nagłaśniać w przeróżnych wiadomościach, bo może to spowodować kiedyś w przyszłości atak jakiegoś szaleńca na przypadkowego kierowcę? Dziwna logika, Glo. Temu panu, który ten idiotyzm napisał się nie dziwię, o twojej inteligencji mam jednak nieco lepsze zdanie. I wolałbym go nie zmieniać.
Przypomnij sobie zabójstwo prezydenta Gdańska. Podobno było ono rezultatem mowy nienawiści szerzonej przez PiS. PiS również nie powinien nagłaśniać afer i krytykować polityków oraz polityki PO, bo ktoś może kogoś zabije. Tak wtedy argumentowałeś. O przeciwnikach politycznych nic złego, bo jeszcze znajdzie się jakiś szaleniec...

No cóż, miłego wypasania krów Kalego....

/B. Zadura

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Site Admin

Zabij sobie księdza

#6 Post autor: skaranie boskie » śr cze 12, 2019 7:35 am

Wiesz, co innego mowa nienawiści, a co innego ujawnianie przestępstw i ich ukrywania.
Gadki pana prezesa Kaczyńskiego o ludziach gorszego sortu, to jednak nie ujawnianie pedofilii wśród ludzi, którzy cieszą się ogromnym (jak widać niezasłużonym) zaufaniem społecznym, którym powierza się spory wycinek wychowania dzieci, jak również pokazanie tymże ufającym ludziom, jak sprytnie te fakty się ukrywa przed wymiarem sprawiedliwości, co również jest przestępstwem.
Zapewne należałoby pozostawić te sprawy w ukryciu, by chronić świętych pedofilów przed ewentualnym samosądem. A może w ogóle dopuścić pedofilię w instytucji kościelnej, mało - uczynić ją sakramentem, warunkującym dopuszczenie do kolejnych usług, takich jak ślub, czy pogrzeb? Zapewne tego życzą sobie wszyscy obrońcy przestępców w sutannach. Na pewno znajdzie się masa teologów, którzy wywiodą z Ewangelii taką konieczność, a ciemny lud to kupi.
I żeby było jasne - nie popieram samosądów w żadnej sprawie i pod żadnym warunkiem. Człowiek, który usiłował zabić księdza powinien zostać przez sąd uczciwie osądzony i - jeśli zostanie uznany winnym - przykładnie ukarany. To chyba lepsze rozwiązanie, niż oskarżanie całego świata o jego działanie.
Kloszard to nie zawód...

[email protected]

Awatar użytkownika
Gloinnen
Site Admin

Zabij sobie księdza

#7 Post autor: Gloinnen » śr cze 12, 2019 11:31 pm

Pod moim tekstem "Mowa nienawiści" w dziale z felietonami:
skaranie boskie pisze:
pt lut 22, 2019 9:39 pm
Co do zbiórki na zabójcę Kaczyńskiego - uważam, że to powinno być ze spektaklu usunięte, albo ścigane prawem, choć sam chętnie bym do takiej zbiórki coś dołożył, gdyby mogła być legalna.
Jak to się ma do:
skaranie boskie pisze:
pn cze 10, 2019 6:06 pm
Nie cieszy mnie przemoc, niezależnie kogo dotyczy.
Dopisek "gdyby mogła być legalna" świadczy o tym, że przed zbiórką na morderstwo nie masz zahamowań moralnych, a jedynie opory natury formalnoprawnej - to jest najbardziej przygnębiające. Ale przecież nie od dziś wszyscy wiedzą, że marzy Ci się zalegalizowanie zabijania...
skaranie boskie pisze:
śr cze 12, 2019 7:35 am
Wiesz, co innego mowa nienawiści, a co innego ujawnianie przestępstw i ich ukrywania.
Prezydent Gdańska był również zamieszany w korupcję, w aferę mieszkaniową... Później stwierdzono, że padł ofiarą mowy nienawiści, bo ktoś wyciągał to na światło dzienne. I ot, znalazł się pożyteczny wariat...

/B. Zadura

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Site Admin

Zabij sobie księdza

#8 Post autor: skaranie boskie » czw cze 13, 2019 9:18 pm

Gloinnen pisze:
śr cze 12, 2019 11:31 pm
Dopisek "gdyby mogła być legalna" świadczy o tym, że przed zbiórką na morderstwo nie masz zahamowań moralnych, a jedynie opory natury formalnoprawnej - to jest najbardziej przygnębiające. Ale przecież nie od dziś wszyscy wiedzą, że marzy Ci się zalegalizowanie zabijania...
Złapałaś mnie.
Rzeczywiście tak napisałem, ale to - co pragnę podkreślić z całą mocą - była figura retoryczna. Zawsze byłem, wciąż jestem i mam nadzieję, że zawsze będę przeciwnikiem wszelkiej przemocy. Ci, którzy mnie znają w realu, zapewne doskonale o tym wiedzą. Postaram się w przyszłości podobnych figur nie używać, choć przyznaję, że czasami to mi się w kieszeni nóż otwiera. Pomimo, iż nigdy go tam nie nosiłem i nie noszę.
Co się zaś ty czy zabójstwa prezydenta Abramowicza - zabójca nawet się nie zająknął o jakichś aferach, wykrzykiwał jedynie, że przez PO siedział w więzieniu. Jestem pewien, że gdyby trafił za kratki w innym okresie, a trafiłby niechybnie, bo popełniał przestępstwa, zabiłby niechybnie kogoś z PiS. Niektórzy - zwłaszcza psychopaci - uwielbiają odpowiedzialność zbiorową.
Kloszard to nie zawód...

[email protected]

Awatar użytkownika
Gunnar

Zabij sobie księdza

#9 Post autor: Gunnar » sob cze 15, 2019 9:02 pm

Gloinnen pisze:
wt cze 11, 2019 9:12 pm
skaranie boskie pisze:
Fakt próby zabójstwa księdza wcale nie musiał wynikać z obejrzenia filmu Sekielskich.
Ale gościu sam przyznał, że wynikał.

https://wiadomosci.wp.pl/wroclaw-ranil- ... 696057473a

Nagonka Sekielskich odpaliła do działania różne indywidua.
Nazywanie naprawdę dobrze zrealizowanego dokumentu nagonką jest niemoralne. Podejrzewam, że autorka tych słów nawet go nie oglądała.

A co do słów nożownika to równie dobrze można z nich wywnioskować, że albo sam padł ofiarą molestowania, albo mścił się za kogoś ze skrzywdzonych bliskich.
Niekoniecznie oglądnął film i poszedł sobie zabić przypadkowego księdza.
Co oczywiście w żadnym przypadku nie uprawnia przemocy i samosądu.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Site Admin

Zabij sobie księdza

#10 Post autor: skaranie boskie » ndz cze 16, 2019 9:40 pm

Gunnar pisze:
sob cze 15, 2019 9:02 pm
Co oczywiście w żadnym przypadku nie uprawnia przemocy i samosądu.
Święte słowa.
Kloszard to nie zawód...

[email protected]

ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE”