• Nasze rekomendacje
  •  
    motto dnia:
    Nawet źródłom doskwiera pragnienie
    (Marek Tulliusz Cyceron)

CO WARTO PRZECZYTAĆ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI?

Dziś polecamy pierwszy odcinek dramatu Ryszarda Szilera pt.: Bal
    i są już następne...

UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    [email protected]
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"

Poezja Hosanny

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Hosanna

Poezja Hosanny

#1 Post autor: Hosanna » 24 wrz 2020, 23:18

Awatar użytkownika
eka

Poezja Hosanny

#2 Post autor: eka » 29 wrz 2020, 19:58

To chyba niesamowite odczucie dla Autora, swoich słów posłuchać w cudzych interpretacjach, a głos ma moc.
Gratulacje, Hosa!
Bardzo piękny Wieczór z Poezją.
:rosa:

Awatar użytkownika
tabakiera
Poezja Hosanny

#3 Post autor: tabakiera » 29 wrz 2020, 21:33

Pyszna uczta.
Gratki.

Awatar użytkownika
Lucile
Poezja Hosanny

#4 Post autor: Lucile » 29 wrz 2020, 22:55

Miałam przyjemność słuchać Hosanny na żywo... w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" w Sali Fontany.
To była prawdziwa uczta. Hosanna ma piękny, mocny głos, który brzmiał - w tym chyba najpiękniejszym mieszczańskim salonie Krakowa - wspaniale.

O tym wieczorku poetyckim pisałam zresztą u nas na Ósmym.

Do gratulacji przyłączam się z przyjemnością. :rosa:
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax

[email protected]

Awatar użytkownika
lczerwosz
Admin

Poezja Hosanny

#5 Post autor: lczerwosz » 29 wrz 2020, 23:36

Powinno się umieścić więcej takich linków. Wszystkie. :rosa:

Awatar użytkownika
Lucile
Poezja Hosanny

#6 Post autor: Lucile » 04 paź 2020, 15:52

Leszku, z przyjemnością jeszcze raz przytoczę komentarz, jaki napisałam po wysłuchaniu poezji także śpiewanej trzech poetek, w tym naszej portalowej Hosanny, oto on:

6 marca 2020 w Sali Fontany w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką z przyjemnością wsłuchiwałam się w wiersze prezentowane przez trzy poetki, w tym i naszą - portalową - Hosannę. Czytałam jej zamieszczane u nas wiersze, ale zupełnie co innego obcować z żywym słowem. A już całkowitym zaskoczeniem był jej śpiew a`capella. To była najprawdziwsza uczta. Proszę sobie wyobrazić: znajdujesz się w jednym z najpiękniejszych mieszczańskich wnętrz w Krakowie, przyozdobionych sztukaterią wykonaną przez samego Baltazara Fontanę (1661 - 1733, włoskiego rzeźbiarza i sztukatora, autora m. in. wspaniałej, barokowej dekoracji całego wnętrza kolegiaty akademickiej pw. św. Anny w Krakowie i twórcy tzw. nurtu berninowskiego), w salonie z bardzo dobrą akustyką i słuchasz poetki, śpiewającej swoje wiersze. Chwile, jakie zapamiętuje się na długo. Mnie ujął jej głos: czysty, momentami wibrujący, o nasyconej barwie (cały czas szukam właściwego słowa jakby go określić - bluesowo-welurowy?). IMO, poezja zaprezentowana przez trzy panie trzymała wysoki poziom, do mnie jednak szczególnie trafiły wiersze dwóch Beat: Beaty Zalot i Beaty Skulskiej-Papp, czyli Hosanny. Bardzo się ciesze, że miałam okazję poznać ją osobiście.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax

[email protected]

ODPOWIEDZ

Wróć do „RECYTACJE”