• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

dyskusje o polityce
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#21 Post autor: lczerwosz » 21 wrz 2019, 15:54

skaranie boskie pisze:
20 wrz 2019, 16:40
Zauważ, że ja tutaj ani razu nie poparłem żadnej opcji politycznej.
Nie uwierzę w to, bo nie mogłem tego zauważyć, nie czytałem 100% Twoich tekstów, może gdzieś mogłeś poprzeć jakowąś opcję. Wiem, jaką przeważnie krytykowałeś, a jakiej nie - ale tylko w zakresie tego, co widziałem/czytałem. Może umknęło mi coś ważnego
skaranie boskie pisze:
20 wrz 2019, 16:40
A czy jeśli dwóch facetów, lub dwie kobiety zdecydują się na założenie rodziny,
To nie jest ich decyzja, one/oni mogą urodzić się jako rodzina- rodzeństwo. Facet to zapewne mężczyzna. A rodzina, oprócz swojej zwyczajowej definicji jest określona w KONTYtucji i w prawie cywilnym (https://e-prawnik.pl/artykuly/rodzina-w ... ilnym.html) niezależnie od poglądów. Tak samo płeć, choć zdarzały się i zdarzają odstępstwa od normy. Jeśliby tych odstępstw było dużo w porównaniu do normy biologicznej, to zagrożony by by gatunek ludzki, niezależnie od wyznawanych poglądów. A już zależnie od poglądów, gatunek może być zagrożony, jeśli ludzie nie będą chcieli sie rozmnażać. Niekoniecznie gatunek, ale naród, rasa. A to wpłynie na rozmieszczenie ludzi, wpłynie na stosunki społeczne i polityczne.
skaranie boskie pisze:
20 wrz 2019, 16:40
Zwyczajnie obywatel gorszego sortu.
To już wolny wybór. Nikt nie jest stygmatyzowany.
skaranie boskie pisze:
20 wrz 2019, 16:40
O programie gospodarczym nie wspominam
Lepiej nie świruj, idź spokojnie na wybory. ;)

falkon

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#22 Post autor: falkon » 21 wrz 2019, 19:19

Przepraszam,że się w trące .
PODZIELAM poglądy skarania.
Tak zmanipulowano tysiące ludzi w Niemczech ( kiedyś, oby )
Np. z obozów konc. były filmy, że tam kwitnie życie kulturalne, sportowe i inne,
Puszczano kroniki w guberni i ludzie wierzyli, że tak jest.

Kiedy już był koniec państwa idealnego, to ludzie strzelali sobie w łeb , a dzieci chciały ginąć za wodza.

Propaganda tak uczyniła.

Ludziom bez mózgów.Bo dostali kasę. Zobacz jakie miały przywileje kobiety w 3 rzeszy,
Czy niepodobne.itd


Dopiszę jeszcze!!!


A ty lczerwosze nie zadziałbyś kogoś dla idei?

W imię czego tak się poróżniliśmy?

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#23 Post autor: lczerwosz » 21 wrz 2019, 22:41

falkon pisze:
21 wrz 2019, 19:19
Czy niepodobne.itd
Nie, zupełnie niepodobne. Nikt nie namawia, aby ginąć za wodza. Możesz tu wypisywać, co zechcesz, a włos ci nie spadnie. Jest odwrotnie, to ja spotykam się z ostracyzmem i pogardą (moher, katol, faszysta, Janusz). Mam mózg, chyba stale niezgorszy, nie dostałem żadnej kasy. Grubo poniżej kryterium pani poseł Bieńkowskiej, że tylko idiota pracuje za sześć tysięcy złotych. I robię wiele dla innych. Całe życie. Przyznaję się bez bicia, chociaż nie chwalę się. I znam wielu pięknych ludzi w tej formacji, którą ogarniacie taką nienawiścią. Bardzo bym chciał, aby ta nienawiść się zakończyła.
falkon pisze:
21 wrz 2019, 19:19
W imię czego tak się poróżniliśmy?
Myślę, że na skutek zewnętrznych interesów. Ale nie chcę otwierać nowego pola konfliktu. W końcu nie muszę za wszelką cenę mieć racji.
falkon pisze:
21 wrz 2019, 19:19
nie zadziałbyś kogoś dla idei
A co to znaczy zadziałbyś?Czy to nie jest aby obraźliwe? :)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#24 Post autor: skaranie boskie » 22 wrz 2019, 21:14

lczerwosz pisze:
21 wrz 2019, 22:41
w tej formacji, którą ogarniacie taką nienawiścią
Niewłaściwie to odbierasz, Leszku.
Ja nie znam uczucia nienawiści. Kocham wszystkich, zgodnie z przykazaniem miłości, które jest we mnie zakodowane i nie ma opcji, by go wykorzenić. Miłość jednak nie może polegać na bezkrytycznym popieraniu kogoś, kto czyni zło. Przynajmniej zło w moim pojęciu. To właśnie miłość pcha mnie do krytyki, wyznacza granice, których zabraniam bliźniemu przekraczać. A właściwie to nie zabraniam, jedynie zwracam uwagę, że je przekroczył. Bądź łaskaw zauważyć, że nigdzie nie nawoływałem do nienawiści, nie proponowałem traktowania rządzących niewłaściwie. Zdarza mi się, co prawda, zapowiadać im karę, ale nie nienawiść jest tej zapowiedzi źródłem, jeno poszanowanie dla prawa, które - skoro przyszło nam żyć w pewnej wspólnocie - każdego z nas dotyczyć musi i każdemu powinno wystawić rachunek za jego czyny.
Pan Jarosław i jego świta popełnili już masę przestępstw względem prawa wspólnoty, którą przyszło im administrować i wszelkie próby dostosowywania tegoż prawa do swoich wyczynów, nie zmienia faktu, że je łamią. I za to muszą ponieść adekwatną karę, tym bardziej, że już raz łamanie prawa zostało im wybaczone, z czego skwapliwie skorzystali, by... łamać je tym skuteczniej.
Nie neguję twojej wiary w dobre intencje ekipy pana K. Niestety, nawet w religii, na którą tak chętnie się powołują, sam szef twierdził, że "po owocach ich poznacie". Cóż, kiedy jedynymi owocami, jakie spadają z drzewa o nazwie PiS, są zdziczałe, gorzkie jabłka, na dodatek ewidentnie zgniłe. To i tylko to nastawia mnie do nich krytycznie, ględzenie zaś o nienawiści doskonale wpisuje się w strategię tych, o których rozmawiamy. Zauważ, że nigdy w powojennej historii, nawet w stanie wojennym, nasz naród nie był tak podzielony i skłócony, jak jest po czterech latach rządów ludzi spod znaku Kaczyńskiego. Czy to nie daje Ci do myślenia? Myślę, że powinno, zwłaszcza w kontekście tego, co byłeś łaskaw napisać:
lczerwosz pisze:
21 wrz 2019, 22:41
Mam mózg, chyba stale niezgorszy
Dopisałem minutę później:
Przez ostatnie cztery lata, państwo, którego obywatelem jestem i ja (choć według pana Jarosława, jako niekatolik właściwie być nie powinienem) zostało bardziej zniszczone, niż przez półwiecze komunizmu. Wbrew opowieściom pisowców o Polsce w ruinie, przed ich dojściem do władzy było w największym rozkwicie. Siłą rozpędu, gospodarka jeszcze się kręci, ale już coraz wyraźniej spowalnia. Jeśli oni porządzą kolejne cztery lata, pięć stów na dziecko, nie wystarczy nawet na flaszkę. Wtedy spauperyzowane społeczeństwo zacznie szukać ratunku u innej opcji, ale cudów nie ma, przyjdzie zacisnąć pasa. Co powiedzą wówczas Pisowcy? To proste, okrzykną, że za ich rządów to było super, a ich przeciwnicy znowu rujnują kraj, klękają na kolana przed Unią i tym podobne brednie, który ciemny lud - nie uwłaczając Tobie. Leszku - znowu kupi. Bo lud z natury jest ciemny i na to nie ma rady.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#25 Post autor: lczerwosz » 22 wrz 2019, 22:51

No a ja mam inne przekonania.

@psik
Posty: 676
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#26 Post autor: @psik » 30 paź 2019, 07:14

Ostanie posiedzenie sejmu odbyło sie niezgodnie z prawem, bowiem nie uzupełniono stanu posłow do 460 sztuk. W ostanim okresie zmarło dwoch posłów, natomiast stan poselski uzupełniono tylko o jednego posła. Bezprawnie zatem, bo Sejm RP powiniem być w tej liczbie, o której wspomina Konstytucja RP.
Nawet po takim fakcie widać jakie podejście do prawa i sprawiedliwości ma rządząca partia. Mamy państwo z kartonu od kilkunastu lat, a wy ciągle uczestniczycie w tym sporze dla gawiedzi, w tym teatrzyku. Wtłoczono was w taką narrację i bijecie się jak w pełni autonomiczne marionetki.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”