• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Francja to ja!

dyskusje o polityce
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Francja to ja!

#41 Post autor: skaranie boskie » 14 maja 2019, 23:46

@psik pisze:
14 maja 2019, 22:59
czyli o religii żydowskiej mogę pisać co tylko chcę?
Nie ma religii żydowskiej. Jest judaizm, religia wyznawana przez większość narodu żydowskiego, zwanego też izraelskim.
@psik pisze:
14 maja 2019, 22:59
W Polsce mamy mieszaną własność środków
Nie mamy nic mieszanego, poza mózgami niektórych uzdrawiaczy świata.
Wskaż mi choć jeden przykład mieszanej własności. Konkretnie, nazwę firmy.
I nie wrzucaj do tego kapitału akcyjnego, w który może zainwestować każdy, również skarb państwa, o ile widzi w tym interes. Taki kapitał występuje wszędzie na świecie, często dotyczy firm o znaczeniu strategicznym i nie wierzę, by akurat polscy narodowcy byli w stanie to zmienić. Prędzej uwierzę, że kuszą ich synekury w zarządach takich instytucji. Tym akurat jestem przeciwny i chętnie zobaczę przy władzy kogoś, kto wprowadzi ustawowy zakaz pobierania wynagrodzeń za zasiadanie w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa. Tam powinni trafiać zwykli urzędnicy z kompetencjami, którzy wykonywaliby tę robotę w ramach swych obowiązków służbowych, opłacanych w macierzystym urzędzie. Niestety, czegoś takiego nie zaproponuje żadna partia, bo natychmiast straciła wszystkich członków.
W Polsce nie ma socjalizmu, choćbyś nie wiem jak próbował zaklinać rzeczywistość. A powinien być.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#42 Post autor: @psik » 15 maja 2019, 10:42

Może niezbyt dokładnie się wyraziłem, mieszana czyli mamy różne własności środków produkcji a nie wspólne. W kapitalizmie wszystkie środki produkcji są w prywatnych rękach, czyli nie mamy kapitalizmu. Od 1926 roku w Polsce rządzą różnej maści socjaliści więc nie opowiadaj głodnych kawałków.

Judaizm, wyznanie mojżeszowe to religia żydowska, język polski jest bardzo bogaty, mamy wiele synonimów. Nie wprowadzaj jedynej słusznej terminologii komunisto.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Francja to ja!

#43 Post autor: skaranie boskie » 16 maja 2019, 21:29

@psik pisze:
15 maja 2019, 10:42
Judaizm, wyznanie mojżeszowe to religia żydowska
Nie tylko. Znam osobiście kilka osób innej narodowości, wyznających judaizm.
To tak, jakby powiedzieć, że katolicyzm, wyznanie watykańskie, to religia polska. Niby dużo w tym prawdy, ale jeszcze więcej fałszu.

Co zaś się tyczy kapitalizmu...
@psik pisze:
15 maja 2019, 10:42
W kapitalizmie wszystkie środki produkcji są w prywatnych rękach, czyli nie mamy kapitalizmu. Od 1926 roku w Polsce rządzą różnej maści socjaliści więc nie opowiadaj głodnych kawałków.
Czy mam rozumieć, że w Polsce przed 1926 rokiem wszystkie środki produkcji były w rękach prywatnych? Rozumiem, że usługi też?
Nie wiem, skąd mi przyszło do głowy, że elektrownie były państwowe, koleje ( a może skrót PKP oznaczał Polskie Koleje Prywatne?), poczta, szkoły itp...
Widać coś mi się przyśniło i wziąłem to za wspomnienie z lekcji historii. Przepraszam.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”