• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

dyskusje o polityce
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#11 Post autor: skaranie boskie » 17 wrz 2019, 22:16

O miliardach w Luksemburgu, to Nikoś Dyzma opowiadał, ale byłem pewien, iż jego teksty są fikcją stworzoną na potrzeby scenariusza komedii...
Muszę jednak przyznać, że sprytnie odciągnąłeś ewentualnych czytelników od meritum. W tej chwili już nikt nie pamięta o czym pisałem w poście otwierającym wątek. W związku z tym opiszę moje dzisiejsze doświadczenie.
Dzisiaj otóż słuchałem debaty kandydatów na posłów z Katowic. Był wśród nich jeden kandydat z PiS. Konkretnie nr 4 na liście, niejaki pan poseł Andrzej Sośnierz. Chwilami próbował brylować, ale przy pytaniach, na które prawdopodobnie pan prezes nie przysłał mu odpowiedzi w "przekazie dnia" nijak odpowiedzieć nie umiał. Wykazał się za to niesłychaną sprawnością w lawirowaniu, mówieniu nie na temat, tudzież tworzeniu wyjątkowo pokrętnych odpowiedzi. Widać w tym było szkołę pana ojca dyrektora. Wiem, co piszę, nieraz bowiem zdarzało mi się słuchać jego wypowiedzi i zauważyłem, że im są bardziej niezrozumiałe, a nawet bełkotliwe, tym większy aplauz wzbudzają wśród słuchających go fanów.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#12 Post autor: lczerwosz » 17 wrz 2019, 22:46

skaranie boskie pisze:
17 wrz 2019, 22:16
O miliardach w Luksemburgu, to Nikoś Dyzma opowiadał, ale byłem pewien, iż jego teksty są fikcją stworzoną na potrzeby scenariusza komedii...
To gdzie się przekręciło 400 miliardów?

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#13 Post autor: skaranie boskie » 18 wrz 2019, 20:50

lczerwosz pisze:
17 wrz 2019, 22:46
To gdzie się przekręciło 400 miliardów?
A jakie miliardy masz na myśli?
To niemal cały roczny budżet RP.
Nie spotkałem dotąd żadnego wyliczenia, które uzasadniałoby twierdzenie, że w którymś roku żyliśmy w stu procentach na kredyt. No, może poza ostatnimi czterema latami, kiedy to rząd uszczęśliwia wybranych, za kasę pożyczaną w imieniu pozostałych. Ale to też nie oznacza życia wyłącznie na kredyt.
PiS ma takiego cholernego farta, że zawsze dorywa się do władzy w okresie największej koniunktury gospodarczej, kiedy naturalnie rosnące podatki można nazwać uszczelnieniem. W końcu ciemny lud kupi wszystko. Problem w tym, że poza ciemnym ludem są tu jeszcze ludzie potrafiący liczyć i ci wiedzą, że po rządach PiS zawsze przychodzi jakiś kryzys. A kryzysy zazwyczaj trwają dłużej i są bardziej dokuczliwe, niż okresy prosperity.
Jeżeli chciałeś tym odejściem od tematu zasugerować, że poprzednicy kradli, to się z Tobą zgadzam. Wszyscy na stołkach kradną. Aktualnie na nich siedzący też sobie nie żałują, a jestem skłonny podejrzewać, że robią na znacznie większą skalę, niż poprzednicy. Każda władza kiedyś upada, to samo czaka dyktaturę pana Kaczyńskiego. Wtedy - niestety dopiero wtedy - okaże się, jaką to dobrą, a nawet doskonałą zmianę wprowadził. Doskonałą dla beneficjentów pokroju pani Szydło i jej ministrów, pana Karczewskiego, pana kryminalisty Kamińskiego bezprawnie, bo przed zapadnięciem wyroku, ułaskawionego przez kolesia, któremu nieopatrznie powierzono urząd Prezydenta RP.
Mam wymieniać dalej, czy może ciszej nad tą trumną?...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#14 Post autor: lczerwosz » 19 wrz 2019, 11:33

skaranie boskie pisze:
18 wrz 2019, 20:50
a jestem skłonny podejrzewać, że robią na znacznie większą skalę, niż poprzednicy.
Tu się różnimy w ocenie. Jak się kogoś nie lubi, to się go oskarża o wszystko. Na razie dziura watowska idzie dla dzieci, a nie do kieszeni polityków. 400 miliardów - cofnij się kilka komentary wstecz, tam "pisze", skąd się wzięło, a lepiej spytać, komu się wzięło.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#15 Post autor: skaranie boskie » 19 wrz 2019, 19:52

A co powiesz o wydatkach pana ministra Ziobry?
A właściwie fundacji z nim powiązanych?
Najwyższa Izba Kontroli zbadała wydatki z Funduszu Sprawiedliwości. Nie będę się rozpisywał, na co powinny pójść. Na co poszły też zapewne każdy może się dowiedzieć z publikacji prasowych i internetowych. Niestety, tego nie dowiesz się z telewizji pana Kurskiego. Z niej możesz się jedynie dowiedzieć, że PiS jest super, że rozdaje kasę, że jego członkowie nie kradną i tym podobną propagandę.
Muszę jednak pochylić kapelusza przed twoimi zdolnościami, Leszku. Byłbyś idealnym politykiem. Potrafisz bezbłędnie unikać wypowiedzi na zadany temat, w zamian przedstawiając - faktyczne, lub rzekome - osiągnięcia swojej partii.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#16 Post autor: skaranie boskie » 19 wrz 2019, 20:04

A może zainteresuje Cię to?
Sojusz tronu z ołtarzem był dobry w pierwszym milenium. W trzecim jest... równie skuteczny. Trzeba panu ojcu dyrektorowi zapłacić za owieczki zagnane do pisowskiej owczarni...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#17 Post autor: lczerwosz » 19 wrz 2019, 21:19

skaranie boskie pisze:
19 wrz 2019, 19:52
Muszę jednak pochylić kapelusza przed twoimi zdolnościami, Leszku. Byłbyś idealnym politykiem. Potrafisz bezbłędnie unikać wypowiedzi na zadany temat, w zamian przedstawiając - faktyczne, lub rzekome - osiągnięcia swojej partii.
Ale ja nie prowadzę polityki. Nie agituję za ani przeciw. Po prostu daję odpór agresji. Bo się nie godzi taki jednostronny osąd. Huzia na Józia. Nie.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#18 Post autor: skaranie boskie » 19 wrz 2019, 22:19

lczerwosz pisze:
19 wrz 2019, 21:19
jednostronny osąd
Nie ma opcji innego osądu. PiS niszczy nasze państwo i temu nie da się zaprzeczyć. Tracy ludzie, jak pan Kaczyński i spółka doprowadzili onegdaj do rozbiorów. Do czego dziś doprowadzą? Trudno przewidywać, ale na pewno do niczego dobrego.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#19 Post autor: lczerwosz » 19 wrz 2019, 22:40

skaranie boskie pisze:
19 wrz 2019, 22:19
Nie ma opcji innego osądu.
Wyobraź sobie, że jest. Nie rozumiesz, ja to rozumiem.
skaranie boskie pisze:
19 wrz 2019, 22:19
PiS niszczy nasze państwo i temu nie da się zaprzeczyć. Tracy ludzie, jak pan Kaczyński i spółka doprowadzili onegdaj do rozbiorów. Do czego dziś doprowadzą? Trudno przewidywać, ale na pewno do niczego dobrego.
Napisz sobie to samo:
XY niszczy nasze państwo i temu nie da się zaprzeczyć. Tracy ludzie, jak pan W i spółka doprowadzili onegdaj do rozbiorów. Do czego dziś doprowadzą? Trudno przewidywać, ale na pewno do niczego dobrego. Celowo nie piszę o konkretnych osobach i organizacjach, jak naprawdę uważam. Bo nic tego nie wyniknie. Chciałbym tylko byś zauważył, że angażowanie się czynnie po stronie, a właściwie przeciw stronie, naraża Cię na śmieszność. Bo politycy często zmieniają zdanie, nie są wierni. I zostawią swoich wyznawców z ich poglądami, a nawet się zwrócą przeciw, gdy wyznawcy urosną w samoistną siłę.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

nowa jakość, czy kolejny przekręt?

#20 Post autor: skaranie boskie » 20 wrz 2019, 16:40

Zauważ, że ja tutaj ani razu nie poparłem żadnej opcji politycznej. Ja jedynie punktuję złe postępki aktualnie rządzących.
A jest co punktować. A jeśli przeczytamy ich program wyborczy (bagatela - 230 stron), szybko zauważymy do czego zmierzają, piszą to bowiem otwartym tekstem.
W tymże programie można znaleźć górnolotne słowa o godności i tolerancji obok prymitywnego stwierdzenia, że

Rodzina, opierająca się na trwałym związku kobiety i mężczyzny, jest podstawą życia społecznego.

A czy jeśli dwóch facetów, lub dwie kobiety zdecydują się na założenie rodziny, to już ideologia musi wziąć górę nad wspomnianą szumnie tolerancją i godnością? Poza tym związek kobiety i mężczyzny wcale nie musi być rodziną, co się zresztą często zdarza. Do zaistnienia rodziny potrzebna jest więź uczuciowa i nieważne, kogo będzie wiązać. Może mężczyznę z kotem. Nawet tej samej płci.
Kolejny cytat:

Prawo i Sprawiedliwość będzie stanowczo bronić rodziny naturalnej, w tym jej kształcie i rozumieniu, które cechuje cywilizację zachodnią.

A ja zapytam przed czym PiS chce tej rodziny bronić? Czyżbyśmy byli świadkami jakiejś masowej eksterminacji rodzin w Polsce? Nie, to tylko homofobiczne brednie.
Pójdźmy dalej. Co pan Jarosław wymyślił w kwestii narodu? Ano zobaczmy...

Przynależność do narodu polskiego została nam dana przez urodzenie i uczestnictwo w kulturowym dziedzictwie. W szczególny sposób wiąże się ono z chrześcijaństwem (podkreślenie moje) i jednocześnie z niezwykle silnym przywiązaniem do wolności i równości, z rozumieniem państwa jako Rzeczypospolitej równych i wolnych obywateli.
Rozumiem, że bycie niechrześcijaninem wyklucza z narodu. Nic dziwnego, skoro

Kościół katolicki jest depozytariuszem i głosicielem powszechnie znanej w Polsce nauki moralnej. Nie ma ona w szerszym społecznym zakresie żadnej konkurencji, dlatego też w pełni jest uprawnione twierdzenie, że w Polsce nauce moralnej Kościoła można przeciwstawić tylko nihilizm.

Czyli albo Polak (jeśli Katolik), albo nihilista - człowiek nie mający żadnych zasad, no i na pewno nie Polak. Zwyczajnie obywatel gorszego sortu.
Dalej możemy znaleźć kilka szczegółów, między innymi o szczególnie uprzywilejowanej pozycji, jaka należy się KRK i trochę bredni o nieliczeniu się z sądami, jako instytucjami niepochodzącymi z powszechnego wyboru. Katechizm, kurwa, przeplatany deklaracjami dyktatorskimi.
Nie będę tu cytował więcej, nie czuję się bowiem ani chętny, ani upoważniony do propagowania obłąkanych idei dziadziejącego faceta, który o rodzinie wie zapewne mniej, niż jego życiowy partner, dumnie kroczący obok niego na czterech łapach.

O programie gospodarczym nie wspominam, bo sprowadza się wciąż do konsumpcji tego, co udało nam się wspólnie wypracować w czasie, gdy PiS było w opozycji i nie miało większego wpływu na gospodarkę. Teraz, gdy rządzili przez cztery lata w okresie prawdziwej hossy w gospodarce światowej (i gwarantuję, że nie była ona zasługą pana Morawieckiego), nie tylko nie wykorzystali szansy na pomniejszenie długu publicznego, ale dość mocno go powiększyli.
Kiedyś napisałem, że słynne 500+, na które tak lubią się powoływać rządzący, tudzież obietnice zadekretowania podwyżek płacy,w przyszłości odbije nam się potworną czkawką. Tylko, że wtedy zapewne rządzić będzie opozycja.
Jedno jest pewne - kiedyś przyjdzie posprzątać po eksperymentach pana Kaczyńskiego. Będzie bolało...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „CO TAM, PANIE, W POLITYCE?”