• Nasze rekomendacje

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eka

#191 Post autor: eka » 15 lis 2020, 10:39

Alicja Jonasz pisze:
14 lis 2020, 16:54
- Zawsze to raźniej z biedą niż samemu na świecie.
:)

Mini traktat o naturze pytań - zachwycił.

Oniryzm... to ciekawa działka naszej psyche, jednakowoż w żadne senniki i ich symbole nie wierzę. Zdarzyło mi się jednak w 100% potwierdzić sen, zapisany w nastoletnich pamiętnikach. Po kilku miesiącach urealnił się jedną konkretną scenką, która biorąc pod uwagę niemal zerowy stopień prawdopodobieństwa nie powinna mieć miejsca.
Przestałam zapisywać sny.

Miłej niedzieli, Alicjo.
:kofe:

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz

#192 Post autor: Alicja Jonasz » 21 lis 2020, 19:48

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu fr. 82
Drogi przyjacielu, nie mówmy dziś o śmierci. Niech kostucha nawet przez całą noc łazi wokół domu i stuka w okiennice, niech potrząsa kosą, głośno mlaska i zgrzyta zębiskami! Nie wpuścimy jej! Nie tym razem...
Siądziemy przy kominku i patrząc, jak ogień wesoło skacze, jak się ku nam wyrywa, będziemy wcinać karpatkę.
Drogi przyjacielu, nie wyobrażasz sobie, jaka to ulga, jaka radość, jaki sen spokojny, oddech niczym motyl - lekki, ile słów niewypowiedzianych, myśli prędkich, oszalałych, widzieć cię z dnia na dzień coraz zdrowszym.
Szczęście może mieć smak rosołu...
Drogi przyjacielu, pójdziemy dziś na spacer, najlepiej tą ścieżką, po której co wieczór biegną do rzeki jednorożce. Tam jest teraz najpiękniej. Najpierw jednak zjedzmy śniadanie, płatki kukurydziane z mlekiem, do tego kawa, potem poukładajmy nasze sny do szufladek. Niech nie pałętają się po ogrodzie, kiedy nas nie będzie.
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
Lucile

#193 Post autor: Lucile » 24 lis 2020, 19:46

Alicja Jonasz pisze:
21 lis 2020, 19:48
Szczęście może mieć smak rosołu...
Alicjo, to urocze!
Alicja Jonasz pisze:
21 lis 2020, 19:48
Drogi przyjacielu, nie mówmy dziś o śmierci. Niech kostucha nawet przez całą noc łazi wokół domu i stuka w okiennice, niech potrząsa kosą, głośno mlaska i zgrzyta zębiskami! Nie wpuścimy jej! Nie tym razem...
Nie, nie mówmy. Sarnia Dolina nie może nią zostać dotknięta, proszę!

Pozdrawiam
L
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax

[email protected]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekspres do kawy”