• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

dyskusje o polityce
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
SAM

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#31 Post autor: SAM » 22 lis 2018, 18:07

lczerwosz pisze:
22 lis 2018, 16:17
Jesteś SAMie niewolnikiem swoich poglądów, zupełnie, jak pewien Bronek, który nie mógł uwierzyć, że ktoś może myśleć inaczej i szerzej. Pisał, jakby mu płacili za wyznawanie jakby "pseudowiary", obrażał innych inaczej myślących.
Sam nie przyjmował żadnych merytorycznych argumentów.
Takie wierzenia powstają w wyniku zapotrzebowania jednostki na wsparcie, a niewiele bardzo silnych osobowości jest w stanie obyć sie bez takiego poparcia. Jak go nie ma wśród najbliższych to lgną do dowolnej skrajności i ślepo, bezrefleksyjnie wierzą. A politykom się raczej nie wierzy. Podobnie jak wielu cudotwórcom, którzy doskonale obiecują.
- a nie uważasz przypadkiem, że swoimi tutaj słowami obrażasz właśnie takich jak ja?!!! Czyżby to kolejny przykład na to, że istnieje jednak podział na sorty, wśród których tacy jak Ty mają prawa "nadludzi" ...?!!! - :down:

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#32 Post autor: skaranie boskie » 22 lis 2018, 20:06

eka pisze:
21 lis 2018, 08:49
w niedalekiej przyszłości zapowiedział atak Rosji na Ukrainę.
Jasnowidz?
Święty może? Proponuję wymienić pomniki JP2 na Wielkiego Lecha. Ten pierwszy wszak jeno duchowi rozkazywał zstępować i odmieniać. To każdy potrafi.
eka pisze:
21 lis 2018, 08:49
Gabriel Narutowicz był prezydentem Polski przez 5 dni i też ma swoje pomniki.
Różnica między tymi dwoma jest zasadnicza, pomimo podobnej zasługi. Pierwszy zginął w zamachu z pobudek politycznych, poza tym był pierwszym prezydentem Polski, co też jest warte upamiętnienia. Drugi też był prezydentem, choć ani pierwszym, ani dobrym. Też zginął, jednak w zwyczajnej katastrofie spowodowanej ludzką głupotą, do której prawdopodobnie sporo własnej dołożył.
Przywołałaś przykład Gruzji. Jak go dokładnie prześledzisz, zauważysz, że tam przed przyśpieszonym wypełnieniem losu uratował go pilot, któremu nota bene odpłacił obelgami. Rzeczywiście egzemplarz godny cokołu. Najlepiej ustawić go na nim w towarzystwie "tej małpy w czerwonym" i dziada, opatrując pamiątkową tablicą z sentencją "spieprzaj dziadu!".
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#33 Post autor: eka » 22 lis 2018, 22:59

1. Nietchórzliwa umiejętność wyciągania politycznych wniosków wobec wtedy już realizowanych ambicji i interesów rosyjskiego imperializmu.

2.
skaranie boskie pisze:
22 lis 2018, 20:06
poza tym był pierwszym prezydentem Polski, co też jest warte upamiętnienia.
A Lech Kaczyński był pierwszym polskim prezydentem i pierwszym prezydentem miasta Stołecznego Warszawy, i jednym z nielicznych prezydentów na świecie, którzy zginęli w katastrofie lotniczej na terenie, dodajmy nieprzychylnego nam państwa, które do tej pory nie raczyło oddać wraku samolotu.

Czy bardziej na upamiętnienie w postaci pomnika zasługuje osoba zamordowana od niezamordowanej?
Abstrahując od tematu posta, idąc w groteskę, można w ten sposób wnioskować o pomnik dla każdego mafioza ustrzelonego skutecznie.

3. Wyjaśniłam już SAM-owi, ale zapewne nie czytałeś całego wątku, więc powtórzę. Parę milionów Polaków uważa postawienie tego pomnika za zasadne. I koniec dyskusji. Demokracja polega na tolerancji wobec odmiennych postaw. Chyba nie trzeba tego tłumaczyć liberałowi.
BTW, inny naród docenił śp. Prezydenta.
My wiadomo, my Polacy...

https://natemat.pl/140861,lech-kaczynsk ... -gruzinski

SAM

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#34 Post autor: SAM » 23 lis 2018, 06:51

Inne narody z całego świata doceniają Lecha Wałęsę. Większa część polskiego społeczeństwa - ta jeszcze nie skażona PiS-em - również. Jedynie obłąkańczo chore fobie pewnego człowieka spowodowały tak dziwną sytuację.
To, co natomiast mnie tłumaczyłaś odnośnie zasadności stawiania pomników Lechowi Kaczyńskiemu spotkało się z równie z zasadnym moim "kontrttłumaczeniem". Nic mniej wartym od Twojego.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#35 Post autor: lczerwosz » 23 lis 2018, 13:47

SAM pisze:
23 lis 2018, 06:51
Inne narody z całego świata doceniają Lecha Wałęsę
Niech kandyduje na szefa UE albo ONZ, popieram.

SAM

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#36 Post autor: SAM » 23 lis 2018, 17:30

lczerwosz pisze:
23 lis 2018, 13:47
SAM pisze:
23 lis 2018, 06:51
Inne narody z całego świata doceniają Lecha Wałęsę
Niech kandyduje na szefa UE albo ONZ, popieram.
Może jednak zdecydujesz się na utworzenie na stronach ósmego piętra kabaretu? Bo większość Twoich tutaj wypowiedzi nadaje się - po pewnej obróbce - do zaprezentowania w formie skeczów. :((

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#37 Post autor: lczerwosz » 23 lis 2018, 20:41

SAM pisze:
23 lis 2018, 17:30
Bo większość Twoich tutaj wypowiedzi nadaje się - po pewnej obróbce - do zaprezentowania w formie skeczów
Niezwykle mi miło. :jez:
Możesz zająć się tą obróbką, a wszyscy docenią. Mój awans do lepszego sortu murowany.

SAM

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#38 Post autor: SAM » 23 lis 2018, 20:48

lczerwosz pisze:
23 lis 2018, 20:41
SAM pisze:
23 lis 2018, 17:30
Bo większość Twoich tutaj wypowiedzi nadaje się - po pewnej obróbce - do zaprezentowania w formie skeczów
Niezwykle mi miło. :jez:
Możesz zająć się tą obróbką, a wszyscy docenią. Mój awans do lepszego sortu murowany.
b.k.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#39 Post autor: skaranie boskie » 23 lis 2018, 23:09

eka pisze:
22 lis 2018, 22:59
Nietchórzliwa umiejętność wyciągania politycznych wniosków wobec wtedy już realizowanych ambicji i interesów rosyjskiego imperializmu.
Mam sąsiada, który równie nietchórzliwie potrafi wyciągać wnioski wobec wszelkich interesów, a więc jego spektrum jest znacznie szersze, niż byłego Lecha Kaczyńskiego. Czy nie bardziej należy mu się za to pomnik?
Eko, z całym szacunkiem. Opowiadasz brednie. Obaj Kaczyńscy cierpią (dobra jeden już nie cierpi) na rusofobię. Ta przypadłość stała się główną przyczyną zmniejszenia ich stanu osobowego. Gdybyś uważnie przestudiowała stenogramy z czarnych skrzynek tupolewa, wiedziałabyś, że kontroler ze smoleńskiego lotniska wyraźnie powiedział, że nie ma warunków do lądowania i zaproponował zapasowe lotnisko w Mińsku, ostateczną decyzję pozostawiając jednak pilotowi. Gdyby to był rejsowy lot pasażerski, pilot bezdyskusyjnie musiałby odstąpić od lądowania, tu pozwolenie na samodzielną decyzję było podyktowane względami dyplomatycznymi. W końcu nie wypada odmówić zgody na lądowanie głowy państwa.
Problem tkwił w tym, że gdyby pilot zdecydował się na lądowanie w Mińsku, Największy Z Prezydentów W Całym Wszechświecie zwyczajnie by nie zdążył na imprezkę w Katyniu, na której to zaplanował całkowitą dezaktywację wrogiego mocarstwa, przy użyciu całego arsenału, jakim dysponowała wówczas Rzeczpospolita, czyli idiotycznych opowiastek o złej Rosji i dobrej, sponiewieranej przez cały świat Polsce. Miało to być największe w historii zwycięstwo moralne polskiego oręża i nie można było dopuścić do jego pominięcia. I to jest święty powód do postawienia tego męża opatrznościowego na cokole.
Z drugiej strony strasznie mnie dziwi zakłamanie Kaczyńskich, którzy tak strasznie nienawidzą Rosji w słowach, a jednocześnie robią wszystko, by nasz kraj pchnąć w jej objęcia. Nie wydaje Ci się to dziwne?
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Oto jest pytanie, na które nie umiem znaleźć sensownej odpowiedzi.

#40 Post autor: lczerwosz » 23 lis 2018, 23:35

skaranie boskie pisze:
23 lis 2018, 23:09
Opowiadasz brednie.
skaranie boskie pisze:
23 lis 2018, 23:09
Z drugiej strony strasznie mnie dziwi zakłamanie Kaczyńskich, którzy tak strasznie nienawidzą Rosji w słowach, a jednocześnie robią wszystko, by nasz kraj pchnąć w jej objęcia. Nie wydaje Ci się to dziwne?
Z całym szacunkiem, ale opowiadasz brednie. Nie podałeś w swojej wypowiedzi nawet cienia uzasadnienia. POdobnie jak POniektórzy POlitycy twierdzą, że jakoby następuje POlexit i zaraz potem straszna satrapia.
Ciekawe, że na komisjach śledczych stale jeszcze nie stosują łamania kołem, a kiedyś uważano, że to przywraca pamięć. Osobiście uważam, że lepiej przepuścić wolno 10 przestępców, niż jednego niewinnego niesłusznie skazać. Myślę, że tych niesłusznie NIE ukaranych, nie minie piekło, dlatego koła nie zalecam.
Co do 101, to słyszałem z kręgów zbliżonych do opozycji, że nie ulega już wątpliwości, że był wybuch a nie pancerna brzoza, ale skoro masz wątpliwości, to sobie z nimi śpij. Ja już nie mam i mi z tym źle.
skaranie boskie pisze:
23 lis 2018, 23:09
zwyczajnie by nie zdążył na imprezkę w Katyniu
A byłeś kiedyś na grobach? Nie tylko najbliższych. Przemyśl, zanim napiszesz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”