• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

Pojedynek Patka-Pallas

Pojedynki Użytkowników - indywidualne i grupowe
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pallas
Posty: 1693
Rejestracja: 22 lip 2015, 19:33

Pojedynek Patka-Pallas

#11 Post autor: pallas » 28 lip 2018, 17:26

Gorgiasz pisze:
28 lip 2018, 14:12
Pomysł ciekawy i godny uwagi, ale trochę niedopracowany. Sporo błędów. Nie dostrzegam ciągłości narracyjnej i linii przewodniej; są to w zasadzie luźne wypowiedzi, wprawdzie dość interesujące i czasem oryginalne, ale „same dla siebie”; trochę chaosu i zamieszania.
Dzięki, że chciało ci się to wszystko przepatrzeć, sam widziałem kilka błędów do poprawki. Więc na pewno poprawie i podeprę się twoimi sugestiami. Dobrze zauważyłeś, że to chaos i zamieszanie, ale czy tu nie ma ciągłości? Jest tylko bardzo specyficzna. Tak, wypowiedzi są luźne i czasem wydaje się, że nie mają sensu, może dlatego, że ja, tak odbieram rzeczywistość. Nie jest ona dla mnie ciągłością tylko przeskokami, czasem małymi, a nie raz zbyt dużymi.
Gorgiasz pisze:
28 lip 2018, 14:12
Imiona postaci niezrozumiałe, pozbawione uzasadnienia, pojawiające się znikąd i ginące bez śladu.
Każda postać ma swoje uzasadnienie i może być tak, że tylko ja to będę wiedział; dlaczego bohaterów nazwałem, tak, a nie inaczej. Zawsze postacie pojawiają się z znikąd i nikną w naszym życiu.
Gorgiasz pisze:
28 lip 2018, 14:12
Popracowałbym jeszcze nad tym tekstem; warto.
Miałem taką pokusę, aby nad nim jeszcze popracować, ale stwierdziłem kategorycznie, że może być to zbyt niebezpieczne i dla mnie, jak i dla innych.
Przeczytałem trochę i wiem, że nie podołałbym temu zadaniu.

Piotr :)
Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie.
/Dante Alighieri - Boska Komedia/
Nie patrzcie na człowieka, jeno na jego uczynki.
/Władysław Stanisław Reymont - Chłopi/

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Pojedynek Patka-Pallas

#12 Post autor: eka » 28 lip 2018, 17:39

pallas pisze:
28 lip 2018, 17:26
Miałem taką pokusę, aby nad nim jeszcze popracować, ale stwierdziłem kategorycznie, że może być to zbyt niebezpieczne i dla mnie, jak i dla innych
Ciekawe...
Podasz powody?
Ma to związek z opinią na temat spotkania, funkcjonowania całego portalu, negatywnymi ocenami indywidualnych osób?

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Pojedynek Patka-Pallas

#13 Post autor: eka » 28 lip 2018, 17:42

Trzy, może cztery osoby rozpoznaję... chyba:)

Awatar użytkownika
pallas
Posty: 1693
Rejestracja: 22 lip 2015, 19:33

Pojedynek Patka-Pallas

#14 Post autor: pallas » 28 lip 2018, 18:13

Powód jest taki, że ludzie często nie rozumieją, że to po prostu kreacja bohaterów; autor po prostu wkłada w usta swoich postaci kwestię, które wykreuje do oddania pewnych spraw.
Ja nigdy nie oceniam, bo to nie ma sensu. Trzeba człowieka poznać, a nie od razu się do niego uprzedzać. Zrozumień, dlaczego jest taki, a nie inny.
Niebezpieczne jest to dla mnie, bo nie posiadam jeszcze takich umiejętności i długa droga przede mną do osiągnięcia ich. Może być tak, że ktoś uzna to za atak, to po prosu krótka analiza świata, który mnie otacza.
Dla innych, najlepiej obrazuję to bajka Iwana Kryłowa "Zbójca i pisarz". Może to mylna analiza i więcej przyniesie szkody niż pożytku, a historia zna takie przypadki.
Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie.
/Dante Alighieri - Boska Komedia/
Nie patrzcie na człowieka, jeno na jego uczynki.
/Władysław Stanisław Reymont - Chłopi/

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Pojedynek Patka-Pallas

#15 Post autor: lczerwosz » 29 lip 2018, 13:41

Gratuluję tekstu. Nie byłem do końca na tej imprezie, na jej bardziej rozrywkowej części i nie rozpoznaję postaci, ale i tak fajne.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Admin
Posty: 14774
Rejestracja: 29 paź 2011, 00:50

Pojedynek Patka-Pallas

#16 Post autor: skaranie boskie » 29 lip 2018, 15:28

[glow]
Gorgiasz pisze:
28 lip 2018, 14:12
pallas pisze:Powidz ludziom, że w kosmosie jest miliony gwiazd, a uwierzą.
Powiedz ludziom, że w kosmosie jest miliony gwiazd, a uwierzą.
[/glow]
Są miliony gwiazd...
Takich drobiazgów wypatrzyłem więcej, a już miałem pisać, że przedmówcy... itd.
Mimo tych jednak, spodobał mi się ten opis. Nawet odnalazłem w nim siebie. To bardzo sprytny sposób opisania zdarzeń, które miały miejsce gdzieś tam i kiedyś tam.
To opowieść stricte literacka, nawiasem mówiąc bardzo interesująca. Brakuje mi jednak żywej, nieubranej w kostium relacji z wieczoru autorskiego Glo. Pewnie będę musiał go sam napisać, choć bardzo chciałem tego uniknąć, namawiając Was do tego pojedynku.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
eka
Posty: 16787
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Pojedynek Patka-Pallas

#17 Post autor: eka » 29 lip 2018, 16:59

Brad Gabstey - Skaranie
Ludmiła - Patka?/Glo?
Leczszel - Leszek?
La Strenge - Lu.

:myśli:

Awatar użytkownika
Lucile
Posty: 4805
Rejestracja: 23 wrz 2014, 00:12
Płeć:

Pojedynek Patka-Pallas

#18 Post autor: Lucile » 29 lip 2018, 22:53

A już myślałam, Piotrze, że nie uda mi się wtrącić swoich trzech groszy, bowiem prawie cały dzień – do teraz – walczyłam z zamkniętymi przede mną kłódkami Ósmego. W końcu udało mi się je sforsować :)

Jednak, zanim przedstawię opinię o Twoim utworze, pozwól, że wyrażę żal, iż nie możemy go skonfrontować z tekstem Zawodnika, który rzuciwszy rękawicę, nie stanął w szranki. Ponieważ nie znam powodów, powtórzę tylko, że bardzo żałuję, bo pojedynek zapowiadał się niezwykle interesująco.
Szkoda, wielka szkoda.

Nie przeszkadza mi, że tekst jest „rwany”. Sam, taką konstrukcję uzasadniłeś, tytułując poszczególne sceny „Klisza”, „Obraz” „Drzeworyt” itp. Od razu przywiodło mi na myśl obrazki wyświetlane w fotoplastykonie, dawno odstawionej do lamusa przedwojennej „automatycznej machinie wieloobrazkowej”. Z racji swojego wieku nie możesz znać tego urządzenia, które w czasach mojej bardzo wczesnej młodości, raczej dzieciństwa, pokazywało zaczarowany, daleki, nieznany świat, choć już wtedy było tylko przeżytkiem. Pamiętam, że z rodzicami, jako kilkuletnie dziecko, byłam w tej drewnianej, okrągłej i tajemniczej konstrukcji, z szeregiem specjalnych stereoskopowych okularów, przez które, w półmroku oglądało się podwojone fotografie, doznając swoistej teleportacji.

Jeżeli świadomie do niego nawiązałeś to wielkie :bravo:

Gorgiasz, zadał sobie wiele trudu (na niego zawsze można liczyć!), dokonując korekty. Warto poprawić wg jego wskazówek, bo błędy rozpraszają i odwracają uwagę. A tekst, wg mnie, wart jest skupienia.

Wprawdzie ja także nie potrafię – oprócz kilku – zidentyfikować po przypisanych im nazwach (imionach, przydomkach, dla mnie także, niestety, w większości niezrozumiałych), użytkowników naszego Pięterka, no nie będę się krygować... siebie, choćby po kosaćcach i siostrzyczkach natychmiast rozpoznałam. Miło mi, tym bardziej, że nie obsadziłeś mnie w roli czarnego charakteru, chociaż takie bywają ciekawsze, od tych „grzeczno – linearnych”.

Podsumowując, podoba mi się ta wędrówka, niby współczesna, specyficzna „Ósmopiętrowa” - „La Divina Commedia” (z niebem na dwunastym pietrze?).

Może jednak zdecydujesz się na kontynuację - zostałbyś „dramatycznym kronikarzem Ósmego Piętra”.

Serdeczności
L
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4609
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Płeć:

Pojedynek Patka-Pallas

#19 Post autor: Patka » 30 lip 2018, 11:31

Powód nieprzesłania przeze mnie tekstu jest prozaiczny - po prostu go nie napisałam. Brak weny, za duża przerwa w pisaniu, brak pomysłu, niechęć. Tylko czas był, ale to nie wystarczyło. Dziękuję i pozdrawiam.
Tekstu Piotrka jeszcze nie czytałam, (może) później zerknę.

Aha, bardzo niefajnym krokiem jest próba zachęcenia uczestnika, który nie przesłał tekstu, żeby jednak to zrobił - znaczy by mu dać więcej czasu - gdy już drugi tekst jest opublikowany. Co ja jestem, wyjątkowa osoba, by mi dawać szansę, gdy się o nią nawet nie proszę? Jakoś nie przypominam sobie, by wcześniej tak łaskawie obchodzono się z użytkownikami (w pojedynkach, o innych sytuacjach nie mówię). A już mówienie o stchórzeniu to już kompletne nieporozumienie.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 9449
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51

Pojedynek Patka-Pallas

#20 Post autor: lczerwosz » 30 lip 2018, 15:54

Aha, bardzo niefajnym krokiem jest próba zachęcenia uczestnika, który nie przesłał tekstu, żeby jednak to zrobił - znaczy by mu dać więcej czasu - gdy już drugi tekst jest opublikowany. Co ja jestem, wyjątkowa osoba, by mi dawać szansę, gdy się o nią nawet nie proszę? Jakoś nie przypominam sobie, by wcześniej tak łaskawie obchodzono się z użytkownikami (w pojedynkach, o innych sytuacjach nie mówię). A już mówienie o stchórzeniu to już kompletne nieporozumienie.
Patko, nie wiedzieliśmy , jaka może być przyczyna Twojej nieobecności. A jednak jesteś wyjątkową osobą, i to w pozytywnym sensie, z dużymi zasługami. Dostałaś tydzień, bo prosiłaś i kilka dni nieoficjalnie, choć nie prosiłaś. Zwracam uwagę, że nie został wyjawiony sekret autorstwa. Można było tego domyślić się z czatu, ale na to nic poradzić nie mogłem. Choć teraz czujesz, że brak Ci chęci do pisania, to nie wiemy, co będzie za jakiś czas. Jesteś dla siebie surowa, jak uważasz, że powinnaś być dla wszystkich, a to jest pułapka psychiczna. Odpuść sobie i innym.
Zatem drugi uczestnik mógł dosłać swój tekst z opóźnieniem. Zapewne nie mógłby już zająć pierwszego miejsca, to w końcu pojedynek, ale tekst byłby czytany i oceniany.
Mówienie o stchórzeniu nie jest nieporozumieniem ani pomówieniem. To język konkursów, pojedynków, waśni, nawet na niby. Sama nie chcesz, aby traktowano Cię, jak uczestnika specjalnej troski, to się o to nie obrażaj. Wykazujesz tu zupełną sprzeczność. Ale to jest wpisane w ten Twój nastój, o którym teraz nam meldujesz i myślę, że on szybko minie, to sprawa spontanicznych emocji, nie głębokich przemyśleń.
I jeśli będziesz chciała, napiszesz na zadany samej sobie temat już poza konkursem, albo niczego nie napiszesz, i nikt nie będzie miał pretensji. Świat się nie kończy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „POJEDYNKI”