• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Francja to ja!

dyskusje o polityce
Wiadomość
Autor
@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#31 Post autor: @psik » 12 maja 2019, 21:04

i nie jęcz socjalisto
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Francja to ja!

#32 Post autor: skaranie boskie » 12 maja 2019, 21:06

Ja się dotąd nie określiłem politycznie. Ty tak. Jesteś nacjonalistą, co zabronione nie jest, ale...
Pawlak powiedziałby: To nie grzech... ale wstyd!
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#33 Post autor: @psik » 12 maja 2019, 21:12

polski nacjonalizm to duma a nie wstyd, wstyd i hańba być socjalistą, polski nacjonalizm nikomu nie zrobił krzywdy, polski nacjonalizm pozwolił przetrwać narodowi 123 lata rozbiorów
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#34 Post autor: @psik » 12 maja 2019, 21:14

Polski nacjonalizm to wielkopolska praca organiczna, to towarzystwo sportowe "Sokół" to banki ludowe to parasol przed germanizmem w Wielkopolsce i przed Moskwą na wschodzie
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Francja to ja!

#35 Post autor: skaranie boskie » 12 maja 2019, 21:52

To nie był nacjonalizm. To były połączone siły wszystkich sił politycznych w celu przetrwania narodu pod okupacją. Proponuję obejrzenie serialu "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy"
Dziś niektórym uroiło się, że nie było roku 1918, że wciąż jesteśmy pod zaborami. Niechby sobie roili, ale niech wezmą pod uwagę, że minęło 100 lat i Unia - w przeciwieństwie do zaborców z osiemnastego wieku -nas nie zajęła siłą, tylko weszliśmy do niej z własnej, nieprzymuszonej woli. Gadanie więc o okupacji niemieckiej to - wybacz dosłowność - zwyczajny idiotyzm.
Obyśmy jednak zdrowi byli...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#36 Post autor: @psik » 12 maja 2019, 22:05

Może tobie nie potrzeba tyle wolności co innym. Dla mnie komuna nie upadła tylko weszła do pałaców. Ledwo co pozbyliśmy się ruskich bo ich ekonomia dogoniła a nie miłość do nas. PZPR dała nam chyba 8 miesięcy wolności gospodarczej w postaci ustawy Wilczka, solidarność potem zakręciła kurek wolności. Te kilka kropel kapitalizmu to jedyne, które nawodniły tę ziemię za czasów mojego życia. Potem socjaliści wszelkich maści uwłaszczyli się na polskim majątku, narobili długów, sprzedali wszystko co było wartościowe, a teraz rząd skupuje od kilku kat ziemię , bo chce spłacić roszczenie żydowskie a nie maja tyle kasy, wiec pewnie obiecaja im ziemie lasy góry. Żyd założy Polakowi chomąto i będzie nim orał. Amerykanie ze swoją ustawą 447 przypilnuja by Żydzi dostali wszystko do ostatniej szekli. A Polaków, którzy sa patriotami wyślą na jakąś wojnę żeby sie ich pozbyć w kraju Polin. Na stole leży gotowa do gry wojna z Iranem. Jeżeli im na to pozwolimy to PIS zrobi to bez mrugnięcia okiem.

https://www.tysol.pl/a32342-Marcin-Mako ... zaSw0Wrs6o
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Francja to ja!

#37 Post autor: skaranie boskie » 13 maja 2019, 21:25

@psiku, po raz ostatni Cię napominam, żebyś odstąpił od propagowania antysemityzmu. Wciąż się powstrzymuję od używania czerwonego koloru, żebyś nie podnosił krzyku, że Cię cenzuruję. Wszystko jednak ma swoje granice.
Wracając do tematu...
Wydaje mi się, że powoduje Tobą jakaś frustracja, że to nie Ty załapałeś się na kapitalizm.
Pamiętam czas, gdy upadała komuna i każdy cieszył się nadciągającym kapitalizmem, będąc pewnym, że nagle - z dnia na dzień - wszyscy staniemy się kapitalistami, będziemy opływać w luksusy i, broń Boże, nie będziemy pracować. Niektórym te tęsknoty pozostały do dzisiaj i wyraźnie daje się je odczuć w ich dążeniach politycznych. Chcę Cię jednak uświadomić, że nawet, gdyby do władzy (nawet absolutnej) doszła popierana przez Ciebie formacja polityczna, Ty - po krótkotrwałym okresie euforii - pozostaniesz niespełnionym biedakiem, po którego plecach ktoś się wdrapał na wyższe szczebelki społecznej drabiny. Chyba, że się załapiesz do wierchuszki nowej władzy, w co wątpię na podstawie twojego emocjonalnego zaangażowania. Pamiętaj, że na szczyty wdrapują się zawsze jedynie cynicy, potrafiący wykorzystać zaangażowanie ideowców.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#38 Post autor: @psik » 14 maja 2019, 18:49

Skaranie,
czy ty aby nie mylisz antysemityzmu z niechęcią do spłacania uroszczeń żydowskich?
jesteś kabotynem który gdy tylko może pluje na kościół ale o żydach to złego słowa powiedzieć nie można?
Wkleić ci listę Żydów z NKWD, katów Polaków? czy to tez potraktujesz jak antysemityzm?
Kapitalizmu jeszcze w Polsce nie było za mojego życia, więc to czym zdawało nam sie cieszyć to był socjalizm z dostatkiem towarów czyli gówno w złotym papierku.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Francja to ja!

#39 Post autor: skaranie boskie » 14 maja 2019, 22:13

Listy nie wklejaj i może umówmy się, że nie chodzi tu tylko o Żydów. Nie chcemy tu żadnemu narodowi przypinać łatek.
Co się zaś tyczy ustroju społecznego - mamy kapitalizm, choć z pewnymi zabezpieczeniami socjalnymi. Całe szczęście, że z - szkoda, że tylko z pewnymi.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Francja to ja!

#40 Post autor: @psik » 14 maja 2019, 22:59

narodu powiadasz? czyli o religii żydowskiej mogę pisać co tylko chcę? podobnie jak ty piszesz o religii katolickiej?
Nie, nie mamy kapitalizmu. Cytat z lewackiej wiki "system gospodarczy oparty na prywatnej własności środków produkcji" - W Polsce mamy mieszaną własność środków, więc nie mamy kapitalizmu. Nie mamy również wolnego rynku, więc nie mamy kapitalizmu. Przestań więc bredzić, ustrój Polski to SOCJALIZM pełnym ryjem.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”