• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

osiem dekad temu...

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

osiem dekad temu...

#21 Post autor: skaranie boskie » 08 wrz 2019, 22:04

Ja myślę, że zbytnio histeryzujemy z tą polskością.
Trzeba pamiętać, że pojęcie narodu zostało wymyślone w określonym czasie historycznym i na ściśle określone potrzeby. Te potrzeby, podobnie, jak czas stały się okropnie anachroniczne w dobie, kiedy obieg informacji na świecie zajmuje ledwie sekundy, kiedy łączność z całym światem z dowolnego miejsca jest w zasięgu każdej, nawet najbardziej niechętnej temu ręki. Rzeczywistą potrzebą epoki jest myślenie o planecie, jako o całości, zamykając się bowiem w ciasnych zaściankach państw narodowych, bardzo szybko sprowadzimy na nią nieuchronną katastrofę. a wtedy najbardziej nawet polska Polska zmieni się w pustynię pozbawioną nie tylko swoich korzeni, ale nawet i nazwy. Właśnie dlatego jestem zdecydowanie przeciwny jakimkolwiek trendom narodowościowym.
Oczywiście jestem Polakiem. Jestem dumny z historii mojego kraju, tęsknie za nim przebywając na obczyźnie i zawsze z ogromną radością do niego wracam. Nie oznacza to jednak, że mam się w tym kraju zamknąć i każdego kto używa innego języka, ma inny kolor skóry, bądź wierzy w innego, niż katolicki Boga, gonić na cztery wiatry. Takie działanie nie ma w dzisiejszych czasach absolutnie żadnego uzasadnienia. Jest po prostu irracjonalne. Równie dobrze inne narody mogłyby zawracać nas, Polaków, ze swoich granic. I muszę ze smutkiem przyznać, że miałyby tego o wiele poważniejsze powody, niż tylko nasza inność.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEKONIECZNIE Z MORAŁEM”