• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

efekt 500+

dyskusje o polityce
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

efekt 500+

#1 Post autor: skaranie boskie » 17 paź 2019, 20:20

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w 2018 roku przybyło 420 tysięcy Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie, czyli utrzymujących się za mniej, niż 600 zeta miesięcznie. W tej liczbie jest ponad 90 tysięcy dzieci. Jak to się ma do ogłoszonego tryumfalnie sukcesu w walce z tymże, jaki tuż przed wyborami był łaskaw odtrąbić pan premier Mateusz Kłamczuch Morawiecki?
I - żeby była jasność - proszę nie zwalać winy na rodziców, którzy zamiast żywić przyszłość narodu, zwyczajnie przepijają darowaną przez świętego Jarosława kasę. Poziom ubóstwa oblicza się bowiem nie na podstawie konkretnych wydatków, lecz na podstawie dochodów.
Ośmielam się przypuszczać, że ten cały - zapewne jeszcze komunistyczny - GUS czeka niebawem los kilku instytucji, które PiS podczas swojej pierwszej kadencji skutecznie zreformowało. Nie będzie przecież jakaś grupa interesów usadowiona w państwowym urzędzie wkładać koła w szprychy rozpędzonego elektrycznego samochodu reform. Przepraszam - miliona elektrycznych samochodów.
Kiedyś napisałem, że za kilka lat, za wspomniane pięć paczek z łaski pana Kaczyńskiego będzie sobie można kupić flaszkę wódki, o ile nie wybierze się zbyty dużej. Jak widać - wszystko ku temu zmierza. Dziś inflacja zeżarła już trzy trzy dychy z pięćsetki, a ponieważ postępuje procentowo, zżeranie będzie jedynie przyspieszać. Waloryzacji - niestety - nie będzie, bo w obietnicach nikt jej nie zapowiadał, to raz, a po drugie nie bardzo już jest skąd brać kasę, a przecież tyle znowu naobiecywali...

Tym razem to ja się cieszę, że PiS wygrało wybory. Jestem pewien, że rozwalą gospodarkę do cna i w końcu odejdą w słuszną niepamięć. Jedynymi ludźmi, którzy będą ich pamiętać będą strażnicy więzienni.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

efekt 500+

#2 Post autor: @psik » 30 paź 2019, 06:49

Wolnościowcy od dawna mówili, ze 500+ nie przyniesie ani bogactwa, ani większej dzietności. Ale kto by tam słuchał korwinowców. Jedynym celem 500+ jest przekupienie ludzi ich własnymi pieniędzmi. Wyznawcy PISu bedą jednak pieprzyli głupoty o "wstawaniu z kolan" i odzyskiwaniu gofności. To ja sie ich pytam - Co to za godnośc na zasiłku? Co to za wstawanie z kolan na zasiłku? Ja mam inną definicję godności.
Jedyną inną partią, której podoba się rządowy kierunek gospodarczy, to partia Razem. No ale przecież PIS w większości realizuje program gospodarczy partii Razem. Lenin wiecznie żywy.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”