• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

MOWA NIENAWIŚCI

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor

Awatar użytkownika
pallas
Posty: 1693
Rejestracja: 22 lip 2015, 19:33

MOWA NIENAWIŚCI

#2 Post autor: pallas » 27 paź 2020, 18:18

Mocne, że tak powiem. przeczytany przez Ciebie tekst, daję do myślenia.
Nienawistnik mówił prawdę, a ta boli. Nie przepadamy za takimi ludźmi, którzy mówią prostu z mostu, nie owijają w bawełnę.
A jak trafią w czuły punkt to boli. Wielu mówi, że to przecież oni tego nie zrobili, źle ich zrozumieliśmy. Tłumaczą się, a nie
rzadką obrażają, że niby co on jest. Nie ma zastanowienia się. Taka osoba (nienawistnik) mówiąc do grupy czy do nas na osobności, bo i tak jest przedstawiony w przytoczonym tekście.
Nie ma zamiaru obrazić, ale pomóc nam walczyć z tym co złe czy też pomóc nam zobaczyć jacy jesteśmy. A to jest miłość, kochanie - wskazać osobom wady, który mogą być nie świadomi.
Nienawistnik to też poszukiwacz prawdy, który ją ujawnia taka jaka jest. Potrafi poruszyć stare zasady jeśli są błędne.

Czyż mowa nienawiści nie istniała od zawsze? Inaczej ją tylko nazywano, ona niszczy. Tak jak zniszczyła Nienawistnika.
Choć mogę źle odczytywać utwór, bo fantazje przy interpretacji to ja mam. Chociaż zawsze wyciągam to z tekstu.

Bardzo dobrze przeczytany tekst, idzie wyczuć charakter każdej postaci choć to krótki dramat.

Tyle ode mnie,
pallas
Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie.
/Dante Alighieri - Boska Komedia/
Nie patrzcie na człowieka, jeno na jego uczynki.
/Władysław Stanisław Reymont - Chłopi/

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

MOWA NIENAWIŚCI

#3 Post autor: lczerwosz » 27 paź 2020, 23:47

Alegdzie to było. Dam głowę, że coś skomentowalem to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TEATR”