• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Rocznica 17 września 1939 roku ...

dyskusje o polityce
Wiadomość
Autor
bronmus45

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#41 Post autor: bronmus45 » 23 wrz 2018, 17:01

Jeżeli uważasz, że bez tej agresji i faktów już dokonanych sowieci zdobyliby tak olbrzymi zasięg wpływów i przy innym rozkładzie udziału zwycięzców w tej wojnie, to ja nawet nie muszę podejrzewać - Ty jesteś idiotą ...

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#42 Post autor: skaranie boskie » 23 wrz 2018, 18:07

Czy Sowieci dokonali agresji na Czechosłowację?
Według mojej - zapewne niedoskonałej - wiedzy, to hitlerowskie Niemcy dokonały aneksji. A przecież po wojnie sytuacja tego kraju niewiele różniła się od naszej. I kto tu wygłasza idiotyzmy, nadając im rangę prawdy objawionej?

A już zupełnie z innej beczki...
Widzę, że lubisz dyskutować, przekonywać do swoich racji. To bardzo fajne jest i tego Ci na pewno nikt nie zabroni. Najlepszym dowodem fakt, że wciąż z Tobą dyskutuję. Najczęściej na argumenty, trochę na domniemania idiotyzmu, czy innej głupoty, ale zawsze w ramach jakiejś, od początku przyjętej, konwencji. Czy naprawdę dopatrujesz się w naszej dyskusji znamion prześladowania Ciebie? Myślę, że miałbyś trudność z udowodnieniem takiej opinii.
Tymczasem czepiasz się, gdzie to tylko możliwe naszych moderatorów, którzy tylko rzetelnie wykonują swoje obowiązki, przypisując im jakiś niesamowity spisek wymierzony w twoją osobę. Takim zachowaniem stwarzasz pozór, że nasze - rzucane mimochodem w tej akurat dyskusji - epitety, niewiele odbiegają od rzeczywistości.
Mam dla Ciebie propozycję. Zostań Ty już sobie w tym dziale, opisuj swoje objawienia i od... stosunkuj się raz na jutro od naszych modów, z których żaden nie potraktował Cię inaczej, niż byłeś łaskaw na to zasłużyć.
Nawet ten pokój Ci założę, ale pod warunkiem, że będziesz w nim szkalował ani portalu, ani żadnego z jego użytkowników, niezależnie od statusu tegoż.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

bronmus45

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#43 Post autor: bronmus45 » 23 wrz 2018, 18:36

Łomatkobosko!!! Zajęcie pod swoją okupację całej Polski ukazywało na mapie jakąś linię. No i według tejże linii - palcem po mapie - Stalin zarysował granicę swoich wpływów. Mógł to uczynić tylko w przypadku, gdy to on przesądził o wynikach wojny. A tak się właśnie stało. Jeszcze więc raz przypominam, że sytuacja wyglądałaby wręcz odmiennie, gdyby nie dokonany fakt zagarnięcia Polski 17 września i inny układ zwycięzców. I tyle na ten temat. Więcej już mi się nie chce dyskutować.
...
Co do tematu pokoju - nie będzie nigdy pokoju (w sensie spokoju), jeśli obywatel Lczerwosz nadal swój nos ma zamiar tam wścibiać. I tyle na ten z kolei temat. Pamiętam go jeszcze z dawnych czasów, a moja pamięć góralska nie przebacza nigdy ...

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#44 Post autor: skaranie boskie » 24 wrz 2018, 23:46

bronmus45 pisze:
23 wrz 2018, 18:36
nie przebacza nigdy ...
Bez komentarza, bo gdybym skomentował, musiałbym się rozpisać na 99 stron opisując ilekroć Tobie zostało wybaczone.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

bronmus45

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#45 Post autor: bronmus45 » 25 wrz 2018, 02:23

Jeśli użytkownik zostaje karany za błędny sposób myślenia i oceniania przez moderatora, no ... to jest o wiele poważniejszy grzech moderacji niż często emocjonalnych wypowiedzi użytkownika. I do tego nie powinno się mieć najmniejszych wątpliwości.

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#46 Post autor: szczepantrzeszcz » 09 lis 2018, 10:21

...że dostaliśmy cios w plecy, trudno zaprzeczyć. Czy podstępny? Nie, cios był naturalną konsekwencją istnienia czerwonych megajaczejek po obu stronach polskiej granicy. Trudno uwierzyć, by politycy Drugiej RP nie zdawali sobie sprawy, czego się można po Dżugaszwilim spodziewać. Wszelkie "achy", "ochy" oraz rozdarte w tej kwestii szaty traktuję jak element dyskusji, w której każdy z rozmówców pragnie światła reflektorów skupić na sobie.

Osobiście wolę być dumny z faktu, że niewielka polska armia (oceniania jako siodma albo ósma co do wielkości na świecie) przez miesiąc stawiała opór dwóm największym.

...ale ja nie o tym chciałem napisać.

Rozmowa, pomijajac standardową w takich przypadkach wymianę ciosów, skupiła się na dyskusji, komu zawdzęczamy opuszczenie przez Sowietów terytorium Rzeczpospolitej. Otóż wydaje mi się (a przykład wojny w Afganistanie jest dobitny), że wyjście wojsk zawdzięczamy socjalistycznym ideom, które element destrukcji każdej formy organizacyjnej mają głęboko i nieodmiennie zakodowany i które lepiej sprawdzać by było na szczurach, ale ta ochrona praw zwierząt... Sowiecka Rosja się rozpadła, bo rozpaść się musiała, a Polacy, wbrew temu, co propaganda wciska od kilku dekad, kłócąc się i spierając (tak jak każdy inny naród) wykorzystali sytuację i dzisiaj żyje im się lepiej.

Lech Wałęsa? Nie będę się rozpisywać. Do publicystyki wrzucę swoje wypociny, powstałe przy okazji dyskusji związanej z ujawnieniem pewnych dokumentów. Jak ktoś nie znajdzie sobie innego, bardziej twórczego zajęcia, przeczytać może tutaj.

SAM

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#47 Post autor: SAM » 09 lis 2018, 15:52

Ciekaw jestem bardzo, czemu to akurat dziś - gdy już upłynęło sporo czasu od publikacji bronmusa45 - wystartowałeś ze swoimi przemyśleniami.
Czy aby na pewno swoimi, czy też pisanymi na zamówienie?
Odpowiem ciekawostką - w pewnych kręgach (nie takich znowu małych) sądzi się, że tym "poszukiwanym Bolkiem" jest ... Lech Kaczyński - i co Ty na to?

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#48 Post autor: lczerwosz » 09 lis 2018, 17:32

Sam Bronek jakby przemówił. Doprawdy trudno wyrzec się poglądów, a najtrudniej ślepej miłości i nienawiści.

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#49 Post autor: szczepantrzeszcz » 09 lis 2018, 18:57

lczerwosz pisze:
09 lis 2018, 17:32
Doprawdy trudno wyrzec się poglądów...
Niedobrze, kiedy ktoś wyrzeka się poglądów. Skojarzenia z rewolucyjnym sposobem załatwiania spraw nasuwają się same. Lepiej zmieniać. Ewoluować. W wyniku ewolucji dorobiliśmy się piramid, umiejętności wytwarzania ruskich pierogów, poezji Leśmiana oraz whisky Glenfiddich, a w wyniku rewolucji? Tylko krew (od zaraz i bez ograniczeń) a potem smród na następne stulecia.
lczerwosz pisze:
09 lis 2018, 17:32
...a najtrudniej ślepej miłości...
Pozwól wierzyć, że ślepa miłość, to taka, której nie potrzebujemy się wyrzekać.
lczerwosz pisze:
09 lis 2018, 17:32
...i nienawiści.
Wydaje mi się, że z nienawiścią sprawa gorsza. Nienawiść trzeba przezwyciężyć. Jak? Nie mam pojęcia, ale przypuszczam, że jest to trudniejsze od dyskusji na literackich forach.

...powiadają, że jutro też słońce wstanie :tan:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Posty: 1847
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Rocznica 17 września 1939 roku ...

#50 Post autor: Gorgiasz » 09 lis 2018, 19:01

...powiadają, że jutro też słońce wstanie
Czegóż to ludziska nie gadają... :jez:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”