• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

dyskusje o polityce
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#1 Post autor: skaranie boskie » 11 wrz 2019, 23:10

Jakiś czas temu postanowiłem dać sobie na luz z pisaniem o polityce i nawet mi wychodziła realizacja tego postanowienia.
Tym bardziej nie chciałem zabierać głosu w czasie kampanii wyborczej. I pewnie bym milczał, gdyby nie dzisiejsze posunięcie rządzących, które nie ma precedensu w historii polskiego parlamentaryzmu.
Cóż takiego się stało?
Otóż prezydium Sejmu, w osobie pani marszałek Witek, na nieuzasadniony pisemnie wniosek grupy posłów koalicji rządzącej i opozycji (sic!) w osobie (jednej) pana wicemarszałka Terleckiego, zarządziła przerwanie posiedzenia Sejmu i wznowienie obrad w dniach 15 i 16 października, czyli już po wyborach. Ja pytam, nad czym ma obradować Sejm, który zapewne w sporej części będzie się składał z ludzi, których mandaty właśnie będą wygasały?
Nie wiecie? Ja też nie wiem, ale się domyślam.
Jest kilka opcji, jakie nam zaserwuje partia rządząca. Spróbuję je wypunktować, zakładając dwa scenariusze wyborcze.
Pierwszy - wygrywa PiS i zebrany po wyborach stary sejm hucznie świętuje zwycięstwo. Wolno im, a co!
Drugi - PiS wybory przegrywa... I tu rysuje się kilka opcji:
1. Ponieważ kadencja Sejmu trwa do zwołania pierwszego posiedzenia nowego, PiS wprowadza do porządku obrad punkt o przedłużeniu kadencji do czasu wyjaśnienia przez Trybunał Konstytucyjny, wątpliwości, czy wybory odbyły się zgodnie z konstytucją. Przyjaciółka pana Prezesa Polski, pani Julia Przyłęcka postanawia rozpatrzyć sprawę w najkrótszym możliwym terminie, a więc już w roku 3899. Do tego czasu pan prezydent Duda nie rozpisuje nowych wyborów.
2. Ponieważ w dniu wyborów jakieś zielone ludki zdemolują dwa, może trzy lokale wyborcze w Pcimiu Dolnym i w okolicy, PiS zaskarży wynik do Sądu Najwyższego. Wybrana przez nominatów pana Ziobry z KRS Izba Spraw Nadzwyczajnych orzeknie, że miało to istotny wpływ na wynik i unieważni wybory.
3. Na przeniesionym w czasie posiedzeniu Sejm uchwali poprawkę do ustawy budżetowej w postaci 99 nowych prezentów finansowych dla różnych grup społecznych, co będzie kukułczym jajem podrzuconym nowej władzy. Budżet bowiem takich prezentów nie wytrzyma i finanse publiczne posypią się na łeb, na szyję. To z kolei spowoduje drastyczny wzrost kosztów utrzymania, załamanie gospodarki, a więc spadek dochodów ludności, możliwe zamieszki i powrót PiS do władzy na fali społecznego niezadowolenia, pan Kaczyński zaś zostanie okrzyknięty Zbawcą Narodu, a jego kotu nada się honorowe obywatelstwo i miano Kasztanki.
4. Czwartej opcji nie ma, bo pan Kaczyński i jego świta doskonale sobie zdają sprawę, że po utracie władzy czeka ich tylko jedno - kraty!

Nie darmo pisałem kiedyś, że pan Prezes Jarosław władzy raz zdobytej nie odda, póki będzie żył. Ja, kurwa, wymiękam. Mam dom do sprzedania, jeśli są chętni, to proszę o kontakt, bo postanowiłem spierdalać z tego kraju, zanim sam nie zejdę do poziomu wyznawców tego pana i zanim owo spierdolenie przestanie być możliwe.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#2 Post autor: lczerwosz » 13 wrz 2019, 09:47

Tekst
Uciekaj, uciekaj, bo cię wiatr zatrzyma
Uciekaj, uciekaj, bo cię deszcz zatrzyma
Znów chmury na niebie, daleko do ciebie
Hej, daleko do ciebie
Uciekaj, uciekaj, bo cię wiatr zatrzyma
Uciekaj, uciekaj, bo cię mgła zatrzyma
Już nocka na niebie, jak ja znajdę ciebie
Hej, jak ja znajdę ciebie
Uciekaj, uciekaj, bo cię wiatr zatrzyma
Uciekaj, uciekaj, bo cię śnieg zatrzyma
Słoneczko na niebie, jak blisko do ciebie
Hej, jak blisko do ciebie
Źródło: Musixmatch
Autorzy utworu: ANDRZEJ ZIELINSKI / leszek aleksander moczulski
https://www.youtube.com/watch?v=-1zDlcoIOTw

resztę dywagacji autora pomijam milczeniem, jako objaw już dobrze widoczny jakiejś manii politycznej, nieuleczalnej chyba

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#3 Post autor: skaranie boskie » 13 wrz 2019, 21:56

lczerwosz pisze:
13 wrz 2019, 09:47
resztę dywagacji autora pomijam milczeniem, jako objaw już dobrze widoczny jakiejś manii politycznej, nieuleczalnej chyba
Jak kali komuś ukraść krowy to jest dobrze. Dla Kalego i dla jego plemienia.
Jak ktoś zwróci uwagę, że tak nie można - kali ściąć oszczercy głowa.
Już to kiedyś pisałem - stosunek Amerykanów do lokalnych dyktatorów, oczywiście proamerykańskich, zawsze wyrażał się w słowach: Skurwysyn, ale nasz. Dziś ci skurwysyni robią za terrorystów. To tak ku przestrodze...
lczerwosz pisze:
13 wrz 2019, 09:47
Autorzy utworu: ANDRZEJ ZIELINSKI / leszek aleksander moczulski
A tuś mnie zaskoczył z tym Leszkiem Moczulskim. Piosenkę znam doskonale, ale nigdy bym tego pana o takie talenta nie posądzał.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#4 Post autor: lczerwosz » 14 wrz 2019, 00:59

Leszek Moczulski, właśc. Robert Leszek Moczulski – polski dziennikarz, publicysta, polityk, historyk i geopolityk, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Działacz opozycji w okresie PRL, wielokrotnie aresztowany, łącznie przez około sześć lat więziony w tym okresie z przyczyn politycznych. Wikipedia
Data i miejsce urodzenia: 7 czerwca 1930 89 lat, Warszawa
Partia: Konfederacja Polski Niepodległej
Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski
Leszek Aleksander Moczulski (ur. 18 lutego 1938 w Suwałkach[1][2], zm. 17 grudnia 2017 w Krakowie[3]) – polski filolog, poeta, autor tekstów piosenek. Od 1956 roku mieszkał w Krakowie. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Napisał słowa do wielu utworów Skaldów, m.in. Cała jesteś w skowronkach. Jego poezję śpiewali też Marek Grechuta (np. Korowód), Grzegorz Turnau (np. Do wód) oraz Czesław Niemen (Z pierwszych ważniejszych odkryć). Wydał także kilka tomików literackich: 70 widoków w drodze do Wenecji (1992), Elegie o weselu i radosne smutki (1997), Jej nigdy za późno, Dziękczynienia po Komunii Świętej (2006) i kilkanaście książek dla dzieci, m.in. Moje kotki, Siedem dni stworzenia świata[4]. Napisał słowa do 7 utworów na płycie Anawa, którą nagrała Anawa wspólnie z Andrzejem Zauchą, a także połowę tekstów z płyty Wołanie o słońce nad światem zespołu Dżamble[5]. Był autorem słów do oratoriów Jana Kantego Pawluśkiewicza[8] Nieszpory ludźmierskie (1992) i Droga, Życie, Miłość – Oratorium o Męce i Zmartwychwstaniu Pana (2000).

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#5 Post autor: skaranie boskie » 14 wrz 2019, 07:47

dziękuję
:beer: :beer: :beer:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#6 Post autor: lczerwosz » 14 wrz 2019, 14:36

A mnie się bardzo podoba program PO. Jest super realistyczny. PO chce podwyższyć płace nie tylko minimalne, ale wszystkie. I to nie kosztem przedsiębiorców, którzy nic nie stracą, bo dopłaci Państwo. 240 miliardów odłożone jest przecież z VAT i 150 miliardów z OFE daje prawie 400 miliardów. I jeszcze Unia miała wstrzymać dotacje, to teraz wyrówna. Wystarczy na całą kadencję albo i następną. To nie jest kolejny przekręt?

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#7 Post autor: lczerwosz » 14 wrz 2019, 14:40

skaranie boskie pisze:
11 wrz 2019, 23:10
arządziła przerwanie posiedzenia Sejmu i wznowienie obrad w dniach 15 i 16 października, czyli już po wyborach. Ja pytam, nad czym ma obradować Sejm, który zapewne w sporej części będzie się składał z ludzi, których mandaty właśnie będą wygasały?
Wiem już po co. Tu jest wiarygodna odpowiedź:
https://wpolityce.pl/polityka/463821-op ... byc-gorsze

Awatar użytkownika
tabakiera
Posty: 4801
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:48
Płeć:

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#8 Post autor: tabakiera » 15 wrz 2019, 01:52


Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#9 Post autor: skaranie boskie » 15 wrz 2019, 20:59

lczerwosz pisze:
14 wrz 2019, 14:40
Wiem już po co. Tu jest wiarygodna odpowiedź:
https://wpolityce.pl/polityka/463821-op ... byc-gorsze
Autor tego paszkwilu nazywa się Stanisław Janecki.
Oto, co pisze o nim wikipedia (niewykluczone, że jest również autorem poniższego):

(...) Od kwietnia 2016 jest jednym z prowadzących program „W tyle wizji”, emitowany w TVP Info. (...) Już choćby to go wyklucza go z grona ludzi wiarygodnych - przypis mój.
W 2017 roku magazyn Press opisał przypadki nierzetelności dziennikarskiej Janeckiego. Dotyczyły one m.in. sceny politycznej w Holandii czy powoływania się w materiale prasowym na fikcyjnego członka sztabu NATO w Brukseli Ronalda van der Werve. Krytyka obejmowała także stosowane przez Janeckiego metody zarządzania pracą redakcji oraz jego koneksje polityczne, mające wpływać negatywnie na jego wiarygodność jako dziennikarza.

Myślę, że to wystarczy, choć od siebie dodam, że opisany scenariusz wcale nie wydaje się nieprawdopodobny. Pan prezes Polski jest gotów na każde działanie, o ile zapewni mu ono trwanie przy władzy. Wszak nie spełnił jeszcze swojego snu o zbawieniu Polski, który to był opowiedział onegdaj w słynnym wywiadzie.
https://www.youtube.com/watch?v=h-aBKB7bit0
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#10 Post autor: lczerwosz » 15 wrz 2019, 22:20

No widać go pewna pewna klasa nie lubi. Zależy kto pisze do magazynu Press. Kiedyś była w PRL taka sekta: Pierwsze przykazanie - Wierzę w słowo drukowane. Np. Trybunie Ludu.
To nie paszkwil tyko żartobliwa antycypacja. Zabolało, przepraszam.
Janecki jest m.in. fizykiem i już tylko za to go lubię. W tyle wizji jest, moim zdaniem, dużo lepsze niż szkło kontaktowe. Wolno mi jeszcze, choć agresja lewacka jest silna.
Ale nie odniosłeś się do pięknej wizji zwrotu 400 miliardów z Luksemburga albo innego wiarygodnego miejsca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”