• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1658
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:01
Płeć:

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

#91 Post autor: Alicja Jonasz » 31 sie 2018, 10:22

eko, a jak tą właśnie częścią odczuwa się największy ból, to chciałoby się ją odrzucić, choć żal, bo dobra; tyle sprzeczności w człowieku...
eka pisze:
31 sie 2018, 09:55
Piszesz z taką łatwością, jak wybitny pianista gra trudne koncerty:)
dzięki Ci za to ładne porównanie, oj, chciałoby się tak grać, chciało! a na razie się pisze, żeby człowieka nie rozsadziło od wewnątrz, bo trudno mu potem będzie się kawałek po kawałku odnaleźć, nie? :D
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

szczepantrzeszcz
Posty: 554
Rejestracja: 28 lis 2016, 22:03

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

#92 Post autor: szczepantrzeszcz » 31 sie 2018, 16:00

Alicja Jonasz pisze:
31 sie 2018, 09:46
Świat, ten akwizytor z tandetą w walizce, niech sobie będzie gdzieś obok wystrojony w kiczowaty garniturek lizusa, z tupecikiem na łysej pale, niech goni przed siebie bez ustanku, spocony, zarumieniony, niech robi fikołki, głupie miny i tanie triki iluzjonisty.
Szczepan dołącza do wyrazów uznania.

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

#93 Post autor: Lucile » 31 sie 2018, 18:57

Alicja Jonasz pisze:
31 sie 2018, 09:46
Nie dla mnie te popisy, proszę pana! Ja tu sobie siedzę ot tak, bo lubię, bo mi to odpowiada, i nie zamierzam wcale klaskać ani prawić panu komplementy!
Niech pan spada!
I słusznie, niech spada i nie zakłóca dobrze rozpoczętego dnia.
Alicja Jonasz pisze:
31 sie 2018, 09:46
dobrze jest zaczynać dzień od kawy pitej we własnym domu wśród znajomych sprzętów
Chciałoby się tak posiedzieć z Tobą - pełna wdzięku, ciepła Pani urokliwej Doliny - i niespiesznie popijając aromatyczną, poranną kawę (dla mnie nieodzowny codzienny rytuał) pogwarzyć, może nawet o najważniejszym Przyjacielu?

Zawsze z zainteresowaniem "kukam" co też nowego zaparzył kawowy ekspres.
Jak do tej pory działa bezawaryjnie.

Pozdrawiam
L
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1658
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:01
Płeć:

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

#94 Post autor: Alicja Jonasz » 31 sie 2018, 21:19

szczepan, a więc udało mi się to zdanie? :) dziękuję, że zaglądasz :)
Lu, pisz mi tak ładnie co dzień, a rozleniwię się i nawet kawy nie będzie mi się chciało zrobić :D dziękuję za ciepłe słowa! na kawę już za późno, ale może :vino: ?
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1658
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:01
Płeć:

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

#95 Post autor: Alicja Jonasz » 01 wrz 2018, 10:54

"Ekspres do kawy" cz.XXIV - Przyjacielu fr.39
Drogi przyjacielu, obudziłam się rano, gdy pierwszy promień słońca zastukał w szyby okna. Obudziłam się, przetarłam zaspane oczy i nagle zapragnęłam z kimś porozmawiać. Nie, nie wymienić grzeczności, jak zwykłam to czynić przy spotkaniu z kimś spieszącym do pracy lub człapiącym kapeć za kapciem do piekarni za rogiem po świeże bułeczki, ale porozmawiać właśnie - tak naprawdę, otwarcie, bez sztuczności i szablonów, o siateczce żył pulsujących pod skórą, o duszy, co się w nas wierci jak opętana, chcąc zerwać się z postronka i ruszyć na spotkanie niewiadomego, o gołębim sercu, delikatnym i drżącym, albo po prostu o pająku, który jest wytrwały i cierpliwy.
Przecież wiesz, kochany, jak to jest, gdy człowiek budzi się, otwiera oczy, a wokół cisza...
***
Rozmowa jest niczym kawa - mile pobudza i inspiruje.
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1658
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:01
Płeć:

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

#96 Post autor: Alicja Jonasz » 01 wrz 2018, 14:42

"Ekspres do kawy" cz.XXIV - Przyjacielu fr.40
Drogi przyjacielu, dziś w ogrodzie widziałam tańczącą rusałkę. Przybiegają tutaj czasem w pogoni za skrawkami nici pajęczych. Spacerują wśród krzewów pojedynczo albo parami, ostrożnie, żeby nie płoszyć ptaków, i wyłapują srebrne niteczki w siatki niczym motyle. Wierz mi, warto wtedy na nie popatrzeć.
Ta spotkana o poranku wyglądała nieziemsko! W błękitnej sukni odsłaniającej szyję i ramiona, w słomkowym kapeluszu szerokim rondem ocieniającym twarz, we włosach luźno splecionych w warkocz, bosa, pląsała po trawie tak zwiewnie, tak uroczo, że unosiła się prawie, jakby była piórkiem, a nie istotą z krwi i kości. Ani jej w głowie było gonić pajęcze nitki. Trącając łodyżki kwiatów, niby przypadkiem, obracała się w tę i we w tę, kołysała na boki, śmiała radośnie, delikatna, beztroska. Trudno było nie śmiać się i nie tańczyć wraz z nią.
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1658
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:01
Płeć:

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

#97 Post autor: Alicja Jonasz » 01 wrz 2018, 22:25

"Ekspres do kawy" cz.XXIV - Przyjacielu fr.41
Drogi przyjacielu, coś mi się zdaje, że tak już zostanie - ja tutaj, w Sarniej Dolinie z wolna pogrążającej się w złocie jesieni, a ty... wśród swoich. Może tam teraz smażysz chrusty i martwisz się, co będzie jutro. Nie bądź smutny. Nasze myśli odnajdą się wszędzie, a odnalazłszy się, choćby dzielił je mur ludzkiej głupoty, przebiją go, przedostaną się, a potem łapczywie wtulą w siebie jak dwie części tej samej układanki.
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1658
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:01
Płeć:

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

#98 Post autor: Alicja Jonasz » 02 wrz 2018, 08:43

Ekspres do kawy" cz.XXIV - Przyjacielu fr.42
Drogi przyjacielu, świerszcz, o którym pisałam ci nie tak dawno, przestał grać. Zasnął, kiedy ostatnie stado bocianów skryło się za horyzontem.
- Śpij, maestro - szepnęłam, otulając go puchową kołderką. - To będzie długa noc...
A potem usiadłam przy sosnowym stoliku na werandzie i wsłuchując się w ciszę wieczoru, poczułam, jak bardzo zrobiło się pusto.
Lato odchodzi. Nawet z nikim się nie żegna, nie ogląda za siebie ani nie płacze. Nic ze sobą nie zabiera, nie lubi dźwigać, żadnych walizek, kufrów, pamiątek. Odchodzi, a ja nie potrafię go zatrzymać.
Gdyby zostało na chwilę, może dałoby się skusić na lampkę wina, może dałoby się upić, otumanić, ogłupić, może by zostało? Wtedy maestro musiałby się obudzić...
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

#99 Post autor: eka » 02 wrz 2018, 19:49

Alicja Jonasz pisze:
31 sie 2018, 10:22
eko, a jak tą właśnie częścią odczuwa się największy ból, to chciałoby się ją odrzucić, choć żal, bo dobra; tyle sprzeczności w człowieku...
Rozsądne działania świadczą o inteligencji bohaterki. Tym bardziej, że pusto, lato odchodzi, świerszcz zasnął...
Trzymam za jej racjonalność kciuki.
Tak jak lato:
Alicja Jonasz pisze:
02 wrz 2018, 08:43
Nic ze sobą nie zabiera, nie lubi dźwigać, żadnych walizek, kufrów, pamiątek.
I to jest dobre.

Pozdrawiam obie Alicje:)

Awatar użytkownika
Alicja Jonasz
Posty: 1658
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:01
Płeć:

"Ekspres do kawy" cz. XXIV - Przyjacielu

#100 Post autor: Alicja Jonasz » 17 wrz 2018, 22:11

Ekspres do kawy" cz.XXIV - Przyjacielu fr.43
Drogi przyjacielu, chyba tak już będzie zawsze ze mną, że nie z nurtem rzeki, ale tak jak ty... ciągle pod prąd.
Pewnie teraz pijesz kawę, kolejną tego wieczoru - masz rację, kiedy skrzydła zdają się być obumarłe, ona na powrót daje im moc - a więc pijesz kawę, właściwie sączysz ją jedynie, powoli, ze smakiem, z lubością wciągając w nozdrza jej aromat, pijesz, a dłonią otulasz kubek, ten zielony, ode mnie, i tak jak dawniej gapisz się w okno na gęstniejącą ciemność.
Ja tutaj rozmawiam z pająkiem, który zawisł w ciszy niczym żyrandol. Opowiadam mu o tych wszystkich wieczorach, kiedy tęskniliśmy razem...
Alicja Jonasz

"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy"
Tadeusz Woźniak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekspres do kawy”